Southampton Alpine Centre: Snowsport South (Snowsport South Summer Series 2017 - Round 1) (13 May 2017)

Date13 May 2017
SlopeSouthampton Alpine Centre
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
Bowles: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Aldershot Senior: Team members not known (Aldershot Senior Ski Club)
SkiBitzRacing: Team members not known (Ski Bitz Racing)
Chatham: Team members not known (Chatham)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 125 1 Male Seniors SIEBER James ASR 9.038.868.998.860.0025.00
2 123 1 Male U21 RATCLIFFE David SBR 9.759.329.349.325.1925.00
3 105 1 Female U18 SHERING Nicole TSN 9.709.439.489.430.0025.00
4 121 2 Male U21 SPEED Craig ASR 9.789.519.619.517.3421.00
5 118 3 Male U21 BANNISTER Adam ASR 9.969.619.569.567.9018.00
6 112 1 Male U18 SHEMMANS Jake ASR 9.849.579.689.578.0125.00
7 128 2 Male Seniors WELLS Oliver ASR 10.129.609.799.608.3521.00
8 100 2 Female U18 VALE Lauren ASR 9.729.819.669.662.4421.00
9 114 2 Male U18 TARGETT Jason ASR 10.069.679.779.679.1421.00
10 133 1 Male Masters 1 ROSS David SBR 10.419.989.809.8010.6125.00
11 122 4 Male U21 COOPER Jordan SBR 9.959.8310.379.8310.9516.00
12 135 2 Male Masters 1 ATKINSON Andrew CHT 10.169.8410.229.8411.0621.00
13 88 1 Male U16 ROSS Callum SBR 10.2110.289.869.8611.2925.00
14 129 3 Male Seniors DAVIES Peter ASR 10.429.889.989.8811.5118.00
15 127 4 Male Seniors HOLT Sam BRS 10.479.9010.109.9011.7416.00
16 115 1 Female U21 COOPER Lauren SBR 10.159.9510.149.955.5125.00
17 136 1 Male Masters 2 BANNISTER Simon ASR 10.0810.0110.1910.0112.9825.00
18 91 2 Male U16 TUBBS Charlie TSN 10.0910.2310.0510.0513.4321.00
19 111 3 Male U18 HUMPHREYS Charlie TSN 10.5910.4710.1410.1414.4518.00
20 104 3 Female U18 ATKINSON Molly CHT 10.17DSQ10.1610.167.7418.00
21 120 5 Male U21 GOSS Alfie SBR DSQDSQ10.1810.1814.9015.00
22 116 2 Female U21 TUBBS Jessica TSN 10.5610.2810.3310.289.0121.00
23 52 1 Male U12 DUNCAN Harry ASR 10.4610.3210.3010.3016.2525.00
24 96 3 Male U16 SMITH Nathan ASR 10.5210.4710.3610.3616.9318.00
25 94 4 Male U16 RAVENSCROFT Freddie TSN 10.5510.5410.3710.3717.0416.00
26 90 5 Male U16 EVANS Theo ASR 10.7411.0610.4310.4317.7215.00
27 82 1 Male U14 MELLON-HENDRY Freddie ASR 10.9510.9310.4810.4818.2825.00
28 110 4 Male U18 BARTLETT Jed TSN DSQ10.4910.6310.4918.4016.00
29 139 2 Male Masters 2 NAYLER Graham ALD DSQ10.5310.5610.5318.8521.00
30 58 2 Male U12 BROWN Ben BRO 10.9710.7610.6110.6119.7521.00
31 47 3 Male U12 ATKINSON Liam CHT 11.0210.6210.6410.6219.8618.00
32 44 1 Female U12 PUTMAN Abigail TSN 10.9711.1610.6610.6613.0425.00
32 83 2 Male U14 WELBOURNE-JONES Morgan TSN 11.2510.9310.6610.6620.3221.00
34 113 5 Male U18 TRUST Alex ASR DNF10.9610.6910.6920.6515.00
34 117 3 Female U21 HILLIARD Charlotte BOW DSQ10.6910.7210.6913.3618.00
36 93 6 Male U16 OAKES Owen TSN 10.8310.7910.8710.7921.7814.00
37 45 4 Male U12 HOUNSHAM Geno SAS 11.5611.3410.8010.8021.9016.00
38 71 1 Female U14 TRUST Emma ASR 11.2811.0110.8510.8515.0625.00
39 107 4 Female U18 WHITMARSH-ALI Megan CHT 11.3011.1710.8710.8715.2716.00
40 106 5 Female U18 AYTON Elle BOW 11.2410.9110.9410.9115.6915.00
41 126 5 Male Seniors LETHWAITE Brendon BRS 11.2411.0910.9210.9223.2515.00
42 39 2 Female U12 PUTMAN Daisy TSN 11.1611.4410.9310.9315.9121.00
42 89 7 Male U16 VINCENT Ben TSN 11.0611.0510.9310.9323.3613.00
44 103 6 Female U18 DANCE Hannah ASR 11.3611.3510.9710.9716.3314.00
45 36 3 Female U12 SAUNDERS Katie ASR 11.3011.2211.0511.0517.1818.00
46 87 1 Female U16 BANNISTER Lucy ASR 11.5911.3411.0911.0917.6025.00
47 109 6 Male U18 LEWIS Sonny CHT 11.10DSQDSQ11.1025.2814.00
48 101 7 Female U18 FABER Sophie TSN 11.3411.3111.1211.1217.9213.00
49 43 4 Female U12 TOMKINSON Isabella TSN 11.3311.2011.1311.1318.0316.00
50 25 1 Male U10 FABER Ryan TSN 11.5611.18DSQ11.1826.1925.00
51 86 2 Female U16 AYTON Evie BOW 11.6311.5011.2311.2319.0921.00
52 14 1 Female U10 RENDELL Maisie TSN 11.8511.7511.3011.3019.8325.00
53 53 5 Male U12 ATKINS Reuben ASR 11.9711.5411.3311.3327.8815.00
54 81 3 Male U14 FURSE-COPE Jack ASR 11.34DSQ11.6311.3427.9918.00
55 64 2 Female U14 THOMPSON Niamh TSN 12.2811.9311.3511.3520.3621.00
56 60 6 Male U12 SADLER Oliver TSN 11.7911.36DSQ11.3628.2214.00
57 98 8 Male U16 CROKER Oliver Sy TSN DSQ11.46DSQ11.4629.3512.00
58 77 4 Male U14 GRECULA Adam BRO 12.1211.7711.4711.4729.4616.00
59 57 7 Male U12 HARRISON-SMITH Adam SAS 11.7311.6711.4911.4929.6813.00
60 46 8 Male U12 CROOK Preston TSN 12.3512.0611.5011.5029.8012.00
61 61 9 Male U12 STRETTON Jake ASR 13.0012.1611.5311.5330.1411.00
62 31 2 Male U10 MITCHELL William ASR 12.2911.7911.5411.5430.2521.00
63 40 5 Female U12 TOMS Felicity BRO 11.8611.7011.5711.5722.6915.00
63 124 1 Female Seniors POVEY Claudette BOW 11.9711.5711.5811.5722.6925.00
63 130 6 Male Seniors GOODSELL Joshua BOW 12.2311.6811.5711.5730.5914.00
66 37 6 Female U12 AYTON Lila BOW 11.5912.0412.0111.5922.9114.00
67 74 3 Female U14 HAMBLETON Chloe ASR 12.1311.9811.6011.6023.0118.00
68 12 2 Female U10 SADLER Isabel TSN 11.7511.6511.6911.6523.5421.00
69 134 3 Male Masters 1 SMITH Anthony ALD 12.4311.7311.9611.7332.3918.00
70 119 6 Male U21 HLOUSEK Martin BRS 11.8811.7612.3111.7632.7314.00
71 22 3 Male U10 O'SULLIVAN Aidan TSN DSQ11.7718.0211.7732.8418.00
72 33 7 Female U12 CLIFTON Nichole TSN 12.2912.1911.8711.8725.8713.00
73 108 8 Female U18 CALDWELL Cara CHT 12.3111.9412.1611.9426.6212.00
74 16 3 Female U10 CALDWELL Kitty-Jay CHT 12.5211.95DSQ11.9526.7218.00
75 85 3 Female U16 BLAKE Elspeth ASR 12.2911.9912.1511.9927.1518.00
76 76 5 Male U14 HUTCHINGS Daniel SAS DSQ12.0212.1812.0235.6715.00
77 49 10 Male U12 MANUEL Jack TSN 12.2912.3812.0612.0636.1210.00
78 34 8 Female U12 METCALF Elizabeth TSN 13.0012.0712.9112.0728.0012.00
79 138 3 Male Masters 2 HILLIARD Nigel BOW 12.1412.1312.1112.1136.6818.00
80 56 11 Male U12 HUMPHREY Robert ASR 12.3612.25DSQ12.2538.269.00
80 79 6 Male U14 HUMPHREY Nick ASR 12.2512.2712.3012.2538.2614.00
82 70 4 Female U14 ALEY Lauren BRS 12.8812.6112.2612.2630.0116.00
83 38 9 Female U12 FLETCHER Caitlin ASR 12.3312.3012.3712.3030.4311.00
84 67 5 Female U14 DISNEY Evie ASR 12.3312.6012.7612.3330.7515.00
85 69 6 Female U14 WHITMARSH-ALI Evie CHT 12.8512.4512.4112.4131.6014.00
86 99 9 Male U16 WAKELING Joshua BOW DSQDSQ12.4312.4340.2911.00
87 80 7 Male U14 SUMMERS Connor TSN 13.0212.5712.4412.4440.4113.00
88 102 9 Female U18 ARTHUR April TSN 12.6112.7012.4512.4532.0311.00
89 28 4 Male U10 KING Liam TSN 12.8813.0312.5012.5041.0816.00
90 7 1 Male U8 O'SULLIVAN Zachary TSN DSQ12.8412.5312.5341.4225.00
91 75 7 Female U14 KING Grace ASR 13.0713.2612.5712.5733.3013.00
92 42 10 Female U12 FLITTON Zoe BRS 13.9812.7612.5912.5933.5110.00
93 30 5 Male U10 HALSTEAD Max TSN 12.63DSQ13.2912.6342.5515.00
94 41 11 Female U12 GREENHALGH Holly TSN 12.8512.7412.6412.6434.049.00
95 29 6 Male U10 BABER Jacob ASR 13.1812.9612.6712.6743.0014.00
96 48 12 Male U12 KING Max ASR 12.6812.7712.9712.6843.128.00
97 50 13 Male U12 BABER Jonathan ASR 12.9712.7912.7012.7043.347.00
98 19 4 Female U10 VIMPANY Ellie TSN 13.3313.0512.7512.7535.2116.00
99 132 4 Male Masters 1 KOVACS John TSN DSQ12.9412.7612.7644.0216.00
100 131 5 Male Masters 1 O'SULLIVAN Richard TSN DSQ12.78DSQ12.7844.2415.00
101 62 8 Female U14 VIMPANY Lara TSN 13.0312.8412.9112.8436.1612.00
102 95 10 Male U16 NOLAN Alex ASR DSQ13.8112.9312.9345.9410.00
103 54 14 Male U12 HLOUSEK Michael Leonard BRS 13.4613.0013.0013.0046.736.00
104 32 7 Male U10 RAM Duckett TSN 13.0113.54DSQ13.0146.8413.00
105 63 9 Female U14 TURNER Maddie ASR 13.2813.02DSQ13.0238.0711.00
106 72 10 Female U14 JESSE Kaylis ASR 18.1413.0713.0313.0338.1810.00
107 59 15 Male U12 EVEREST Toby BOW 13.3513.0713.3713.0747.525.00
108 65 11 Female U14 WHITE Imogen SAS 13.3513.4413.1313.1339.249.00
109 137 4 Male Masters 2 GUTHRIE John ALD 13.15DSQ13.6113.1548.4216.00
110 21 8 Male U10 RAVENSCROFT Oscar TSN 13.6513.2713.2213.2249.2112.00
111 51 16 Male U12 SMITH Callum TSN 13.7613.4313.3213.3250.344.00
112 8 2 Male U8 BARNES Hunter SAS 13.38DSQ13.8913.3851.0221.00
113 97 11 Male U16 TURNER Alex ASR 13.8213.5913.6213.5953.399.00
114 17 5 Female U10 DRISCOLL Phoebe TSN 14.4513.9813.6213.6244.4315.00
115 55 17 Male U12 SAWDON Benjamin TSN 15.0913.8213.6513.6554.063.00
116 35 12 Female U12 FURSE-COPE Jenna ASR 14.0514.0613.7113.7145.398.00
117 140 8 Male U14 DAW John SAS DSQDSQ13.9413.9457.3412.00
118 73 12 Female U14 BABER Kathryn ASR 14.0714.1314.3614.0749.208.00
119 20 6 Female U10 SMITH Jessica TSN 14.1214.2514.1714.1249.7314.00
120 68 13 Female U14 SIBER Maya ASR 14.7314.2014.2514.2050.587.00
120 78 9 Male U14 ROSS-OSBORNE Henry SAS 14.7114.5614.2014.2060.2711.00
122 92 12 Male U16 MELHUISH Jake BRS DSQ14.29DSQ14.2961.298.00
123 26 9 Male U10 BUTTERFIELD Ambrose ASR 16.2015.8614.5314.5364.0011.00
124 3 1 Female U8 HINTON Ruby TSN 16.9014.9615.4514.9658.6425.00
125 27 10 Male U10 KOVACS Jozsef TSN 16.1216.0115.2615.2672.2310.00
126 4 2 Female U8 HALSTEAD Georgina TSN 15.3315.6815.6715.3362.5721.00
127 18 7 Female U10 HALL Ella TSN 16.7115.6315.8815.6365.7513.00
128 15 8 Female U10 TROWBRIDGE SOPHIE SAS 17.5416.4216.0516.0570.2012.00
129 9 3 Male U8 MELLON-HENDRY Caspar ASR 17.9616.4016.7916.4085.1018.00
130 84 4 Female U16 WOOD-FALCH Isabelle ASR 17.46DSQ16.8116.8178.2616.00
131 13 9 Female U10 MACHUT Amy ASR 18.5417.5917.0717.0781.0211.00
132 11 4 Male U8 MURRAY Callum TSN DSQDSQ17.1017.1093.0016.00
133 1 3 Female U8 FLITTON Lily BRS 17.47DSQ75.7117.4785.2618.00
134 6 5 Male U8 TROWBRIDGE DANIEL SAS 17.5317.5218.0117.5297.7415.00
135 24 11 Male U10 MARTIN JJ TSN 18.5018.0217.5717.5798.319.00
136 23 12 Male U10 HARMAN Miles TSN 17.6317.90DSQ17.6398.988.00
137 66 14 Female U14 WOOD-FALCH Freya ASR 17.9117.68DSQ17.6887.496.00
138 5 6 Male U8 MATTHEWS Alfred TSN DSQDSQ19.4819.48119.8614.00
139 2 4 Female U8 HARMAN Lola TSN DSQDSQ22.8422.84142.2116.00
10 Male U8 WHITFORD Jonny TSN DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U11
1 Aldershot Ski Race Club ASR 32.6825.00
2 Team Snowtrax TSN 32.7221.00
3 Southampton Area Ski Association SAS 35.6718.00
4 Berkshire Race Squad BRS 43.0616.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 39.2625.00
2 Team Snowtrax TSN 39.9921.00
3 Chatham CHT 44.0718.00
4 Southampton Area Ski Association SAS 53.2916.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 5 MATTHEWS Alfred
1 2 66 WOOD-FALCH Freya HARMAN Lola 2
1 3 6 TROWBRIDGE DANIEL HARMAN Miles 23
1 4 1 FLITTON Lily MARTIN JJ 24
1 5 84 WOOD-FALCH Isabelle MURRAY Callum 11
1 6 9 MELLON-HENDRY Caspar MACHUT Amy 13
1 7 4 HALSTEAD Georgina TROWBRIDGE SOPHIE 15
1 8 27 KOVACS Jozsef HALL Ella 18
1 9 92 MELHUISH Jake HINTON Ruby 3
1 10 78 ROSS-OSBORNE Henry BUTTERFIELD Ambrose 26
1 11 73 BABER Kathryn SIBER Maya 68
1 12 140 DAW John SMITH Jessica 20
1 13 17 DRISCOLL Phoebe FURSE-COPE Jenna 35
1 14 97 TURNER Alex SAWDON Benjamin 55
1 15 21 RAVENSCROFT Oscar BARNES Hunter 8
1 16 137 GUTHRIE John SMITH Callum 51
1 17 72 JESSE Kaylis WHITE Imogen 65
1 18 63 TURNER Maddie EVEREST Toby 59
1 19 95 NOLAN Alex RAM Duckett 32
1 20 62 VIMPANY Lara HLOUSEK Michael Leonard 54
1 21 19 VIMPANY Ellie O'SULLIVAN Richard 131
1 22 50 BABER Jonathan KOVACS John 132
1 23 41 GREENHALGH Holly KING Max 48
1 24 30 HALSTEAD Max BABER Jacob 29
1 25 7 O'SULLIVAN Zachary FLITTON Zoe 42
1 26 28 KING Liam KING Grace 75
1 27 99 WAKELING Joshua ARTHUR April 102
1 28 69 WHITMARSH-ALI Evie SUMMERS Connor 80
1 29 70 ALEY Lauren DISNEY Evie 67
1 30 79 HUMPHREY Nick FLETCHER Caitlin 38
1 31 34 METCALF Elizabeth HUMPHREY Robert 56
1 32 49 MANUEL Jack HILLIARD Nigel 138
1 33 16 CALDWELL Kitty-Jay HUTCHINGS Daniel 76
1 34 108 CALDWELL Cara BLAKE Elspeth 85
1 35 119 HLOUSEK Martin CLIFTON Nichole 33
1 36 134 SMITH Anthony O'SULLIVAN Aidan 22
1 37 37 AYTON Lila SADLER Isabel 12
1 38 130 GOODSELL Joshua HAMBLETON Chloe 74
1 39 31 MITCHELL William POVEY Claudette 124
1 40 61 STRETTON Jake TOMS Felicity 40
1 41 77 GRECULA Adam CROOK Preston 46
1 42 98 CROKER Oliver Sy HARRISON-SMITH Adam 57
1 43 81 FURSE-COPE Jack SADLER Oliver 60
1 44 53 ATKINS Reuben THOMPSON Niamh 64
1 45 25 FABER Ryan RENDELL Maisie 14
1 46 43 TOMKINSON Isabella AYTON Evie 86
1 47 87 BANNISTER Lucy FABER Sophie 101
1 48 36 SAUNDERS Katie LEWIS Sonny 109
1 49 39 PUTMAN Daisy DANCE Hannah 103
1 50 126 LETHWAITE Brendon VINCENT Ben 89
1 51 71 TRUST Emma AYTON Elle 106
1 52 45 HOUNSHAM Geno WHITMARSH-ALI Megan 107
1 53 113 TRUST Alex OAKES Owen 93
1 54 83 WELBOURNE-JONES Morgan HILLIARD Charlotte 117
1 55 58 BROWN Ben PUTMAN Abigail 44
1 56 139 NAYLER Graham ATKINSON Liam 47
1 57 90 EVANS Theo BARTLETT Jed 110
1 58 94 RAVENSCROFT Freddie MELLON-HENDRY Freddie 82
1 59 116 TUBBS Jessica SMITH Nathan 96
1 60 120 GOSS Alfie DUNCAN Harry 52
1 61 91 TUBBS Charlie ATKINSON Molly 104
1 62 136 BANNISTER Simon HUMPHREYS Charlie 111
1 63 129 DAVIES Peter COOPER Lauren 115
1 64 88 ROSS Callum HOLT Sam 127
1 65 133 ROSS David ATKINSON Andrew 135
1 66 114 TARGETT Jason COOPER Jordan 122
1 67 112 SHEMMANS Jake VALE Lauren 100
1 68 118 BANNISTER Adam WELLS Oliver 128
1 69 123 RATCLIFFE David SPEED Craig 121
1 70 125 SIEBER James SHERING Nicole 105
Round 2
2 1 2 HARMAN Lola MATTHEWS Alfred 5
2 2 WOOD-FALCH Freya 66
2 3 24 MARTIN JJ TROWBRIDGE DANIEL 6
2 4 23 HARMAN Miles FLITTON Lily 1
2 5 13 MACHUT Amy WOOD-FALCH Isabelle 84
2 6 11 MURRAY Callum MELLON-HENDRY Caspar 9
2 7 18 HALL Ella HALSTEAD Georgina 4
2 8 15 TROWBRIDGE SOPHIE KOVACS Jozsef 27
2 9 26 BUTTERFIELD Ambrose MELHUISH Jake 92
2 10 3 HINTON Ruby ROSS-OSBORNE Henry 78
2 11 20 SMITH Jessica BABER Kathryn 73
2 12 68 SIBER Maya DAW John 140
2 13 55 SAWDON Benjamin DRISCOLL Phoebe 17
2 14 35 FURSE-COPE Jenna TURNER Alex 97
2 15 51 SMITH Callum RAVENSCROFT Oscar 21
2 16 8 BARNES Hunter GUTHRIE John 137
2 17 59 EVEREST Toby JESSE Kaylis 72
2 18 65 WHITE Imogen TURNER Maddie 63
2 19 54 HLOUSEK Michael Leonard NOLAN Alex 95
2 20 32 RAM Duckett VIMPANY Lara 62
2 21 132 KOVACS John VIMPANY Ellie 19
2 22 131 O'SULLIVAN Richard BABER Jonathan 50
2 23 29 BABER Jacob GREENHALGH Holly 41
2 24 48 KING Max HALSTEAD Max 30
2 25 75 KING Grace O'SULLIVAN Zachary 7
2 26 42 FLITTON Zoe KING Liam 28
2 27 80 SUMMERS Connor WAKELING Joshua 99
2 28 102 ARTHUR April WHITMARSH-ALI Evie 69
2 29 38 FLETCHER Caitlin ALEY Lauren 70
2 30 67 DISNEY Evie HUMPHREY Nick 79
2 31 138 HILLIARD Nigel METCALF Elizabeth 34
2 32 56 HUMPHREY Robert MANUEL Jack 49
2 33 85 BLAKE Elspeth CALDWELL Kitty-Jay 16
2 34 76 HUTCHINGS Daniel CALDWELL Cara 108
2 35 22 O'SULLIVAN Aidan HLOUSEK Martin 119
2 36 33 CLIFTON Nichole SMITH Anthony 134
2 37 74 HAMBLETON Chloe AYTON Lila 37
2 38 12 SADLER Isabel GOODSELL Joshua 130
2 39 40 TOMS Felicity MITCHELL William 31
2 40 124 POVEY Claudette STRETTON Jake 61
2 41 57 HARRISON-SMITH Adam GRECULA Adam 77
2 42 46 CROOK Preston CROKER Oliver Sy 98
2 43 64 THOMPSON Niamh FURSE-COPE Jack 81
2 44 60 SADLER Oliver ATKINS Reuben 53
2 45 86 AYTON Evie FABER Ryan 25
2 46 14 RENDELL Maisie TOMKINSON Isabella 43
2 47 109 LEWIS Sonny BANNISTER Lucy 87
2 48 101 FABER Sophie SAUNDERS Katie 36
2 49 89 VINCENT Ben PUTMAN Daisy 39
2 50 103 DANCE Hannah LETHWAITE Brendon 126
2 51 107 WHITMARSH-ALI Megan TRUST Emma 71
2 52 106 AYTON Elle HOUNSHAM Geno 45
2 53 117 HILLIARD Charlotte TRUST Alex 113
2 54 93 OAKES Owen WELBOURNE-JONES Morgan 83
2 55 47 ATKINSON Liam BROWN Ben 58
2 56 44 PUTMAN Abigail NAYLER Graham 139
2 57 82 MELLON-HENDRY Freddie EVANS Theo 90
2 58 110 BARTLETT Jed RAVENSCROFT Freddie 94
2 59 52 DUNCAN Harry TUBBS Jessica 116
2 60 96 SMITH Nathan GOSS Alfie 120
2 61 111 HUMPHREYS Charlie TUBBS Charlie 91
2 62 104 ATKINSON Molly BANNISTER Simon 136
2 63 127 HOLT Sam DAVIES Peter 129
2 64 115 COOPER Lauren ROSS Callum 88
2 65 122 COOPER Jordan ROSS David 133
2 66 135 ATKINSON Andrew TARGETT Jason 114
2 67 128 WELLS Oliver SHEMMANS Jake 112
2 68 100 VALE Lauren BANNISTER Adam 118
2 69 105 SHERING Nicole RATCLIFFE David 123
2 70 121 SPEED Craig SIEBER James 125
Round 3
3 1 2 HARMAN Lola
3 2 66 WOOD-FALCH Freya MATTHEWS Alfred 5
3 3 24 MARTIN JJ HARMAN Miles 23
3 4 1 FLITTON Lily TROWBRIDGE DANIEL 6
3 5 13 MACHUT Amy MURRAY Callum 11
3 6 9 MELLON-HENDRY Caspar WOOD-FALCH Isabelle 84
3 7 18 HALL Ella TROWBRIDGE SOPHIE 15
3 8 27 KOVACS Jozsef HALSTEAD Georgina 4
3 9 26 BUTTERFIELD Ambrose HINTON Ruby 3
3 10 78 ROSS-OSBORNE Henry MELHUISH Jake 92
3 11 20 SMITH Jessica SIBER Maya 68
3 12 140 DAW John BABER Kathryn 73
3 13 55 SAWDON Benjamin FURSE-COPE Jenna 35
3 14 97 TURNER Alex DRISCOLL Phoebe 17
3 15 51 SMITH Callum BARNES Hunter 8
3 16 137 GUTHRIE John RAVENSCROFT Oscar 21
3 17 59 EVEREST Toby WHITE Imogen 65
3 18 63 TURNER Maddie JESSE Kaylis 72
3 19 54 HLOUSEK Michael Leonard RAM Duckett 32
3 20 62 VIMPANY Lara NOLAN Alex 95
3 21 132 KOVACS John O'SULLIVAN Richard 131
3 22 50 BABER Jonathan VIMPANY Ellie 19
3 23 29 BABER Jacob KING Max 48
3 24 30 HALSTEAD Max GREENHALGH Holly 41
3 25 75 KING Grace FLITTON Zoe 42
3 26 28 KING Liam O'SULLIVAN Zachary 7
3 27 80 SUMMERS Connor ARTHUR April 102
3 28 69 WHITMARSH-ALI Evie WAKELING Joshua 99
3 29 38 FLETCHER Caitlin DISNEY Evie 67
3 30 79 HUMPHREY Nick ALEY Lauren 70
3 31 138 HILLIARD Nigel HUMPHREY Robert 56
3 32 49 MANUEL Jack METCALF Elizabeth 34
3 33 85 BLAKE Elspeth HUTCHINGS Daniel 76
3 34 108 CALDWELL Cara CALDWELL Kitty-Jay 16
3 35 22 O'SULLIVAN Aidan CLIFTON Nichole 33
3 36 134 SMITH Anthony HLOUSEK Martin 119
3 37 74 HAMBLETON Chloe SADLER Isabel 12
3 38 130 GOODSELL Joshua AYTON Lila 37
3 39 40 TOMS Felicity POVEY Claudette 124
3 40 61 STRETTON Jake MITCHELL William 31
3 41 57 HARRISON-SMITH Adam CROOK Preston 46
3 42 98 CROKER Oliver Sy GRECULA Adam 77
3 43 64 THOMPSON Niamh SADLER Oliver 60
3 44 53 ATKINS Reuben FURSE-COPE Jack 81
3 45 86 AYTON Evie RENDELL Maisie 14
3 46 43 TOMKINSON Isabella FABER Ryan 25
3 47 109 LEWIS Sonny FABER Sophie 101
3 48 36 SAUNDERS Katie BANNISTER Lucy 87
3 49 89 VINCENT Ben DANCE Hannah 103
3 50 126 LETHWAITE Brendon PUTMAN Daisy 39
3 51 107 WHITMARSH-ALI Megan AYTON Elle 106
3 52 45 HOUNSHAM Geno TRUST Emma 71
3 53 117 HILLIARD Charlotte OAKES Owen 93
3 54 83 WELBOURNE-JONES Morgan TRUST Alex 113
3 55 47 ATKINSON Liam PUTMAN Abigail 44
3 56 139 NAYLER Graham BROWN Ben 58
3 57 82 MELLON-HENDRY Freddie BARTLETT Jed 110
3 58 94 RAVENSCROFT Freddie EVANS Theo 90
3 59 52 DUNCAN Harry SMITH Nathan 96
3 60 120 GOSS Alfie TUBBS Jessica 116
3 61 111 HUMPHREYS Charlie ATKINSON Molly 104
3 62 136 BANNISTER Simon TUBBS Charlie 91
3 63 127 HOLT Sam COOPER Lauren 115
3 64 88 ROSS Callum DAVIES Peter 129
3 65 122 COOPER Jordan ATKINSON Andrew 135
3 66 114 TARGETT Jason ROSS David 133
3 67 128 WELLS Oliver VALE Lauren 100
3 68 118 BANNISTER Adam SHEMMANS Jake 112
3 69 105 SHERING Nicole SPEED Craig 121
3 70 125 SIEBER James RATCLIFFE David 123
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot A Aldershot Senior
1 2 Snowtrax A Chatham
1 3 SkiBitzRacing Bowles
1 4 Aldershot B Snowtrax B
Round 2
2 1 Aldershot A Chatham
2 2 SkiBitzRacing Snowtrax B
Round 3
3 1 Chatham Snowtrax B
3 2 Aldershot A SkiBitzRacing
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Hotel India
1 2 Delta Mike
1 3 Echo Lima
1 4 Golf Juliet
1 5 Charlie November
1 6 Foxtrot Kilo
Round 2
2 1 Alpha India
2 2 Delta Lima
2 3 Bravo Golf
2 4 Charlie Foxtrot
Round 3
3 1 Alpha Lima
3 2 Bravo Foxtrot
Round 4
4 1 Alpha Bravo
4 2 Lima Foxtrot