Snowtrax: Snowsport South (23 April 2022)

Date23 April 2022
SlopeSnowtrax
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Bromley: Team members not known (Bromley Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
SASA: Team members not known (Southampton Area Ski Association)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Female Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
1 113 1 Male U21 VINCENT Ben TSN 8.298.258.1416.390.0025.00
2 98 1 Male U16 HOUNSHAM Geno ASR 8.468.308.2216.520.7925.00
3 115 1 Male Masters 1 ALLINGHAM Jonny TSN 8.418.418.3916.802.5025.00
4 103 1 Female U18 PUTMAN Abigail ASR 8.548.888.7617.300.0025.00
5 90 1 Female U16 PUTMAN Daisy ASR 8.878.748.6517.390.5225.00
6 112 2 Male U21 HUMPHREY Nick ASR 8.798.778.9117.567.1421.00
7 99 2 Male U16 CROOK Preston TSN 8.789.118.8517.637.5721.00
7 108 1 Male U18 EVEREST Toby BRO 9.148.768.8717.637.5725.00
9 84 2 Female U16 RENDELL Maisie TSN 8.918.818.8317.641.9721.00
10 106 2 Female U18 VIMPANY Lara TSN 8.669.119.8317.772.7221.00
11 93 3 Male U16 MITCHELL William ASR 9.238.939.0517.989.7018.00
12 87 3 Female U16 AYTON Lila BRO 9.039.118.9818.014.1018.00
13 104 3 Female U18 THOMPSON Niamh TSN 9.059.139.2518.185.0918.00
14 107 2 Male U18 EVANS Toby TSN 9.149.209.6218.3411.9021.00
15 80 1 Male U14 SURNIN-BAIRD Ilya TSN 9.349.049.3618.3812.1425.00
15 96 4 Male U16 CARTER-BELL Akai TSN 9.149.249.5618.3812.1416.00
17 117 1 Male Masters 2 SCHMIDT Darren TSN 9.119.299.5218.4012.2625.00
18 94 5 Male U16 KELLY Boden BRO 9.269.389.1518.4112.3215.00
19 85 4 Female U16 VIMPANY Ellie TSN 9.209.359.8218.557.2316.00
20 74 2 Male U14 BARNES Hunter SAS 9.689.309.3618.6613.8521.00
21 78 3 Male U14 O'SULLIVAN Aidan TSN 9.53DSQ9.2218.7514.4018.00
22 105 4 Female U18 ALEY Lauren SAS 9.169.669.6618.828.7916.00
23 66 1 Female U14 EVEREST Phoebe BRO 9.489.619.3918.879.0825.00
24 67 2 Female U14 TRESIDDER Freya ASR 9.669.529.4618.989.7121.00
25 83 5 Female U16 HALL Ella TSN 9.609.519.4818.999.7715.00
26 82 4 Male U14 MCCOMISH Christopher TSN 9.579.999.6019.1716.9616.00
27 79 5 Male U14 MARTIN JJ TSN 9.889.929.4619.3418.0015.00
28 102 5 Female U18 GREENHALGH Holly TSN 9.709.789.8419.4812.6015.00
29 114 1 Female Masters 1 AYTON Lindsay BRO 10.209.719.8819.5913.2425.00
30 110 3 Male U18 SMITH Callum ASR 9.849.779.9819.6119.6518.00
31 60 3 Female U14 FIELDING Sophia ASR 10.2110.119.9820.0916.1318.00
32 75 6 Male U14 FOUCH Alexander TSN 10.4710.219.8920.1022.6414.00
33 101 6 Female U18 BURKE JESSICA TSN 10.0710.0510.3520.1216.3014.00
34 62 4 Female U14 HINTON Ruby TSN 10.11DSQ10.0420.1516.4716.00
35 71 7 Male U14 GOVIER Oliver TSN 10.36DSQ10.2120.5725.5013.00
36 109 4 Male U18 SAWDON Benjamin TSN 10.7110.4810.1520.6325.8716.00
37 95 6 Male U16 NAWARSKI Seve ASR 10.6410.3710.3220.6926.2414.00
38 86 6 Female U16 SHANKS Chloe ASR 10.2910.5310.4620.7519.9414.00
39 69 5 Female U14 BLAIR Poppy TSN DSQ10.4210.4020.8220.3515.00
40 100 7 Male U16 LAMBERT Olly ASR 21.6710.5010.4220.9227.6413.00
41 89 7 Female U16 GIBLING Evie ASR 10.6510.6410.3520.9921.3313.00
42 61 6 Female U14 MUNDAY Macy SAS 10.51DSQ10.5221.0321.5614.00
43 72 8 Male U14 SPRINGETT Thomas ASR 10.8810.3611.1821.2429.5912.00
44 77 9 Male U14 WELSH Gabriel ASR 10.7410.5910.7821.3330.1411.00
45 81 10 Male U14 SHERWIN Toby ASR 11.0411.2010.8421.8833.5010.00
46 76 11 Male U14 GREEN Nathan TSN 11.2610.96DSQ22.2235.579.00
47 91 8 Female U16 EDWARD Lola ASR 11.7811.4210.9822.4029.4812.00
48 111 1 Female U21 TEN DOESCHATE Ella TSN 11.4211.2611.2922.5530.3525.00
49 73 12 Male U14 LALONDRELLE Ollie ASR 11.3811.9011.2222.6037.898.00
50 68 7 Female U14 GOOCH Freya ASR 12.8212.3812.3424.7242.8913.00
51 88 9 Female U16 KALATZI Artemis ASR 12.7194.8412.4425.1545.3811.00
52 70 13 Male U14 PICKFORD Reuben TSN 13.9112.3713.3325.7056.807.00
53 92 10 Female U16 CONNOLLY Abigail ASR 13.5913.2112.5425.7548.8410.00
54 63 8 Female U14 SHANKS Effie ASR 14.0213.1413.3126.4552.8912.00
55 65 9 Female U14 KALATZI Ariadne ASR 16.0216.0615.2031.2280.4611.00
56 64 10 Female U14 THACKER Alice ASR 25.2117.4615.5533.0190.8110.00
57 116 1 Female Masters 2 MARTIN tina TSN 17.7217.6016.4134.0196.5925.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 69.1925.00
2 Team Snowtrax TSN 71.2221.00
3 Bromley Race Club BRO 72.9218.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 31 1 Male U12 GREENLAND Samuel ASR 9.269.039.229.030.0025.00
2 38 2 Male U12 HUELIN Joshua CHT 9.279.0411.259.040.1121.00
3 26 1 Female U12 FLITTON Lily SAS 9.549.199.439.190.0025.00
4 41 3 Male U12 O'SULLIVAN Zachary TSN 9.509.789.449.444.5418.00
5 45 4 Male U12 HILLIER Jack SAS 10.159.70DSQ9.707.4216.00
6 25 2 Female U12 HEWITT Emmy TSN 9.8510.349.909.857.1821.00
7 24 3 Female U12 ENRIGHT Gloria SAS 10.0310.199.869.867.2918.00
8 44 5 Male U12 BRACKLEY Freddie ASR 10.1510.0710.3110.0711.5215.00
9 39 6 Male U12 SCHAFER Elliott ASR 10.2810.2610.2510.2513.5114.00
10 35 7 Male U12 MILLER Charlie ASR DSQ10.4110.2710.2713.7313.00
11 30 8 Male U12 FISHER Charlie TSN 10.5110.5710.2910.2913.9512.00
12 28 4 Female U12 ELFORD Trinity TSN 10.3610.6010.8310.3612.7316.00
13 43 9 Male U12 SHRIMPTON Zac TSN 10.4510.6410.6710.4515.7311.00
14 11 1 Female U10 DRAPER Lily TSN 10.9510.6210.5510.5514.8025.00
15 16 1 Male U10 BRACKLEY Samuel ASR 15.4410.6911.0410.6918.3825.00
15 18 1 Male U10 HUELIN Leo CHT 10.6910.8011.4710.6918.3825.00
17 23 5 Female U12 DUFF Romilly ASR 10.7511.4011.2610.7516.9715.00
18 40 10 Male U12 SHERWIN Benjamin ASR 11.0511.1210.8610.8620.2710.00
19 13 3 Male U10 JOHNSTON Joshua TSN 11.6211.5611.1711.1723.7018.00
20 42 11 Male U12 WALSH Hal ASR 11.2211.7111.5711.2224.259.00
21 36 12 Male U12 CLARKE-STOREY William TSN 11.43DSQ11.8711.4326.588.00
22 37 13 Male U12 NICHOLLS Kubi ASR 11.5311.9611.8211.5327.697.00
23 14 4 Male U10 SHRIMPTON Barney TSN 12.3611.5812.3011.5828.2416.00
24 9 2 Female U10 WATTS Sienna Lily TSN 11.5911.7111.7311.5926.1221.00
25 21 5 Male U10 DOWLING Mason TSN 11.6611.7315.8611.6629.1315.00
26 17 6 Male U10 BRACKLEY Henry ASR 11.8311.9812.3611.8331.0114.00
27 33 14 Male U12 BARNES Jensen ASR 13.0211.9511.8911.8931.676.00
27 34 14 Male U12 FLINT Zach TSN 12.2411.8912.1711.8931.676.00
29 8 3 Female U10 WROE Tabitha TSN 12.5512.1811.9611.9630.1418.00
30 6 1 Male U8 WELSH Rafferty CDC 12.4412.1112.4012.1134.1125.00
31 32 16 Male U12 CADBURY Joshua TSN 12.2412.1712.6512.1734.774.00
32 22 7 Male U10 GOOCH Charlie ASR 12.2312.4712.4512.2335.4413.00
33 4 2 Male U8 RAE Cameron TSN 12.39DSQ12.8212.3937.2121.00
34 1 1 Female U8 PRICE-BRAY Arabella TSN 13.2512.5812.6212.5836.8925.00
35 12 8 Male U10 PASS Rupert TSN 15.0314.1513.1213.1245.2912.00
35 27 6 Female U12 WILLIAMSON Ella TSN DSQDSQ13.1213.1242.7614.00
37 20 9 Male U10 DEGAMO Aiden TSN 13.2613.71DSQ13.2646.8411.00
38 2 2 Female U8 WINTERIDGE Mya TSN 13.3513.6813.7913.3545.2721.00
39 5 3 Male U8 FOUCH Zachary TSN 14.0314.0013.9213.9254.1518.00
40 10 4 Female U10 CADBURY Sophie TSN DSQ14.4215.0814.4256.9116.00
7 Female U10 CRIPWELL-DUNNING Apollonia CDC DNSDNSDNSDNS
15 Male U10 DUFF Edison ASR DNSDNSDNSDNS
19 Male U10 CRIPWELL-DUNNING Rafferty CDC DNSDNSDNSDNS
29 Female U12 POWERS Sophia ASR DNSDNSDNSDNS
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1
1 2 116 MARTIN tina
1 3 10 CADBURY Sophie THACKER Alice 64
1 4 5 FOUCH Zachary KALATZI Ariadne 65
1 5 63 SHANKS Effie WINTERIDGE Mya 2
1 6 27 WILLIAMSON Ella DEGAMO Aiden 20
1 7 92 CONNOLLY Abigail PASS Rupert 12
1 8 88 KALATZI Artemis PRICE-BRAY Arabella 1
1 9 68 GOOCH Freya RAE Cameron 4
1 10 22 GOOCH Charlie PICKFORD Reuben 70
1 11 8 WROE Tabitha CADBURY Joshua 32
1 12 34 FLINT Zach WELSH Rafferty 6
1 13 21 DOWLING Mason BARNES Jensen 33
1 14 9 WATTS Sienna Lily BRACKLEY Henry 17
1 15 36 CLARKE-STOREY William SHRIMPTON Barney 14
1 16 111 TEN DOESCHATE Ella NICHOLLS Kubi 37
1 17 13 JOHNSTON Joshua LALONDRELLE Ollie 73
1 18 91 EDWARD Lola WALSH Hal 42
1 19 81 SHERWIN Toby GREEN Nathan 76
1 20 23 DUFF Romilly SHERWIN Benjamin 40
1 21 77 WELSH Gabriel HUELIN Leo 18
1 22 11 DRAPER Lily BRACKLEY Samuel 16
1 23 100 LAMBERT Olly MUNDAY Macy 61
1 24 69 BLAIR Poppy SHRIMPTON Zac 43
1 25 89 GIBLING Evie SPRINGETT Thomas 72
1 26 95 NAWARSKI Seve ELFORD Trinity 28
1 27 35 MILLER Charlie SHANKS Chloe 86
1 28 39 SCHAFER Elliott FISHER Charlie 30
1 29 44 BRACKLEY Freddie GOVIER Oliver 71
1 30 101 BURKE JESSICA SAWDON Benjamin 109
1 31 75 FOUCH Alexander HINTON Ruby 62
1 32 24 ENRIGHT Gloria FIELDING Sophia 60
1 33 114 AYTON Lindsay HEWITT Emmy 25
1 34 102 GREENHALGH Holly SMITH Callum 110
1 35 83 HALL Ella HILLIER Jack 45
1 36 79 MARTIN JJ MCCOMISH Christopher 82
1 37 66 EVEREST Phoebe TRESIDDER Freya 67
1 38 74 BARNES Hunter O'SULLIVAN Zachary 41
1 39 26 FLITTON Lily O'SULLIVAN Aidan 78
1 40 105 ALEY Lauren VIMPANY Ellie 85
1 41 96 CARTER-BELL Akai KELLY Boden 94
1 42 117 SCHMIDT Darren EVANS Toby 107
1 43 38 HUELIN Joshua THOMPSON Niamh 104
1 44 31 GREENLAND Samuel SURNIN-BAIRD Ilya 80
1 45 84 RENDELL Maisie AYTON Lila 87
1 46 99 CROOK Preston MITCHELL William 93
1 47 106 VIMPANY Lara HUMPHREY Nick 112
1 48 90 PUTMAN Daisy EVEREST Toby 108
1 49 98 HOUNSHAM Geno PUTMAN Abigail 103
1 50 113 VINCENT Ben ALLINGHAM Jonny 115
Round 2
2 1
2 2 MARTIN tina 116
2 3 65 KALATZI Ariadne CADBURY Sophie 10
2 4 64 THACKER Alice FOUCH Zachary 5
2 5 20 DEGAMO Aiden SHANKS Effie 63
2 6 2 WINTERIDGE Mya WILLIAMSON Ella 27
2 7 1 PRICE-BRAY Arabella CONNOLLY Abigail 92
2 8 12 PASS Rupert KALATZI Artemis 88
2 9 70 PICKFORD Reuben GOOCH Freya 68
2 10 4 RAE Cameron GOOCH Charlie 22
2 11 6 WELSH Rafferty WROE Tabitha 8
2 12 32 CADBURY Joshua FLINT Zach 34
2 13 17 BRACKLEY Henry DOWLING Mason 21
2 14 33 BARNES Jensen WATTS Sienna Lily 9
2 15 37 NICHOLLS Kubi CLARKE-STOREY William 36
2 16 14 SHRIMPTON Barney TEN DOESCHATE Ella 111
2 17 42 WALSH Hal JOHNSTON Joshua 13
2 18 73 LALONDRELLE Ollie EDWARD Lola 91
2 19 40 SHERWIN Benjamin SHERWIN Toby 81
2 20 76 GREEN Nathan DUFF Romilly 23
2 21 16 BRACKLEY Samuel WELSH Gabriel 77
2 22 18 HUELIN Leo DRAPER Lily 11
2 23 43 SHRIMPTON Zac LAMBERT Olly 100
2 24 61 MUNDAY Macy BLAIR Poppy 69
2 25 28 ELFORD Trinity GIBLING Evie 89
2 26 72 SPRINGETT Thomas NAWARSKI Seve 95
2 27 30 FISHER Charlie MILLER Charlie 35
2 28 86 SHANKS Chloe SCHAFER Elliott 39
2 29 109 SAWDON Benjamin BRACKLEY Freddie 44
2 30 71 GOVIER Oliver BURKE JESSICA 101
2 31 60 FIELDING Sophia FOUCH Alexander 75
2 32 62 HINTON Ruby ENRIGHT Gloria 24
2 33 110 SMITH Callum AYTON Lindsay 114
2 34 25 HEWITT Emmy GREENHALGH Holly 102
2 35 82 MCCOMISH Christopher HALL Ella 83
2 36 45 HILLIER Jack MARTIN JJ 79
2 37 41 O'SULLIVAN Zachary EVEREST Phoebe 66
2 38 67 TRESIDDER Freya BARNES Hunter 74
2 39 85 VIMPANY Ellie FLITTON Lily 26
2 40 78 O'SULLIVAN Aidan ALEY Lauren 105
2 41 107 EVANS Toby CARTER-BELL Akai 96
2 42 94 KELLY Boden SCHMIDT Darren 117
2 43 80 SURNIN-BAIRD Ilya HUELIN Joshua 38
2 44 104 THOMPSON Niamh GREENLAND Samuel 31
2 45 93 MITCHELL William RENDELL Maisie 84
2 46 87 AYTON Lila CROOK Preston 99
2 47 108 EVEREST Toby VIMPANY Lara 106
2 48 112 HUMPHREY Nick PUTMAN Daisy 90
2 49 115 ALLINGHAM Jonny HOUNSHAM Geno 98
2 50 103 PUTMAN Abigail VINCENT Ben 113
Round 3
3 1
3 2 116 MARTIN tina
3 3 65 KALATZI Ariadne THACKER Alice 64
3 4 5 FOUCH Zachary CADBURY Sophie 10
3 5 20 DEGAMO Aiden WINTERIDGE Mya 2
3 6 27 WILLIAMSON Ella SHANKS Effie 63
3 7 1 PRICE-BRAY Arabella PASS Rupert 12
3 8 88 KALATZI Artemis CONNOLLY Abigail 92
3 9 70 PICKFORD Reuben RAE Cameron 4
3 10 22 GOOCH Charlie GOOCH Freya 68
3 11 6 WELSH Rafferty CADBURY Joshua 32
3 12 34 FLINT Zach WROE Tabitha 8
3 13 17 BRACKLEY Henry BARNES Jensen 33
3 14 9 WATTS Sienna Lily DOWLING Mason 21
3 15 37 NICHOLLS Kubi SHRIMPTON Barney 14
3 16 111 TEN DOESCHATE Ella CLARKE-STOREY William 36
3 17 42 WALSH Hal LALONDRELLE Ollie 73
3 18 91 EDWARD Lola JOHNSTON Joshua 13
3 19 40 SHERWIN Benjamin GREEN Nathan 76
3 20 23 DUFF Romilly SHERWIN Toby 81
3 21 16 BRACKLEY Samuel HUELIN Leo 18
3 22 11 DRAPER Lily WELSH Gabriel 77
3 23 43 SHRIMPTON Zac MUNDAY Macy 61
3 24 69 BLAIR Poppy LAMBERT Olly 100
3 25 28 ELFORD Trinity SPRINGETT Thomas 72
3 26 95 NAWARSKI Seve GIBLING Evie 89
3 27 30 FISHER Charlie SHANKS Chloe 86
3 28 39 SCHAFER Elliott MILLER Charlie 35
3 29 109 SAWDON Benjamin GOVIER Oliver 71
3 30 101 BURKE JESSICA BRACKLEY Freddie 44
3 31 60 FIELDING Sophia HINTON Ruby 62
3 32 24 ENRIGHT Gloria FOUCH Alexander 75
3 33 110 SMITH Callum HEWITT Emmy 25
3 34 102 GREENHALGH Holly AYTON Lindsay 114
3 35 82 MCCOMISH Christopher HILLIER Jack 45
3 36 79 MARTIN JJ HALL Ella 83
3 37 41 O'SULLIVAN Zachary TRESIDDER Freya 67
3 38 74 BARNES Hunter EVEREST Phoebe 66
3 39 85 VIMPANY Ellie O'SULLIVAN Aidan 78
3 40 105 ALEY Lauren FLITTON Lily 26
3 41 107 EVANS Toby KELLY Boden 94
3 42 117 SCHMIDT Darren CARTER-BELL Akai 96
3 43 80 SURNIN-BAIRD Ilya THOMPSON Niamh 104
3 44 31 GREENLAND Samuel HUELIN Joshua 38
3 45 93 MITCHELL William AYTON Lila 87
3 46 99 CROOK Preston RENDELL Maisie 84
3 47 108 EVEREST Toby HUMPHREY Nick 112
3 48 90 PUTMAN Daisy VIMPANY Lara 106
3 49 115 ALLINGHAM Jonny PUTMAN Abigail 103
3 50 113 VINCENT Ben HOUNSHAM Geno 98
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Bromley SASA
1 2 Snowtrax B Aldershot B
Round 2
2 1 Snowtrax A Bromley
2 2 Aldershot A Snowtrax B
Round 3
3 1 Bromley Aldershot A
3 2 Snowtrax A Snowtrax B
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Hotel India
1 2 Delta Mike
1 3 Echo Lima
1 4 Golf Juliet
1 5 Foxtrot Kilo
Round 2
2 1 Alpha Hotel
2 2 Delta Lima
2 3 Bravo Golf
2 4 Charlie Kilo
Round 3
3 1 Alpha Lima
3 2 Golf Kilo
Round 4
4 1 Alpha Golf
4 2 Lima Kilo