Southampton Alpine Centre: Snowsport South (17 September 2016)

Date17 September 2016
SlopeSouthampton Alpine Centre
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Bromley: Team members not known (Bromley Race Club)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
University of Surrey: Team members not known (University of Surrey)
SkiBitzRacing: Team members not known (Ski Bitz Racing)
Chatham: Team members not known (Chatham)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Female Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 105 1 Male U18 SPEED Craig ASR 10.3910.4010.3610.360.0025.00
2 111 1 Male U21 BIGGS Saul CHT DSQ10.4810.4810.481.1625.00
3 94 1 Female U18 SHERING Nicole TSN 11.1010.8710.5210.520.0025.00
4 129 2 Male U21 RATCLIFFE David SAS 10.6710.6410.8310.642.7021.00
5 106 2 Male U18 BANNISTER Adam ASR 11.0410.9110.6610.662.9021.00
6 103 3 Male U18 EVANS Harrison ASR 10.8310.7010.7110.703.2818.00
7 81 1 Female U16 VALE Lauren CHT 11.1310.8510.7910.792.5725.00
8 109 1 Female U21 DAVIES Jenny ASR 10.9210.9810.8810.883.4225.00
9 107 4 Male U18 COOPER Jordan SBR 11.0410.9411.0610.945.6016.00
9 118 1 Male Seniors DAVIES Peter ASR 11.0411.0410.9410.945.6025.00
11 125 1 Male Masters 1 BANNISTER Simon ASR 11.3911.2611.0811.086.9525.00
12 108 5 Male U18 GOSS Alfie SBR 11.3811.2711.2111.218.2015.00
13 100 2 Female U18 COOPER Lauren SBR 11.3611.2511.3711.256.9421.00
13 124 2 Male Masters 1 ATKINSON Andrew CHT 11.6411.6311.2511.258.5921.00
15 104 6 Male U18 WORTT Aaron ASR 11.5711.3811.2811.288.8814.00
16 84 1 Male U16 SMITH Nathan ASR 11.3511.7011.7011.359.5625.00
17 79 2 Female U16 COOPER Izabelle SBR 11.6511.6111.3711.378.0821.00
18 99 3 Female U18 TUBBS Jessica TSN 12.0811.8911.3811.388.1718.00
19 98 4 Female U18 HILLIARD Charlotte BOW 11.9111.6011.3911.398.2716.00
20 95 5 Female U18 MOORE Danica BRO 11.8211.5911.6211.5910.1715.00
21 88 2 Male U16 MCDONALD Ben ASR 12.1611.6611.7111.6612.5521.00
22 102 7 Male U18 TRUST Alex ASR 11.6711.7211.7711.6712.6413.00
23 93 6 Female U18 EVANS Isabel ASR 11.8511.8611.7111.7111.3114.00
24 83 3 Female U16 ATKINSON Molly CHT 11.8411.7411.7211.7211.4118.00
25 96 7 Female U18 AYTON Elle BRO 11.73DSQDSQ11.7311.5013.00
26 101 8 Male U18 TARGETT Jason TSN 11.93DSQ11.7411.7413.3212.00
27 72 1 Male U14 TUBBS Charlie TSN 12.2311.7511.9111.7513.4225.00
28 57 1 Male U12 GRECULA Adam BRO 11.9911.77DSQ11.7713.6125.00
29 114 3 Male U21 HILLIARD Jack University of Surrey 12.4611.8011.8511.8013.9018.00
30 45 1 Female U12 THOMPSON Niamh TSN 12.1111.8711.9111.8712.8325.00
31 74 2 Male U14 RAVENSCROFT Freddie TSN 12.17DSQ12.0112.0115.9321.00
32 53 2 Male U12 DUNCAN Harry TSN 12.7812.2512.0412.0416.2221.00
33 91 3 Male U16 HUMPHREYS Charlie TSN 12.1212.3512.0912.0916.7018.00
34 54 3 Male U12 BROWN Ben BRO 12.9112.5412.1412.1417.1818.00
35 32 1 Male U10 ATKINSON Liam CHT DNF12.1512.4012.1517.2825.00
36 40 2 Female U12 PUTMAN Abigail TSN 12.6812.9112.2712.2716.6321.00
37 68 3 Male U14 FURSE-COPE Jack ASR 13.0212.8412.2912.2918.6318.00
38 73 4 Male U14 VINCENT Ben TSN 12.5512.3012.4312.3018.7316.00
39 77 4 Female U16 DANCE Hannah ASR 12.9012.5212.3712.3717.5916.00
40 59 1 Female U14 TRUST Emma ASR 12.8812.8912.3812.3817.6825.00
41 78 5 Female U16 FABER Sophie TSN 12.9312.6412.3912.3917.7815.00
42 23 1 Female U10 PUTMAN Daisy TSN 13.2912.9812.4112.4117.9725.00
43 49 3 Female U12 DUSANJH AUTY India ASR 12.7712.5712.4512.4518.3518.00
43 87 4 Male U16 PALMER Jeremy ASR 13.6012.8512.4512.4520.1716.00
45 56 4 Male U12 STANLEY Harvey SAS DSQ12.5112.7212.5120.7516.00
46 123 3 Male Masters 1 BARTLETT Martin TSN 13.0612.7812.5412.5421.0418.00
47 76 6 Female U16 BANNISTER Lucy ASR 13.1912.8112.6312.6320.0614.00
48 90 5 Male U16 BARTLETT Jed TSN DSQ12.6512.7112.6522.1015.00
49 63 2 Female U14 AYTON Evie BRO 13.1012.6613.1312.6620.3421.00
49 71 5 Male U14 OAKES Owen TSN 13.6912.7012.6612.6622.2015.00
51 117 2 Male Seniors HOOK Joshua University of Surrey DSQ12.7712.7512.7523.0721.00
52 110 2 Female U21 ROBERTS Lizzie ASR 13.7612.8312.9812.8321.9621.00
53 119 3 Male Seniors GOODSELL Joshua BOW 13.7813.4212.8912.8924.4218.00
54 92 6 Male U16 RATTIGAN Alex BRO 13.2413.4912.9012.9024.5214.00
55 115 1 Female Seniors VALE Nikkie CHT 13.22DSQ12.9212.9222.8125.00
56 41 4 Female U12 TOMS Felicity BRO DSQ13.2912.9312.9322.9116.00
56 127 1 Male Masters 2 HILLIARD Nigel BOW 13.4013.0412.9312.9324.8125.00
58 43 5 Female U12 TOMKINSON Isabella TSN 14.2413.4113.0113.0123.6715.00
59 70 6 Male U14 WELBOURNE-JONES Morgan TSN 13.80DSQ13.0513.0525.9714.00
60 82 7 Female U16 BREEN Kate SUR 13.2813.0613.1013.0624.1413.00
61 11 1 Male U8 FABER Ryan TSN 14.2013.2213.1713.1727.1225.00
62 21 2 Female U10 AYTON Lila BRO 13.9013.2213.4913.2225.6721.00
63 85 7 Male U16 CROKER Oliver Sy TSN DSQDSQ13.2613.2627.9913.00
64 86 8 Male U16 WAKELING Joshua BOW 13.74DSQ13.3213.3228.5712.00
65 34 2 Male U10 HOUNSHAM Geno SAS 13.4113.4413.3513.3528.8621.00
66 29 3 Male U10 MITCHELL William ASR 14.7813.8113.3613.3628.9618.00
67 24 3 Female U10 SAUNDERS Katie ASR 13.7813.7613.4213.4227.5718.00
68 38 6 Female U12 LYMBERY Chloe TSN DSQ13.46DSQ13.4627.9514.00
68 120 1 Female Masters 1 HALSTEAD Samantha TSN 13.6713.7213.4613.4627.9525.00
70 37 4 Male U10 CROOK Preston TSN 13.4819.5313.5613.4830.1216.00
71 55 5 Male U12 SADLER Oliver TSN 13.6313.5513.5113.5130.4115.00
72 121 2 Female Masters 1 AYTON Lindsay BOW 14.0113.5414.0813.5428.7121.00
73 3 1 Female U8 SADLER Isabel TSN 13.6813.5613.6613.5628.9025.00
74 50 7 Female U12 VIMPANY Lara TSN 14.4914.2013.7213.7230.4213.00
75 97 8 Female U18 CALDWELL Cara TSN 14.7214.1813.7413.7430.6112.00
76 69 7 Male U14 HUMPHREY Nick ASR 14.14DSQ13.7613.7632.8213.00
77 48 8 Female U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT 14.1614.0813.8413.8431.5612.00
78 44 9 Female U12 MILLER Imogen SAS 13.8714.3314.1513.8731.8411.00
79 122 4 Male Masters 1 CROOK Stuart TSN 14.4914.3813.9213.9234.3616.00
80 61 3 Female U14 HAMBLETON Chloe ASR 14.6214.6914.0314.0333.3718.00
81 126 2 Male Masters 2 ROBERTS Iain 14.9914.4714.0814.0835.9121.00
82 65 4 Female U14 BLAKE Elspeth ASR 14.4314.4114.0914.0933.9416.00
83 36 5 Male U10 SMITH Callum TSN 14.11DSQDSQ14.1136.2015.00
84 80 8 Female U16 ARTHUR April TSN 14.2214.14DSQ14.1434.4112.00
85 116 2 Female Seniors POVEY Claudette BOW 14.4814.17DSQ14.1734.7021.00
86 22 4 Female U10 CLIFTON Nichole TSN 15.1414.7014.2214.2235.1716.00
87 27 6 Male U10 KING Liam TSN 14.4314.2514.9114.2537.5514.00
88 67 8 Male U14 SUMMERS Connor TSN 14.98DSQ14.3514.3538.5112.00
89 39 10 Female U12 MELLON BACKHOUSE Isabella ASR 14.4814.4114.5614.4136.9810.00
90 33 7 Male U10 MANUEL Jack TSN DSQ14.43DSQ14.4339.2913.00
91 30 8 Male U10 DUCKETT Ramone TSN 14.44DSQ15.3914.4439.3812.00
92 89 9 Male U16 KELLY toby ASR 15.1714.52DNF14.5240.1511.00
93 46 11 Female U12 ALEY Lauren BRS 15.0115.0514.6314.6339.079.00
94 12 5 Female U10 CALDWELL Kitty-Jay TSN 14.8414.9514.6714.6739.4515.00
95 18 6 Female U10 GIBLING Evie ASR 15.0215.0514.6814.6839.5414.00
96 31 9 Male U10 MESSINGER Grant 16.1315.3414.7814.7842.6611.00
97 16 7 Female U10 RENDELL Maisie TSN 14.9115.6014.9814.9141.7313.00
98 128 3 Male Masters 2 CALVERT John ALD 15.5915.3915.1715.1746.4318.00
99 113 4 Male U21 TONG Harry University of Surrey 16.3216.0715.2015.2046.7216.00
100 64 5 Female U14 BREEN Ellen SUR 16.3215.6715.4715.4747.0515.00
101 47 12 Female U12 WHITE Imogen SAS 15.7115.6515.5015.5047.348.00
102 17 8 Female U10 VIMPANY Ellie TSN 16.3715.6615.6115.6148.3812.00
103 35 10 Male U10 CASSIDY Hayden BRS 16.7816.5216.0216.0254.6310.00
104 20 9 Female U10 FLETCHER Caitlin ASR 17.1316.1816.0316.0352.3811.00
105 10 2 Male U8 RAVENSCROFT Oscar TSN 19.1516.07DNF16.0755.1221.00
106 51 6 Male U12 SAWDON Benjamin TSN 17.5616.9416.3916.3958.2014.00
107 9 3 Male U8 O'SULLIVAN Aidan TSN 21.9616.5119.1716.5159.3618.00
108 19 10 Female U10 METCALF Elizabeth TSN DSQ17.3916.5516.5557.3210.00
109 58 7 Male U12 DAW John SAS 17.7216.7117.3216.7161.2913.00
110 14 11 Female U10 DRISCOLL Phoebe TSN 17.4116.8317.0016.8359.989.00
111 28 11 Male U10 HALSTEAD Max TSN DSQ17.8916.8516.8562.649.00
112 6 4 Male U8 O'SULLIVAN Zachary TSN DSQ17.5517.4817.4868.7316.00
113 15 12 Female U10 SMITH Jessica TSN DSQ17.7017.5317.5366.638.00
114 26 12 Male U10 KOVACS Jozsef TSN 18.2118.2317.7017.7070.858.00
115 7 5 Male U8 LAW Finlay TSN 19.4218.4717.9917.9973.6515.00
116 112 5 Male U21 KENT jon University of Surrey 18.34DSQ18.3418.3477.0315.00
117 13 13 Female U10 MACE ellie TSN DSQDSQ18.5318.5376.147.00
118 25 14 Female U10 FURSE-COPE Jenna ASR 18.7818.7018.8618.7077.766.00
119 5 2 Female U8 CASSIDY Genevieve BRS 19.4418.9019.6518.9079.6621.00
120 4 3 Female U8 KNIGHT Morgan TSN 20.0020.3519.0019.0080.6118.00
121 1 4 Female U8 HALSTEAD Georgina TSN 22.59DSQDSQ22.59114.7316.00
122 2 5 Female U8 HINTON Ruby TSN DSQDSQ29.2829.28178.3315.00
8 Male U8 JAMES David TSN DNSDNSDNSDNS
42 Female U12 HOLT Eleanor SUR DNSDNSDNSDNS
52 Male U12 COLLYER-TODD Lucas BRS DNSDNSDNSDNS
60 Female U14 HOLT Josie SUR DNSDNSDNSDNS
62 Female U14 GRAAS Jessica SUR DNSDNSDNSDNS
66 Female U14 ZACHARIAH Elizabeth SUR DNSDNSDNSDNS
75 Female U16 CONVEY Rosie SUR DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U11
1 Team Snowtrax TSN 36.1825.00
2 Bromley Race Club BRO 36.8421.00
3 Aldershot Ski Race Club ASR 39.2318.00
4 Southampton Area Ski Association SAS 39.7316.00
5 Berkshire Race Squad BRS 49.5515.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 43.0025.00
2 Ski Bitz Racing SBR 44.7721.00
3 Team Snowtrax TSN 45.3918.00
4 Bromley Race Club BRO 48.8816.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 2 HINTON Ruby
1 2 1 HALSTEAD Georgina
1 3 25 FURSE-COPE Jenna KNIGHT Morgan 4
1 4 13 MACE ellie CASSIDY Genevieve 5
1 5 26 KOVACS Jozsef KENT jon 112
1 6 15 SMITH Jessica LAW Finlay 7
1 7 14 DRISCOLL Phoebe O'SULLIVAN Zachary 6
1 8 58 DAW John HALSTEAD Max 28
1 9 51 SAWDON Benjamin METCALF Elizabeth 19
1 10 10 RAVENSCROFT Oscar O'SULLIVAN Aidan 9
1 11 17 VIMPANY Ellie FLETCHER Caitlin 20
1 12 47 WHITE Imogen CASSIDY Hayden 35
1 13 128 CALVERT John BREEN Ellen 64
1 14 16 RENDELL Maisie TONG Harry 113
1 15 12 CALDWELL Kitty-Jay MESSINGER Grant 31
1 16 46 ALEY Lauren GIBLING Evie 18
1 17 33 MANUEL Jack KELLY toby 89
1 18 39 MELLON BACKHOUSE Isabella DUCKETT Ramone 30
1 19 22 CLIFTON Nichole SUMMERS Connor 67
1 20 116 POVEY Claudette KING Liam 27
1 21 65 BLAKE Elspeth ARTHUR April 80
1 22 126 ROBERTS Iain SMITH Callum 36
1 23 44 MILLER Imogen HAMBLETON Chloe 61
1 24 48 WHITMARSH-ALI Evie CROOK Stuart 122
1 25 50 VIMPANY Lara HUMPHREY Nick 69
1 26 3 SADLER Isabel CALDWELL Cara 97
1 27 37 CROOK Preston AYTON Lindsay 121
1 28 120 HALSTEAD Samantha SADLER Oliver 55
1 29 29 MITCHELL William LYMBERY Chloe 38
1 30 34 HOUNSHAM Geno SAUNDERS Katie 24
1 31 21 AYTON Lila WAKELING Joshua 86
1 32 11 FABER Ryan CROKER Oliver Sy 85
1 33 43 TOMKINSON Isabella BREEN Kate 82
1 34 127 HILLIARD Nigel WELBOURNE-JONES Morgan 70
1 35 92 RATTIGAN Alex TOMS Felicity 41
1 36 119 GOODSELL Joshua VALE Nikkie 115
1 37 71 OAKES Owen ROBERTS Lizzie 110
1 38 63 AYTON Evie HOOK Joshua 117
1 39 123 BARTLETT Martin BARTLETT Jed 90
1 40 56 STANLEY Harvey BANNISTER Lucy 76
1 41 23 PUTMAN Daisy PALMER Jeremy 87
1 42 78 FABER Sophie DUSANJH AUTY India 49
1 43 73 VINCENT Ben TRUST Emma 59
1 44 68 FURSE-COPE Jack DANCE Hannah 77
1 45 54 BROWN Ben PUTMAN Abigail 40
1 46 91 HUMPHREYS Charlie ATKINSON Liam 32
1 47 45 THOMPSON Niamh DUNCAN Harry 53
1 48 114 HILLIARD Jack RAVENSCROFT Freddie 74
1 49 101 TARGETT Jason GRECULA Adam 57
1 50 96 AYTON Elle TUBBS Charlie 72
1 51 102 TRUST Alex ATKINSON Molly 83
1 52 88 MCDONALD Ben EVANS Isabel 93
1 53 99 TUBBS Jessica MOORE Danica 95
1 54 79 COOPER Izabelle HILLIARD Charlotte 98
1 55 124 ATKINSON Andrew SMITH Nathan 84
1 56 100 COOPER Lauren WORTT Aaron 104
1 57 118 DAVIES Peter GOSS Alfie 108
1 58 107 COOPER Jordan BANNISTER Simon 125
1 59 103 EVANS Harrison DAVIES Jenny 109
1 60 106 BANNISTER Adam VALE Lauren 81
1 61 111 BIGGS Saul RATCLIFFE David 129
1 62 105 SPEED Craig SHERING Nicole 94
Round 2
2 1 HINTON Ruby 2
2 2 HALSTEAD Georgina 1
2 3 5 CASSIDY Genevieve FURSE-COPE Jenna 25
2 4 4 KNIGHT Morgan MACE ellie 13
2 5 7 LAW Finlay KOVACS Jozsef 26
2 6 112 KENT jon SMITH Jessica 15
2 7 28 HALSTEAD Max DRISCOLL Phoebe 14
2 8 6 O'SULLIVAN Zachary DAW John 58
2 9 9 O'SULLIVAN Aidan SAWDON Benjamin 51
2 10 19 METCALF Elizabeth RAVENSCROFT Oscar 10
2 11 35 CASSIDY Hayden VIMPANY Ellie 17
2 12 20 FLETCHER Caitlin WHITE Imogen 47
2 13 113 TONG Harry CALVERT John 128
2 14 64 BREEN Ellen RENDELL Maisie 16
2 15 18 GIBLING Evie CALDWELL Kitty-Jay 12
2 16 31 MESSINGER Grant ALEY Lauren 46
2 17 30 DUCKETT Ramone MANUEL Jack 33
2 18 89 KELLY toby MELLON BACKHOUSE Isabella 39
2 19 27 KING Liam CLIFTON Nichole 22
2 20 67 SUMMERS Connor POVEY Claudette 116
2 21 36 SMITH Callum BLAKE Elspeth 65
2 22 80 ARTHUR April ROBERTS Iain 126
2 23 122 CROOK Stuart MILLER Imogen 44
2 24 61 HAMBLETON Chloe WHITMARSH-ALI Evie 48
2 25 97 CALDWELL Cara VIMPANY Lara 50
2 26 69 HUMPHREY Nick SADLER Isabel 3
2 27 55 SADLER Oliver CROOK Preston 37
2 28 121 AYTON Lindsay HALSTEAD Samantha 120
2 29 24 SAUNDERS Katie MITCHELL William 29
2 30 38 LYMBERY Chloe HOUNSHAM Geno 34
2 31 85 CROKER Oliver Sy AYTON Lila 21
2 32 86 WAKELING Joshua FABER Ryan 11
2 33 70 WELBOURNE-JONES Morgan TOMKINSON Isabella 43
2 34 82 BREEN Kate HILLIARD Nigel 127
2 35 115 VALE Nikkie RATTIGAN Alex 92
2 36 41 TOMS Felicity GOODSELL Joshua 119
2 37 117 HOOK Joshua OAKES Owen 71
2 38 110 ROBERTS Lizzie AYTON Evie 63
2 39 76 BANNISTER Lucy BARTLETT Martin 123
2 40 90 BARTLETT Jed STANLEY Harvey 56
2 41 49 DUSANJH AUTY India PUTMAN Daisy 23
2 42 87 PALMER Jeremy FABER Sophie 78
2 43 77 DANCE Hannah VINCENT Ben 73
2 44 59 TRUST Emma FURSE-COPE Jack 68
2 45 32 ATKINSON Liam BROWN Ben 54
2 46 40 PUTMAN Abigail HUMPHREYS Charlie 91
2 47 74 RAVENSCROFT Freddie THOMPSON Niamh 45
2 48 53 DUNCAN Harry HILLIARD Jack 114
2 49 72 TUBBS Charlie TARGETT Jason 101
2 50 96 AYTON Elle GRECULA Adam 57
2 51 93 EVANS Isabel TRUST Alex 102
2 52 83 ATKINSON Molly MCDONALD Ben 88
2 53 98 HILLIARD Charlotte TUBBS Jessica 99
2 54 95 MOORE Danica COOPER Izabelle 79
2 55 104 WORTT Aaron ATKINSON Andrew 124
2 56 84 SMITH Nathan COOPER Lauren 100
2 57 125 BANNISTER Simon DAVIES Peter 118
2 58 108 GOSS Alfie COOPER Jordan 107
2 59 81 VALE Lauren EVANS Harrison 103
2 60 109 DAVIES Jenny BANNISTER Adam 106
2 61 94 SHERING Nicole BIGGS Saul 111
2 62 129 RATCLIFFE David SPEED Craig 105
Round 3
3 1
3 2 1 HALSTEAD Georgina HINTON Ruby 2
3 3 5 CASSIDY Genevieve KNIGHT Morgan 4
3 4 13 MACE ellie FURSE-COPE Jenna 25
3 5 7 LAW Finlay KENT jon 112
3 6 15 SMITH Jessica KOVACS Jozsef 26
3 7 28 HALSTEAD Max O'SULLIVAN Zachary 6
3 8 58 DAW John DRISCOLL Phoebe 14
3 9 9 O'SULLIVAN Aidan METCALF Elizabeth 19
3 10 10 RAVENSCROFT Oscar SAWDON Benjamin 51
3 11 35 CASSIDY Hayden FLETCHER Caitlin 20
3 12 47 WHITE Imogen VIMPANY Ellie 17
3 13 113 TONG Harry BREEN Ellen 64
3 14 16 RENDELL Maisie CALVERT John 128
3 15 18 GIBLING Evie MESSINGER Grant 31
3 16 46 ALEY Lauren CALDWELL Kitty-Jay 12
3 17 30 DUCKETT Ramone KELLY toby 89
3 18 39 MELLON BACKHOUSE Isabella MANUEL Jack 33
3 19 27 KING Liam SUMMERS Connor 67
3 20 116 POVEY Claudette CLIFTON Nichole 22
3 21 36 SMITH Callum ARTHUR April 80
3 22 126 ROBERTS Iain BLAKE Elspeth 65
3 23 122 CROOK Stuart HAMBLETON Chloe 61
3 24 48 WHITMARSH-ALI Evie MILLER Imogen 44
3 25 97 CALDWELL Cara HUMPHREY Nick 69
3 26 3 SADLER Isabel VIMPANY Lara 50
3 27 55 SADLER Oliver AYTON Lindsay 121
3 28 120 HALSTEAD Samantha CROOK Preston 37
3 29 24 SAUNDERS Katie LYMBERY Chloe 38
3 30 34 HOUNSHAM Geno MITCHELL William 29
3 31 85 CROKER Oliver Sy WAKELING Joshua 86
3 32 11 FABER Ryan AYTON Lila 21
3 33 70 WELBOURNE-JONES Morgan BREEN Kate 82
3 34 127 HILLIARD Nigel TOMKINSON Isabella 43
3 35 115 VALE Nikkie TOMS Felicity 41
3 36 119 GOODSELL Joshua RATTIGAN Alex 92
3 37 117 HOOK Joshua ROBERTS Lizzie 110
3 38 63 AYTON Evie OAKES Owen 71
3 39 76 BANNISTER Lucy BARTLETT Jed 90
3 40 56 STANLEY Harvey BARTLETT Martin 123
3 41 49 DUSANJH AUTY India PALMER Jeremy 87
3 42 78 FABER Sophie PUTMAN Daisy 23
3 43 77 DANCE Hannah TRUST Emma 59
3 44 68 FURSE-COPE Jack VINCENT Ben 73
3 45 32 ATKINSON Liam PUTMAN Abigail 40
3 46 91 HUMPHREYS Charlie BROWN Ben 54
3 47 74 RAVENSCROFT Freddie DUNCAN Harry 53
3 48 114 HILLIARD Jack THOMPSON Niamh 45
3 49 72 TUBBS Charlie GRECULA Adam 57
3 50 96 AYTON Elle TARGETT Jason 101
3 51 93 EVANS Isabel ATKINSON Molly 83
3 52 88 MCDONALD Ben TRUST Alex 102
3 53 98 HILLIARD Charlotte MOORE Danica 95
3 54 79 COOPER Izabelle TUBBS Jessica 99
3 55 104 WORTT Aaron SMITH Nathan 84
3 56 100 COOPER Lauren ATKINSON Andrew 124
3 57 125 BANNISTER Simon GOSS Alfie 108
3 58 107 COOPER Jordan DAVIES Peter 118
3 59 81 VALE Lauren DAVIES Jenny 109
3 60 106 BANNISTER Adam EVANS Harrison 103
3 61 94 SHERING Nicole RATCLIFFE David 129
3 62 105 SPEED Craig BIGGS Saul 111
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot A University of Surrey
1 2 SkiBitzRacing Snowtrax A
1 3 Chatham Snowtrax B
1 4 Aldershot B Bromley
Round 2
2 1 Aldershot A SkiBitzRacing
2 2 Chatham Aldershot B
Round 3
3 1 SkiBitzRacing Chatham
3 2 Aldershot B Aldershot A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Hotel India
1 2 Golf Juliet
Round 2
2 1 Alpha
2 2 Delta Echo
2 3 Bravo
2 4 Charlie Foxtrot
Round 3
3 1
3 2
Round 4
4 1
4 2