Chatham Ski Slope: Snowsport South (10 July 2022)

Date10 July 2022
SlopeChatham Ski Slope
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
1 117 1 Male Seniors RATCLIFFE David SAS 16.4915.60DSQ32.090.0025.00
2 101 1 Male U16 HOUNSHAM Geno ASR 23.4316.2115.9832.190.3125.00
3 95 2 Male U16 ROYLE Finlay 16.3316.2716.3932.601.5921.00
4 114 1 Male U21 VAN BREUGEL Remy DSQ16.4916.3432.832.3125.00
5 103 1 Female U18 PUTMAN Abigail ASR 16.6217.0216.3132.930.0025.00
6 104 2 Female U18 HART Rebecca 16.8116.5864.0833.391.4021.00
7 91 1 Female U16 PUTMAN Daisy ASR 16.9116.9216.6533.561.9125.00
8 113 2 Male U21 VINCENT Ben TSN 16.8617.0917.2233.955.8021.00
9 78 1 Male U14 ELLISON Izaac 16.8817.3617.2634.146.3925.00
10 116 2 Male Seniors TARGETT Jason SAS 16.64DSQ17.7134.357.0421.00
11 98 3 Male U16 CROOK Preston TSN 17.8417.3317.2834.617.8518.00
12 107 1 Male U18 EVEREST Toby BRO 17.2617.42DSQ34.688.0725.00
13 111 3 Male U21 HUMPHREY Nick ASR 17.5917.3617.6434.958.9118.00
14 69 1 Female U14 TRESIDDER Freya ASR 17.5217.9417.5435.066.4725.00
15 105 3 Female U18 VIMPANY Lara TSN 17.6917.5417.9935.236.9818.00
16 106 2 Male U18 ATKINS Reuben ASR 18.0317.8117.4335.249.8221.00
17 74 2 Male U14 BARNES Hunter SAS 17.5617.8918.2935.4510.4721.00
18 110 1 Female U21 GLADIN Amber 17.64DSQ17.8735.517.8325.00
19 100 4 Male U16 ATKINS Zeke ASR 19.4017.8517.9235.7711.4716.00
20 82 3 Male U14 O'SULLIVAN Aidan TSN 17.7218.3318.2535.9712.0918.00
21 112 4 Male U21 ATKINS Theo ASR 18.6418.3418.3836.7214.4316.00
22 108 3 Male U18 EVANS Toby TSN 18.55DSQ18.2836.8314.7718.00
23 118 1 Male Masters 1 ALLINGHAM Jonny TSN 18.9618.6618.5637.2215.9925.00
24 81 4 Male U14 CHAPMAN Max CHT 18.7218.60DSQ37.3216.3016.00
25 67 2 Female U14 EVEREST Phoebe BRO 18.4427.6819.1837.6214.2421.00
25 123 1 Male Masters 2 OLIVER Mark BOW 19.2218.4019.5337.6217.2325.00
27 94 5 Male U16 CARTER-BELL Akai TSN 19.3419.6818.4637.8017.7915.00
28 84 2 Female U16 RODDICK Isla ASR 18.88DSQ19.2838.1615.8821.00
29 83 3 Female U16 VIMPANY Ellie TSN 19.5919.4919.2538.7417.6418.00
30 121 2 Male Masters 2 FORTE Anthony BOW 20.1019.6119.5039.1121.8821.00
31 96 6 Male U16 FANCY Myles ASR 20.1019.9319.8239.7523.8714.00
32 92 7 Male U16 RICHINS Freddie ASR 19.8920.4319.9439.8324.1213.00
33 75 5 Male U14 WELSH Gabriel ASR 19.9419.9219.9839.8624.2115.00
34 102 4 Female U18 BURKE JESSICA TSN 20.4420.9120.1040.5423.1116.00
35 80 6 Male U14 MCCOMISH Christopher TSN 20.6522.7920.1340.7827.0814.00
36 63 3 Female U14 MILLER Imogen ASR 20.7620.5020.3740.8724.1118.00
37 119 2 Male Masters 1 HARPER Tony BRO 20.6820.6420.3540.9927.7321.00
38 64 4 Female U14 HINTON Ruby TSN 20.8520.9620.8841.7326.7216.00
39 122 3 Male Masters 2 EVERITT Simon BOW 20.9121.1629.6742.0731.1018.00
40 66 5 Female U14 WILSON Lucy BOW 21.0421.2321.6442.2728.3615.00
41 60 6 Female U14 MUNDAY Macy SAS 21.2921.3121.0042.2928.4214.00
42 93 8 Male U16 ROBERTS Oliver ASR 21.9321.8520.8342.6833.0012.00
43 87 4 Female U16 LIVINGSTONE Annabel ASR 22.1121.8021.4343.2331.2816.00
44 90 5 Female U16 EDWARD Lola ASR 21.6321.8621.8243.4531.9515.00
45 88 6 Female U16 CONNOLLY Abigail ASR 23.3522.2921.5543.8433.1314.00
46 73 7 Male U14 DAVIES Morgan ASR 22.9322.7422.2544.9940.2013.00
47 115 1 Female Seniors ISOZU Yasemin BOW 22.1523.3222.9445.0936.9325.00
48 72 8 Male U14 LALONDRELLE Ollie ASR 23.0522.9723.1146.0243.4112.00
49 62 7 Female U14 RICHINS Poppy ASR 24.2323.9023.7147.6144.5813.00
50 76 9 Male U14 LAPENSEE Oliver ASR 24.3724.9724.4848.8552.2311.00
51 89 7 Female U16 KALATZI Artemis ASR 24.6925.0725.0249.7150.9613.00
52 99 9 Male U16 GREEN Owen ASR 25.9124.8825.5550.4357.1511.00
53 61 8 Female U14 DAVIES Carys ASR 25.9125.4025.2650.6653.8412.00
54 85 8 Female U16 HAY Flora BOW 27.7327.8027.4155.1467.4512.00
55 86 9 Female U16 BEART Lottie BOW 30.1328.8927.9656.8572.6411.00
65 Female U14 WILSON Grace TSN DSQDSQDSQDNF
68 Female U14 GOOCH Freya ASR DNSDNSDNSDNS
70 Female U14 KALATZI Ariadne ASR DNSDNSDNSDNS
71 Female U14 BLAIR Poppy TSN 22.90DSQDSQDNF
77 Male U14 SPRINGETT Thomas ASR DNSDNSDNSDNS
79 Male U14 TIDMARSH Joshua ASR DNSDNSDNSDNS
109 Female U21 KEEN Emily CHT DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 133.7425.00
2 Team Snowtrax TSN 142.6421.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 32 1 Male U12 HUELIN Joshua CHT 17.2617.0617.4617.060.0025.00
2 29 2 Male U12 GREENLAND Samuel ASR 17.6917.31DSQ17.311.4721.00
3 38 3 Male U12 BRACKLEY Freddie ASR DSQ19.0418.3918.397.8018.00
4 25 1 Female U12 WELSH Jolie ASR 18.5118.4118.4418.410.0025.00
5 35 4 Male U12 O'SULLIVAN Zachary TSN 19.6719.0818.8618.8610.5516.00
6 39 5 Male U12 MILLER Charlie ASR 21.36DSQ19.1019.1011.9615.00
7 23 2 Female U12 ENRIGHT Gloria SAS 19.6419.2719.5819.274.6721.00
8 26 3 Female U12 CURRIE Charlotte BOW 19.6919.8519.5119.515.9818.00
9 15 1 Male U10 BRACKLEY Samuel ASR 21.2620.5420.2320.2318.5825.00
9 17 1 Male U10 HUELIN Leo CHT 20.2320.7520.6520.2318.5825.00
11 30 6 Male U12 BAGE Joshua ASR 20.8020.5520.5520.5520.4614.00
12 22 4 Female U12 MOSHCHENIKOVA Margarita ASR 21.7621.5421.8421.5417.0016.00
13 19 3 Male U10 CRIPWELL-DUNNING Rafferty ASR 22.20DSQ22.1022.1029.5418.00
14 12 1 Female U10 WATTS Amelie BOW 22.7323.0222.7822.7323.4725.00
15 24 5 Female U12 WILSON Antonia BOW 24.0023.1022.8422.8424.0615.00
16 9 1 Male U8 CURRIE Gabriel BOW 23.7324.0223.3523.3536.8725.00
17 27 6 Female U12 LAPENSEE Maria ASR 24.0824.4723.4123.4127.1614.00
18 34 7 Male U12 BARNES Jensen ASR 24.68DSQ23.5223.5237.8713.00
19 37 8 Male U12 NICHOLLS Kubi ASR 23.59DSQ23.7423.5938.2812.00
20 7 2 Male U8 RAE Cameron TSN 24.5624.7523.7423.7439.1621.00
21 36 9 Male U12 SHRIMPTON Zac TSN 25.3324.5523.8423.8439.7411.00
22 8 3 Male U8 WELSH Rafferty CDC 25.8324.3225.0324.3242.5618.00
23 16 4 Male U10 SHRIMPTON Barney TSN 25.00DSQ25.1925.0046.5416.00
24 28 7 Female U12 LAPENSEE Lucy ASR 26.2926.2325.5525.5538.7813.00
25 10 2 Female U10 CRIPWELL-DUNNING Apollonia ASR 28.1925.8726.2325.8740.5221.00
26 13 3 Female U10 HILL Zoe CHT 26.0725.9626.0425.9641.0118.00
27 14 4 Female U10 SWINDLEHURST Erin BOW 28.8127.3427.1627.1647.5316.00
28 31 10 Male U12 LIVINGSTONE Marcus ASR 28.9228.8929.1528.8969.3410.00
29 5 1 Female U8 WILSON Hatti TSN 31.7429.7429.2129.2158.6625.00
30 20 5 Male U10 HARRIS Oscar BOW 33.8631.4734.8531.4784.4715.00
31 2 2 Female U8 PALUCH Keira SAS 33.3932.0737.8632.0774.2021.00
32 11 5 Female U10 SWINDLEHURST Neve BOW 33.1232.3135.3432.3175.5015.00
33 4 3 Female U8 HARRIS Phoebe BOW 37.8034.3734.6734.3786.6918.00
34 1 4 Female U8 PALUCH Tegan SAS DSQ59.75DSQ59.75224.5516.00
6 Female U8 PRICE-BRAY Arabella TSN DNSDNSDNSDNS
18 Male U10 BRACKLEY Henry ASR DNSDNSDNSDNS
21 Male U10 GOOCH Charlie ASR DNSDNSDNSDNS
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 1 PALUCH Tegan
1 2 4 HARRIS Phoebe
1 3 20 HARRIS Oscar SWINDLEHURST Neve 11
1 4 5 WILSON Hatti PALUCH Keira 2
1 5 85 HAY Flora LIVINGSTONE Marcus 31
1 6 14 SWINDLEHURST Erin BEART Lottie 86
1 7 28 LAPENSEE Lucy HILL Zoe 13
1 8 61 DAVIES Carys CRIPWELL-DUNNING Apollonia 10
1 9 89 KALATZI Artemis SHRIMPTON Barney 16
1 10 76 LAPENSEE Oliver GREEN Owen 99
1 11 7 RAE Cameron WELSH Rafferty 8
1 12 62 RICHINS Poppy SHRIMPTON Zac 36
1 13 27 LAPENSEE Maria NICHOLLS Kubi 37
1 14 9 CURRIE Gabriel BARNES Jensen 34
1 15 24 WILSON Antonia LALONDRELLE Ollie 72
1 16 12 WATTS Amelie BLAIR Poppy 71
1 17 19 CRIPWELL-DUNNING Rafferty DAVIES Morgan 73
1 18 90 EDWARD Lola ISOZU Yasemin 115
1 19 87 LIVINGSTONE Annabel CONNOLLY Abigail 88
1 20 66 WILSON Lucy MOSHCHENIKOVA Margarita 22
1 21 64 HINTON Ruby MUNDAY Macy 60
1 22 93 ROBERTS Oliver EVERITT Simon 122
1 23 119 HARPER Tony BAGE Joshua 30
1 24 17 HUELIN Leo MILLER Imogen 63
1 25 102 BURKE JESSICA BRACKLEY Samuel 15
1 26 75 WELSH Gabriel MCCOMISH Christopher 80
1 27 26 CURRIE Charlotte RICHINS Freddie 92
1 28 121 FORTE Anthony FANCY Myles 96
1 29 39 MILLER Charlie ENRIGHT Gloria 23
1 30 84 RODDICK Isla VIMPANY Ellie 83
1 31 118 ALLINGHAM Jonny O'SULLIVAN Zachary 35
1 32 94 CARTER-BELL Akai CHAPMAN Max 81
1 33 123 OLIVER Mark EVEREST Phoebe 67
1 34 38 BRACKLEY Freddie WELSH Jolie 25
1 35 100 ATKINS Zeke ATKINS Theo 112
1 36 82 O'SULLIVAN Aidan EVANS Toby 108
1 37 105 VIMPANY Lara GLADIN Amber 110
1 38 69 TRESIDDER Freya BARNES Hunter 74
1 39 29 GREENLAND Samuel ATKINS Reuben 106
1 40 98 CROOK Preston HUMPHREY Nick 111
1 41 78 ELLISON Izaac EVEREST Toby 107
1 42 113 VINCENT Ben HUELIN Joshua 32
1 43 104 HART Rebecca PUTMAN Daisy 91
1 44 114 VAN BREUGEL Remy TARGETT Jason 116
1 45 101 HOUNSHAM Geno PUTMAN Abigail 103
1 46 117 RATCLIFFE David ROYLE Finlay 95
Round 2
2 1 PALUCH Tegan 1
2 2 HARRIS Phoebe 4
2 3 2 PALUCH Keira HARRIS Oscar 20
2 4 11 SWINDLEHURST Neve WILSON Hatti 5
2 5 86 BEART Lottie HAY Flora 85
2 6 31 LIVINGSTONE Marcus SWINDLEHURST Erin 14
2 7 10 CRIPWELL-DUNNING Apollonia LAPENSEE Lucy 28
2 8 13 HILL Zoe DAVIES Carys 61
2 9 99 GREEN Owen KALATZI Artemis 89
2 10 16 SHRIMPTON Barney LAPENSEE Oliver 76
2 11 36 SHRIMPTON Zac RAE Cameron 7
2 12 8 WELSH Rafferty RICHINS Poppy 62
2 13 34 BARNES Jensen LAPENSEE Maria 27
2 14 37 NICHOLLS Kubi CURRIE Gabriel 9
2 15 71 BLAIR Poppy WILSON Antonia 24
2 16 72 LALONDRELLE Ollie WATTS Amelie 12
2 17 115 ISOZU Yasemin CRIPWELL-DUNNING Rafferty 19
2 18 73 DAVIES Morgan EDWARD Lola 90
2 19 22 MOSHCHENIKOVA Margarita LIVINGSTONE Annabel 87
2 20 88 CONNOLLY Abigail WILSON Lucy 66
2 21 122 EVERITT Simon HINTON Ruby 64
2 22 60 MUNDAY Macy ROBERTS Oliver 93
2 23 63 MILLER Imogen HARPER Tony 119
2 24 30 BAGE Joshua HUELIN Leo 17
2 25 80 MCCOMISH Christopher BURKE JESSICA 102
2 26 15 BRACKLEY Samuel WELSH Gabriel 75
2 27 96 FANCY Myles CURRIE Charlotte 26
2 28 92 RICHINS Freddie FORTE Anthony 121
2 29 83 VIMPANY Ellie MILLER Charlie 39
2 30 23 ENRIGHT Gloria RODDICK Isla 84
2 31 81 CHAPMAN Max ALLINGHAM Jonny 118
2 32 35 O'SULLIVAN Zachary CARTER-BELL Akai 94
2 33 25 WELSH Jolie OLIVER Mark 123
2 34 67 EVEREST Phoebe BRACKLEY Freddie 38
2 35 108 EVANS Toby ATKINS Zeke 100
2 36 112 ATKINS Theo O'SULLIVAN Aidan 82
2 37 74 BARNES Hunter VIMPANY Lara 105
2 38 110 GLADIN Amber TRESIDDER Freya 69
2 39 111 HUMPHREY Nick GREENLAND Samuel 29
2 40 106 ATKINS Reuben CROOK Preston 98
2 41 32 HUELIN Joshua ELLISON Izaac 78
2 42 107 EVEREST Toby VINCENT Ben 113
2 43 116 TARGETT Jason HART Rebecca 104
2 44 91 PUTMAN Daisy VAN BREUGEL Remy 114
2 45 95 ROYLE Finlay HOUNSHAM Geno 101
2 46 103 PUTMAN Abigail RATCLIFFE David 117
Round 3
3 1
3 2 4 HARRIS Phoebe PALUCH Tegan 1
3 3 2 PALUCH Keira SWINDLEHURST Neve 11
3 4 5 WILSON Hatti HARRIS Oscar 20
3 5 86 BEART Lottie LIVINGSTONE Marcus 31
3 6 14 SWINDLEHURST Erin HAY Flora 85
3 7 10 CRIPWELL-DUNNING Apollonia HILL Zoe 13
3 8 61 DAVIES Carys LAPENSEE Lucy 28
3 9 99 GREEN Owen SHRIMPTON Barney 16
3 10 76 LAPENSEE Oliver KALATZI Artemis 89
3 11 36 SHRIMPTON Zac WELSH Rafferty 8
3 12 62 RICHINS Poppy RAE Cameron 7
3 13 34 BARNES Jensen NICHOLLS Kubi 37
3 14 9 CURRIE Gabriel LAPENSEE Maria 27
3 15 71 BLAIR Poppy LALONDRELLE Ollie 72
3 16 12 WATTS Amelie WILSON Antonia 24
3 17 115 ISOZU Yasemin DAVIES Morgan 73
3 18 90 EDWARD Lola CRIPWELL-DUNNING Rafferty 19
3 19 22 MOSHCHENIKOVA Margarita CONNOLLY Abigail 88
3 20 66 WILSON Lucy LIVINGSTONE Annabel 87
3 21 122 EVERITT Simon MUNDAY Macy 60
3 22 93 ROBERTS Oliver HINTON Ruby 64
3 23 63 MILLER Imogen BAGE Joshua 30
3 24 17 HUELIN Leo HARPER Tony 119
3 25 80 MCCOMISH Christopher BRACKLEY Samuel 15
3 26 75 WELSH Gabriel BURKE JESSICA 102
3 27 96 FANCY Myles RICHINS Freddie 92
3 28 121 FORTE Anthony CURRIE Charlotte 26
3 29 83 VIMPANY Ellie ENRIGHT Gloria 23
3 30 84 RODDICK Isla MILLER Charlie 39
3 31 81 CHAPMAN Max O'SULLIVAN Zachary 35
3 32 94 CARTER-BELL Akai ALLINGHAM Jonny 118
3 33 25 WELSH Jolie EVEREST Phoebe 67
3 34 38 BRACKLEY Freddie OLIVER Mark 123
3 35 108 EVANS Toby ATKINS Theo 112
3 36 82 O'SULLIVAN Aidan ATKINS Zeke 100
3 37 74 BARNES Hunter GLADIN Amber 110
3 38 69 TRESIDDER Freya VIMPANY Lara 105
3 39 111 HUMPHREY Nick ATKINS Reuben 106
3 40 98 CROOK Preston GREENLAND Samuel 29
3 41 32 HUELIN Joshua EVEREST Toby 107
3 42 113 VINCENT Ben ELLISON Izaac 78
3 43 116 TARGETT Jason PUTMAN Daisy 91
3 44 114 VAN BREUGEL Remy HART Rebecca 104
3 45 95 ROYLE Finlay PUTMAN Abigail 103
3 46 117 RATCLIFFE David HOUNSHAM Geno 101