Southampton Alpine Centre: Snowsport South (19 June 2022)

Date19 June 2022
SlopeSouthampton Alpine Centre
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
SASA: Team members not known (Southampton Area Ski Association)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
1 115 1 Male Seniors RATCLIFFE David SAS DSQ9.499.4618.950.0025.00
2 102 1 Male U16 HOUNSHAM Geno ASR 10.179.779.5719.342.0625.00
3 113 1 Male U21 VINCENT Ben TSN 9.949.859.6419.492.8525.00
4 114 2 Male Seniors GOSS Alfie SAS 10.049.9010.2219.945.2221.00
5 112 1 Male U18 EVEREST Toby BRO 10.2010.0110.3420.216.6525.00
6 90 1 Female U16 PUTMAN Daisy ASR 10.6110.1610.1320.290.0025.00
7 106 1 Female U18 PUTMAN Abigail ASR 10.4110.2110.2920.501.0325.00
8 111 2 Male U18 EVANS Toby TSN 10.3910.1510.4520.548.3921.00
9 101 2 Male U16 CROOK Preston TSN DSQ10.4610.3720.839.9221.00
10 100 3 Male U16 MITCHELL William ASR 11.0410.3910.4820.8710.1318.00
11 104 4 Male U16 ATKINS Zeke ASR 10.8010.27DSQ21.0711.1916.00
12 83 1 Male U14 O'SULLIVAN Aidan TSN 11.4310.5110.7721.2812.3025.00
13 84 2 Female U16 RENDELL Maisie TSN 11.0210.9410.7021.646.6521.00
14 77 2 Male U14 BARNES Hunter SAS 10.9810.8010.8721.6714.3521.00
15 110 2 Female U18 ALEY Lauren SAS 11.0610.79DSQ21.857.6921.00
16 107 3 Female U18 FLITTON Zoe SAS 11.1111.1110.9822.098.8718.00
17 68 1 Female U14 EVEREST Phoebe BRO 11.5211.0411.1722.219.4625.00
18 105 5 Male U16 LAMBERT Olly ASR 12.0911.7911.5323.3223.0615.00
19 94 6 Male U16 BABER Jacob ASR 12.07DSQ11.6723.7425.2814.00
20 82 3 Male U14 MCCOMISH Christopher TSN 12.0811.9712.0924.0526.9118.00
21 65 2 Female U14 MUNDAY Macy SAS 12.3812.0312.2524.2819.6621.00
22 108 4 Female U18 BURKE JESSICA TSN DSQ12.2912.0824.3720.1116.00
23 76 4 Male U14 WELSH Gabriel ASR 12.5312.1912.4424.6329.9716.00
24 85 3 Female U16 DRISCOLL Phoebe TSN DSQ12.3512.3424.6921.6918.00
25 79 5 Male U14 SHERWIN Toby ASR 13.8612.4112.5524.9631.7215.00
26 64 3 Female U14 HINTON Ruby TSN 12.8712.4512.5725.0223.3118.00
27 72 6 Male U14 FOUCH Alexander TSN 13.2012.5712.6325.2032.9814.00
28 98 7 Male U16 FANCY Myles ASR 13.20DSQ12.2125.4134.0913.00
29 95 8 Male U16 RICHINS Freddie ASR 13.3912.9112.8325.7435.8312.00
30 74 7 Male U14 SPRINGETT Thomas ASR 13.19DSQ12.9626.1537.9913.00
31 80 8 Male U14 TIDMARSH Joshua ASR 13.5712.60DSQ26.1738.1012.00
32 73 9 Male U14 GOVIER Oliver TSN 13.9613.0613.2726.3338.9411.00
33 88 4 Female U16 GIBLING Evie ASR 13.8013.2213.1226.3429.8216.00
34 86 5 Female U16 SHANKS Chloe ASR 14.2213.5013.3726.8732.4315.00
35 67 4 Female U14 BLAIR Poppy TSN 13.97DSQ13.0226.9933.0216.00
36 93 6 Female U16 ROGERS Minnie TSN 13.7813.7113.3227.0333.2214.00
37 78 10 Male U14 LAPENSEE Oliver ASR 14.9514.67DSQ29.6256.3110.00
38 66 5 Female U14 GOOCH Freya ASR 15.4614.7614.9929.7546.6215.00
39 92 7 Female U16 CONNOLLY Abigail ASR 15.0214.7515.1329.7746.7213.00
40 61 6 Female U14 LARGE Eva ASR 15.5415.1614.7529.9147.4114.00
41 60 7 Female U14 SHANKS Effie ASR 16.2915.2615.7531.0152.8313.00
42 62 8 Female U14 RICHINS Poppy ASR 16.0215.8115.3031.1153.3312.00
43 69 9 Female U14 WILSON Grace TSN 15.9416.0615.6331.5755.5911.00
43 91 8 Female U16 KALATZI Artemis ASR DSQ16.4115.1631.5755.5912.00
45 103 9 Male U16 GREEN Owen ASR 16.0015.9916.1231.9968.8111.00
46 63 10 Female U14 THACKER Alice ASR 19.7218.8418.9237.7686.1010.00
47 70 11 Female U14 KALATZI Ariadne ASR DSQ22.3020.7843.08112.329.00
71 Female U14 BATIE IMOGEN ASR DSQ13.24DSQDNF
75 Male U14 LALONDRELLE Ollie ASR DSQ14.13DSQDNF
81 Male U14 SURNIN-BAIRD Ilya TSN DSQ12.03DSQDNF
87 Female U16 VIMPANY Ellie TSN DNSDNSDNSDNS
89 Female U16 LIVINGSTONE Annabel ASR DSQDSQ14.75DNF
96 Male U16 CARTER-BELL Akai TSN 12.04DSQDSQDNF
99 Male U16 NAWARSKI Seve ASR DNSDNSDNSDNS
109 Female U18 VIMPANY Lara TSN DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 81.0025.00
2 Team Snowtrax TSN 84.2921.00
3 Southampton Area Ski Association SAS 89.8918.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 40 1 Male U12 GREENLAND Samuel ASR 10.7510.5310.6210.530.0025.00
2 49 2 Male U12 HUELIN Joshua CHT 11.1210.8410.7910.792.4721.00
3 50 3 Male U12 BRACKLEY Freddie ASR 11.3411.0310.9810.984.2718.00
4 32 1 Female U12 WELSH Jolie ASR 11.3511.4911.2611.260.0025.00
5 47 4 Male U12 MILLER Charlie ASR 11.8111.7811.5111.519.3116.00
6 30 2 Female U12 ENRIGHT Gloria SAS 12.0411.8612.5211.865.3321.00
7 52 5 Male U12 WALSH Hal ASR 12.6911.9812.3611.9813.7715.00
8 41 6 Male U12 JONES Archie TSN 12.8113.4612.2012.2015.8614.00
9 28 3 Female U12 CURRIE Charlotte BOW 12.5612.2812.7512.289.0618.00
10 16 1 Male U10 BRACKLEY Samuel ASR 12.6912.4312.3012.3016.8125.00
11 18 2 Male U10 HUELIN Leo CHT 12.5013.26DSQ12.5018.7121.00
12 29 4 Female U12 MOSHCHENIKOVA Margarita ASR 13.0013.2512.6112.6111.9916.00
13 22 3 Male U10 BRACKLEY Henry ASR 13.2713.2312.6412.6420.0418.00
14 35 5 Female U12 ELFORD Trinity TSN 13.5913.4012.9312.9314.8315.00
15 39 7 Male U12 BAGE Joshua ASR 13.7513.0913.3313.0924.3113.00
16 42 8 Male U12 SHERWIN Benjamin ASR 13.4313.3913.1113.1124.5012.00
17 31 6 Female U12 DUFF Romilly ASR 14.0613.2813.3413.2817.9414.00
18 48 9 Male U12 SCHAFER Elliott ASR 14.2113.5413.5013.5028.2111.00
19 33 7 Female U12 HEWITT Emmy TSN 13.6013.5313.8113.5320.1613.00
20 46 10 Male U12 CHANDLER Ethan ASR 13.64DSQ14.1413.6429.5310.00
21 19 4 Male U10 JOHNSTON Joshua TSN 14.1713.8013.8713.8031.0516.00
22 15 1 Female U10 DRAPER Lily TSN 14.2213.9213.8413.8422.9125.00
23 34 8 Female U12 HALL Nathalie ASR 14.6114.6314.0214.0224.5112.00
24 17 5 Male U10 SHRIMPTON Barney TSN 15.4514.9914.2714.2735.5215.00
25 20 6 Male U10 CRIPWELL-DUNNING Rafferty ASR DSQ14.7714.4614.4637.3214.00
26 51 11 Male U12 NICHOLLS Kubi ASR 15.6515.2314.6114.6138.759.00
27 36 9 Female U12 LAPENSEE Maria ASR 14.9915.2214.8414.8431.7911.00
28 9 1 Male U8 CURRIE Gabriel BOW 15.6716.0814.8814.8841.3125.00
29 11 2 Male U8 WELSH Rafferty CDC 16.5015.9414.9714.9742.1721.00
30 45 12 Male U12 FLINT Zach TSN 15.8315.1715.7915.1744.068.00
31 8 3 Male U8 RAE Cameron TSN DSQ15.4515.2115.2144.4418.00
32 43 13 Male U12 CHANDLER Owen ASR 16.8016.3315.7815.7849.867.00
33 27 7 Male U10 GOOCH Charlie ASR 44.7116.2716.3216.2754.5113.00
34 12 2 Female U10 CRIPWELL-DUNNING Apollonia ASR 40.1416.6916.3916.3945.5621.00
35 44 14 Male U12 BARNES Jensen ASR 18.55DSQ16.4316.4356.036.00
36 5 1 Female U8 PRICE-BRAY Arabella TSN 17.0116.5416.9016.5446.8925.00
36 25 8 Male U10 DUFF Edison ASR 23.0718.8816.5416.5457.0812.00
38 26 9 Male U10 DEGAMO Aiden TSN 17.0016.63DSQ16.6357.9311.00
39 37 10 Female U12 LAPENSEE Lucy ASR 29.7719.2516.6816.6848.1310.00
40 13 3 Female U10 WATTS Sienna Lily TSN DSQ20.0017.2817.2853.4618.00
41 24 10 Male U10 HALL William ASR 17.8317.4118.5717.4165.3410.00
42 7 2 Female U8 WILSON Hatti TSN DSQ17.80DSQ17.8058.0821.00
43 14 4 Female U10 CARTER-BELL Sennen TSN 19.0418.0317.8817.8858.7916.00
44 21 11 Male U10 PASS Rupert TSN DSQ18.3717.9117.9170.099.00
45 6 3 Female U8 WINTERIDGE Mya TSN 18.8518.9417.9817.9859.6818.00
46 38 15 Male U12 LIVINGSTONE Marcus ASR 18.2118.6818.7918.2172.935.00
47 10 4 Male U8 FOUCH Zachary TSN 18.7019.4923.6818.7077.5916.00
48 2 4 Female U8 PALUCH Keira SAS 19.7918.8825.6618.8867.6716.00
49 4 5 Female U8 WISNIEWSKI Fiona SAS 24.7919.9722.5319.9777.3515.00
50 1 6 Female U8 PALUCH Tegan SAS 31.1858.5633.3831.18176.9114.00
23 Male U10 WALSH Sebbie ASR DNF
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 1 PALUCH Tegan
1 2 70 KALATZI Ariadne
1 3 63 THACKER Alice WISNIEWSKI Fiona 4
1 4 10 FOUCH Zachary PALUCH Keira 2
1 5 21 PASS Rupert LIVINGSTONE Marcus 38
1 6 14 CARTER-BELL Sennen WINTERIDGE Mya 6
1 7 13 WATTS Sienna Lily WILSON Hatti 7
1 8 37 LAPENSEE Lucy HALL William 24
1 9 5 PRICE-BRAY Arabella DEGAMO Aiden 26
1 10 44 BARNES Jensen DUFF Edison 25
1 11 103 GREEN Owen CRIPWELL-DUNNING Apollonia 12
1 12 43 CHANDLER Owen GOOCH Charlie 27
1 13 60 SHANKS Effie WILSON Grace 69
1 14 8 RAE Cameron RICHINS Poppy 62
1 15 11 WELSH Rafferty FLINT Zach 45
1 16 9 CURRIE Gabriel KALATZI Artemis 91
1 17 92 CONNOLLY Abigail LAPENSEE Maria 36
1 18 89 LIVINGSTONE Annabel GOOCH Freya 66
1 19 51 NICHOLLS Kubi LARGE Eva 61
1 20 20 CRIPWELL-DUNNING Rafferty LAPENSEE Oliver 78
1 21 34 HALL Nathalie SHRIMPTON Barney 17
1 22 15 DRAPER Lily LALONDRELLE Ollie 75
1 23 33 HEWITT Emmy JOHNSTON Joshua 19
1 24 48 SCHAFER Elliott CHANDLER Ethan 46
1 25 31 DUFF Romilly SHANKS Chloe 86
1 26 71 BATIE IMOGEN ROGERS Minnie 93
1 27 39 BAGE Joshua GIBLING Evie 88
1 28 73 GOVIER Oliver SHERWIN Benjamin 42
1 29 35 ELFORD Trinity BLAIR Poppy 67
1 30 95 RICHINS Freddie SPRINGETT Thomas 74
1 31 80 TIDMARSH Joshua BRACKLEY Henry 22
1 32 72 FOUCH Alexander MOSHCHENIKOVA Margarita 29
1 33 79 SHERWIN Toby HUELIN Leo 18
1 34 85 DRISCOLL Phoebe HINTON Ruby 64
1 35 98 FANCY Myles BRACKLEY Samuel 16
1 36 41 JONES Archie CURRIE Charlotte 28
1 37 96 CARTER-BELL Akai WELSH Gabriel 76
1 38 81 SURNIN-BAIRD Ilya BURKE JESSICA 108
1 39 82 MCCOMISH Christopher MUNDAY Macy 65
1 40 30 ENRIGHT Gloria WALSH Hal 52
1 41 47 MILLER Charlie BABER Jacob 94
1 42 32 WELSH Jolie LAMBERT Olly 105
1 43 50 BRACKLEY Freddie EVEREST Phoebe 68
1 44 77 BARNES Hunter FLITTON Zoe 107
1 45 84 RENDELL Maisie ALEY Lauren 110
1 46 40 GREENLAND Samuel HUELIN Joshua 49
1 47 101 CROOK Preston O'SULLIVAN Aidan 83
1 48 104 ATKINS Zeke MITCHELL William 100
1 49 90 PUTMAN Daisy PUTMAN Abigail 106
1 50 112 EVEREST Toby EVANS Toby 111
1 51 102 HOUNSHAM Geno GOSS Alfie 114
1 52 115 RATCLIFFE David VINCENT Ben 113
Round 2
2 1 PALUCH Tegan 1
2 2 KALATZI Ariadne 70
2 3 2 PALUCH Keira THACKER Alice 63
2 4 4 WISNIEWSKI Fiona FOUCH Zachary 10
2 5 6 WINTERIDGE Mya PASS Rupert 21
2 6 38 LIVINGSTONE Marcus CARTER-BELL Sennen 14
2 7 24 HALL William WATTS Sienna Lily 13
2 8 7 WILSON Hatti LAPENSEE Lucy 37
2 9 25 DUFF Edison PRICE-BRAY Arabella 5
2 10 26 DEGAMO Aiden BARNES Jensen 44
2 11 27 GOOCH Charlie GREEN Owen 103
2 12 12 CRIPWELL-DUNNING Apollonia CHANDLER Owen 43
2 13 62 RICHINS Poppy SHANKS Effie 60
2 14 69 WILSON Grace RAE Cameron 8
2 15 91 KALATZI Artemis WELSH Rafferty 11
2 16 45 FLINT Zach CURRIE Gabriel 9
2 17 66 GOOCH Freya CONNOLLY Abigail 92
2 18 36 LAPENSEE Maria LIVINGSTONE Annabel 89
2 19 78 LAPENSEE Oliver NICHOLLS Kubi 51
2 20 61 LARGE Eva CRIPWELL-DUNNING Rafferty 20
2 21 75 LALONDRELLE Ollie HALL Nathalie 34
2 22 17 SHRIMPTON Barney DRAPER Lily 15
2 23 46 CHANDLER Ethan HEWITT Emmy 33
2 24 19 JOHNSTON Joshua SCHAFER Elliott 48
2 25 93 ROGERS Minnie DUFF Romilly 31
2 26 86 SHANKS Chloe BATIE IMOGEN 71
2 27 42 SHERWIN Benjamin BAGE Joshua 39
2 28 88 GIBLING Evie GOVIER Oliver 73
2 29 74 SPRINGETT Thomas ELFORD Trinity 35
2 30 67 BLAIR Poppy RICHINS Freddie 95
2 31 29 MOSHCHENIKOVA Margarita TIDMARSH Joshua 80
2 32 22 BRACKLEY Henry FOUCH Alexander 72
2 33 64 HINTON Ruby SHERWIN Toby 79
2 34 18 HUELIN Leo DRISCOLL Phoebe 85
2 35 28 CURRIE Charlotte FANCY Myles 98
2 36 16 BRACKLEY Samuel JONES Archie 41
2 37 108 BURKE JESSICA CARTER-BELL Akai 96
2 38 76 WELSH Gabriel SURNIN-BAIRD Ilya 81
2 39 52 WALSH Hal MCCOMISH Christopher 82
2 40 65 MUNDAY Macy ENRIGHT Gloria 30
2 41 105 LAMBERT Olly MILLER Charlie 47
2 42 94 BABER Jacob WELSH Jolie 32
2 43 107 FLITTON Zoe BRACKLEY Freddie 50
2 44 68 EVEREST Phoebe BARNES Hunter 77
2 45 49 HUELIN Joshua RENDELL Maisie 84
2 46 110 ALEY Lauren GREENLAND Samuel 40
2 47 100 MITCHELL William CROOK Preston 101
2 48 83 O'SULLIVAN Aidan ATKINS Zeke 104
2 49 111 EVANS Toby PUTMAN Daisy 90
2 50 106 PUTMAN Abigail EVEREST Toby 112
2 51 113 VINCENT Ben HOUNSHAM Geno 102
2 52 114 GOSS Alfie RATCLIFFE David 115
Round 3
3 1
3 2 70 KALATZI Ariadne PALUCH Tegan 1
3 3 2 PALUCH Keira WISNIEWSKI Fiona 4
3 4 10 FOUCH Zachary THACKER Alice 63
3 5 6 WINTERIDGE Mya LIVINGSTONE Marcus 38
3 6 14 CARTER-BELL Sennen PASS Rupert 21
3 7 24 HALL William WILSON Hatti 7
3 8 37 LAPENSEE Lucy WATTS Sienna Lily 13
3 9 25 DUFF Edison DEGAMO Aiden 26
3 10 44 BARNES Jensen PRICE-BRAY Arabella 5
3 11 27 GOOCH Charlie CRIPWELL-DUNNING Apollonia 12
3 12 43 CHANDLER Owen GREEN Owen 103
3 13 62 RICHINS Poppy WILSON Grace 69
3 14 8 RAE Cameron SHANKS Effie 60
3 15 91 KALATZI Artemis FLINT Zach 45
3 16 9 CURRIE Gabriel WELSH Rafferty 11
3 17 66 GOOCH Freya LAPENSEE Maria 36
3 18 89 LIVINGSTONE Annabel CONNOLLY Abigail 92
3 19 78 LAPENSEE Oliver LARGE Eva 61
3 20 20 CRIPWELL-DUNNING Rafferty NICHOLLS Kubi 51
3 21 75 LALONDRELLE Ollie SHRIMPTON Barney 17
3 22 15 DRAPER Lily HALL Nathalie 34
3 23 46 CHANDLER Ethan JOHNSTON Joshua 19
3 24 48 SCHAFER Elliott HEWITT Emmy 33
3 25 93 ROGERS Minnie SHANKS Chloe 86
3 26 71 BATIE IMOGEN DUFF Romilly 31
3 27 42 SHERWIN Benjamin GIBLING Evie 88
3 28 73 GOVIER Oliver BAGE Joshua 39
3 29 74 SPRINGETT Thomas BLAIR Poppy 67
3 30 95 RICHINS Freddie ELFORD Trinity 35
3 31 29 MOSHCHENIKOVA Margarita BRACKLEY Henry 22
3 32 72 FOUCH Alexander TIDMARSH Joshua 80
3 33 64 HINTON Ruby HUELIN Leo 18
3 34 85 DRISCOLL Phoebe SHERWIN Toby 79
3 35 28 CURRIE Charlotte BRACKLEY Samuel 16
3 36 41 JONES Archie FANCY Myles 98
3 37 108 BURKE JESSICA WELSH Gabriel 76
3 38 81 SURNIN-BAIRD Ilya CARTER-BELL Akai 96
3 39 52 WALSH Hal MUNDAY Macy 65
3 40 30 ENRIGHT Gloria MCCOMISH Christopher 82
3 41 105 LAMBERT Olly BABER Jacob 94
3 42 32 WELSH Jolie MILLER Charlie 47
3 43 107 FLITTON Zoe EVEREST Phoebe 68
3 44 77 BARNES Hunter BRACKLEY Freddie 50
3 45 49 HUELIN Joshua ALEY Lauren 110
3 46 40 GREENLAND Samuel RENDELL Maisie 84
3 47 100 MITCHELL William O'SULLIVAN Aidan 83
3 48 104 ATKINS Zeke CROOK Preston 101
3 49 111 EVANS Toby PUTMAN Abigail 106
3 50 112 EVEREST Toby PUTMAN Daisy 90
3 51 113 VINCENT Ben GOSS Alfie 114
3 52 115 RATCLIFFE David HOUNSHAM Geno 102
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot B Snowtrax B
Round 2
2 1 Snowtrax A Aldershot B
2 2 SASA Aldershot A
Round 3
3 1 Aldershot B Aldershot A
3 2 SASA Snowtrax A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Hotel India
1 2 Delta Mike
1 3 Echo Lima
1 4 Golf Juliet
1 5 Charlie November
1 6 Foxtrot Kilo
Round 2
2 1 Alpha Hotel
2 2 Delta Lima
2 3 Bravo Golf
2 4 Charlie Foxtrot
Round 3
3 1 Alpha Lima
3 2 Bravo Charlie
Round 4
4 1 Lima Bravo
4 2 Alpha Charlie