Aldershot: LSERSA (03 July 2016)

Date03 July 2016
SlopeAldershot
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Folkestone: Team members not known (Folkestone Ski Club)
Bromley: Team members not known (Bromley Race Club)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Aldershot: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female MAS1
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 53 1 U21 WILLOWS Laurence BRO 7.987.947.9615.90100.0015.00
2 63 2 U21 BIGGS Saul CHT 8.368.218.1016.3197.4212.00
3 2 1 U16 VALE Lauren CHT 8.598.418.4716.88100.0015.00
4 92 1 U12 BUNTON Ryan CHT 8.638.668.7117.2991.2615.00
5 60 1 MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 8.678.688.7117.3590.8815.00
6 35 1 U18 MILLER-HASTINGS Frankie FLK 8.808.628.7617.3890.6915.00
7 38 2 U18 SOUTHALL Merrick FLK DSQ8.958.5317.4890.0612.00
8 46 1 U18 MOORE Danica BRO 8.848.948.6817.5296.2115.00
9 16 3 U18 TRUST Alex ASR 8.938.629.0017.5589.6210.00
10 43 2 U18 WILKINS Ellie ASR 8.948.758.8417.5995.7912.00
11 34 3 U18 AYTON Elle BRO 9.008.739.0117.7394.9610.00
12 10 1 MAS 2 OLIVER Mark BOW 9.048.81DSQ17.8587.7415.00
13 3 1 SEN VALE Nikkie CHT 9.368.918.9617.8794.1415.00
14 61 4 U18 HYDE Gussie SUR 9.109.059.2518.1592.488.00
15 111 1 U12 THOMPSON Niamh TSN 9.239.109.2018.3091.5915.00
16 70 1 U10 ATKINSON Liam CHT 9.269.249.1218.3684.5315.00
17 44 1 U14 MELLON_HENDRY Freddie ASR 9.259.179.2418.4184.2115.00
18 62 5 U18 HILLIARD Charlotte BOW 9.29DSQ9.2318.5290.286.00
19 22 2 U14 LUTTERLOCH Ed ASR 9.399.299.3418.6382.8312.00
19 32 2 U16 ATKINSON Molly CHT 9.269.399.3718.6389.6312.00
21 80 2 U12 GRECULA Adam BRO DSQ9.299.4318.7282.2612.00
22 7 3 U14 TURNER-MOORE Ollie BOW 9.619.369.3718.7382.2010.00
23 30 1 U14 AYTON Evie BRO 9.649.539.2718.8088.6315.00
23 36 2 MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 9.549.369.4418.8081.7612.00
25 8 3 U16 BREEN Kate SUR 9.32DSQ9.5618.8888.1510.00
26 23 2 U14 TRUST Emma ASR 9.439.479.6118.9088.0312.00
27 96 3 U12 BROWN Ben BRO 53.189.459.4718.9281.0110.00
28 25 4 U16 HINTON Georgina SUR 9.679.679.3919.0687.098.00
29 20 1 U16 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 9.859.579.5319.1079.8715.00
30 59 4 U14 VINCENT Ben TSN 9.939.569.6419.2079.258.00
31 47 2 U16 LEWIS Sonny CHT 9.689.789.5319.2179.1812.00
32 45 5 U16 FABER Sophie TSN 9.699.61DNS19.3085.666.00
33 21 5 U14 OAKES Owen TSN DSQ9.739.6319.3678.246.00
34 83 2 U12 PUTMAN Abigail TSN 9.969.689.7419.4284.9512.00
35 51 3 U16 RATTIGAN Alex BRO 10.499.749.7419.4877.4810.00
35 69 1 U10 PUTMAN Daisy TSN 10.169.829.6619.4884.6015.00
37 42 4 U16 PALMER Jeremy ASR 9.88DSQ9.6419.5277.238.00
38 18 6 U16 CONVEY Rosie SUR 9.959.76DSQ19.7183.235.00
39 67 3 U12 TOMS Felicity BRO 10.209.869.9519.8182.6410.00
40 13 5 U16 TURNER-MOORE Sebastian BOW 10.1610.009.8219.8275.356.00
41 37 6 U14 BAILLIE Rory BRO 10.0810.069.8819.9474.595.00
42 15 3 U14 HINTON Tilly SUR 9.88DSQ10.0719.9581.8110.00
43 48 1 SEN GOODSELL Joshua BOW 10.2710.159.8119.9674.4715.00
44 19 3 MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 10.4110.0210.0720.0973.6510.00
45 54 6 U16 WAKELING Joshua BOW 10.16DSQ9.9520.1173.525.00
46 64 7 U14 HUMPHREY Nick ASR 10.4910.0810.2220.3072.334.00
47 75 2 U10 SAUNDERS Katie ASR 10.5410.0810.2520.3379.5612.00
48 113 4 U12 VIMPANY Lara TSN 10.3010.14DSQ20.4478.918.00
49 11 1 MAS 1 AYTON Lindsay BOW 10.7610.4110.1720.5878.0815.00
50 17 6 U18 CALDWELL Cara TSN 10.6010.4110.2920.7077.375.00
51 99 1 U8 FABER Ryan TSN 10.3910.48DSQ20.8768.7415.00
52 31 4 U14 BLAKE Elspeth ASR 10.9310.5910.4020.9975.658.00
53 104 5 U12 MELLON BACKHOUSE Isabella ASR 10.8710.5910.4921.0875.126.00
54 49 2 MAS 1 AMOS Martyn ESX 11.3810.6610.4621.1267.1712.00
55 68 3 U10 RENDELL Maisie TSN 10.5810.5910.9721.1774.5910.00
56 110 4 U10 AYTON Lila BRO 10.8810.5710.6621.2374.238.00
57 71 1 U8 SADLER Isabel TSN 11.0810.7010.6421.3473.5815.00
58 90 4 U12 SADLER Oliver TSN 11.0510.6410.7421.3865.538.00
59 52 5 U14 BREEN Ellen SUR 10.6910.8210.7721.4672.876.00
60 82 6 U12 DISNEY Evie SUR 10.9810.7610.7321.4972.695.00
61 5 7 U18 MAYHEAD Eve ASR 10.9010.7710.7421.5172.574.00
62 1 6 U14 WEBER Jana SUR 10.8711.0810.8221.6971.505.00
63 105 5 U12 HUMPHREY Robert ASR DSQ10.9210.9321.8562.586.00
64 77 5 U10 CALDWELL Kitty-Jay TSN 11.2811.1210.7621.8870.386.00
65 89 2 U10 MITCHELL William ASR 11.6911.0311.2022.2360.1912.00
66 12 7 U14 DUMPLETON Isabel SUR 11.6311.0911.3022.3967.364.00
67 33 8 U14 TANDY Joshua FLK 11.2111.2811.3622.4958.553.00
68 74 7 U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT DSQ10.9711.6022.5766.294.00
69 65 6 U10 BUNTON Aimee CHT 11.2411.4711.4222.6665.765.00
70 93 6 U12 MCDONALD Owen CHT DSQ11.5811.1622.7456.985.00
71 88 7 U10 AMOS Lilly-Ella ESX 11.8711.4911.4422.9364.164.00
72 84 3 U10 BABER Jonathan ASR 11.6011.5411.4022.9455.7210.00
73 24 7 U16 HUGHES Alexandra SUR 11.9811.5611.4523.0163.684.00
74 79 4 U10 KELLY Boden BRO 11.4811.6211.8423.1054.728.00
75 115 7 U12 GORDON Riley FLK 11.61DSQ11.6523.2653.714.00
76 9 8 U14 BUTCHER Eve SUR 12.4111.6911.7723.4661.023.00
77 86 8 U12 MCDONALD Will CHT 12.5611.7911.8323.6251.453.00
78 117 9 U12 GRACE Henry 12.0611.8111.8823.6951.012.00
79 91 8 U10 GIBLING Evie ASR 11.7911.98DSQ23.7759.183.00
80 27 9 U14 HAMBLETON Chloe ASR 12.2212.0911.8723.9658.062.00
81 108 8 U12 HAUNSTETTER Eva SUR 12.2311.9012.1824.0857.353.00
82 102 2 U8 AMOS Brody ESX 12.0113.4712.1024.1148.3612.00
83 41 10 U14 FRENCH Chelsea SUR DSQ12.5911.7724.3655.691.00
84 50 11 U14 BABER Kathryn ASR 12.4312.4112.0524.4655.090.00
85 114 9 U10 HIGGS Eira-Mia ESX 12.1612.3312.6524.4954.922.00
86 57 9 U14 MEADWAY Eddie FLK 12.3912.1312.4324.5245.792.00
87 112 10 U10 FLETCHER Caitlin ASR 12.7412.3912.4424.8352.901.00
88 4 2 SEN POVEY Claudette BOW DSQ13.1711.7424.9152.4312.00
89 6 12 U14 WARD Florrie SUR 13.0312.7012.6725.3749.700.00
90 118 10 U12 SAWDON Benjamin TSN 14.0613.1912.3725.5639.251.00
91 106 11 U12 TOVARLAZA Oliver CHT 13.1612.9112.7425.6538.680.00
92 66 5 U10 BABER Jacob ASR DSQ12.9612.7925.7538.056.00
93 81 11 U10 VIMPANY Ellie TSN 13.1113.2413.0926.2044.790.00
94 116 12 U12 WATTS Charlie FLK DSQ12.2514.6626.9130.750.00
95 100 2 U8 TRESIDDER Freya SUR DNF14.1414.7428.8828.9112.00
96 14 13 U14 RILEY Charlotte SUR 15.0914.7614.2128.9728.380.00
97 97 9 U12 HUGHES Lucy SUR 14.7314.6314.8329.3626.072.00
98 98 3 U8 MELLON_HENDRY Caspar ASR DNF15.7215.3231.044.7810.00
99 87 4 U8 TANDY Hugo FLK 16.7916.3515.8432.19-2.458.00
100 72 6 U10 MALEY George FLK 16.4916.9116.4932.98-7.425.00
101 103 3 U8 WOTTON Charlotte SUR 19.0717.4018.0735.47-10.1310.00
102 101 4 U8 DENNIS Mayako SUR DSQ18.4117.1235.53-10.498.00
103 85 5 U8 WESTIN-ILLINGWORTH Alexandra ASR 41.7261.6617.5159.23-150.896.00
26 U16 RICH-JONES Charlotte SUR DNSDNSDNSDNS
28 U14 HOLT Josie SUR DNSDNSDNSDNS
29 MAS 2 COOPER Doug DNSDNSDNSDNS
39 U14 DALTON Rosie SUR DNSDNSDNSDNS
40 U14 DE FRIEND Faye ESX DNSDNSDNSDNS
55 U16 WILLOWS April BRO DNSDNSDNSDNS
56 U18 WHEELER Ryan CHT DNSDNSDNSDNS
58 U14 HUDSON Tom DNSDNSDNSDNS
73 U8 HETTERLEY Olivia CHT DNSDNSDNSDNS
76 U12 DE FRIEND Kye ESX DNSDNSDNSDNS
78 U10 CROOK Preston TSN DSQDSQDSQDNF
94 U12 SIBER Maya SUR DNSDNSDNSDNS
95 U12 HOLT Eleanor SUR DNSDNSDNSDNS
107 U12 HETTERLEY Mollie CHT DNSDNSDNSDNS
109 U12 DUNCAN Harry TSN DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Chatham CHT 87.4715.00
2 Bromley Race Club BRO 89.8612.00
3 Aldershot Ski Race Club ASR 92.5110.00
4 Team Snowtrax TSN 95.588.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 103 WOTTON Charlotte CROOK Preston 78
1 2 101 DENNIS Mayako WESTIN-ILLINGWORTH Alexandra 85
1 3 98 MELLON_HENDRY Caspar MALEY George 72
1 4 97 HUGHES Lucy TANDY Hugo 87
1 5 81 VIMPANY Ellie RILEY Charlotte 14
1 6 66 BABER Jacob TRESIDDER Freya 100
1 7 112 FLETCHER Caitlin TOVARLAZA Oliver 106
1 8 118 SAWDON Benjamin WARD Florrie 6
1 9 57 MEADWAY Eddie WATTS Charlie 116
1 10 50 BABER Kathryn HIGGS Eira-Mia 114
1 11 27 HAMBLETON Chloe AMOS Brody 102
1 12 117 GRACE Henry HAUNSTETTER Eva 108
1 13 41 FRENCH Chelsea GIBLING Evie 91
1 14 4 POVEY Claudette MCDONALD Will 86
1 15 79 KELLY Boden BUTCHER Eve 9
1 16 24 HUGHES Alexandra GORDON Riley 115
1 17 65 BUNTON Aimee AMOS Lilly-Ella 88
1 18 33 TANDY Joshua BABER Jonathan 84
1 19 89 MITCHELL William MCDONALD Owen 93
1 20 74 WHITMARSH-ALI Evie DUMPLETON Isabel 12
1 21 77 CALDWELL Kitty-Jay HUMPHREY Robert 105
1 22 5 MAYHEAD Eve WEBER Jana 1
1 23 90 SADLER Oliver DISNEY Evie 82
1 24 71 SADLER Isabel BREEN Ellen 52
1 25 104 MELLON BACKHOUSE Isabella RENDELL Maisie 68
1 26 49 AMOS Martyn AYTON Lila 110
1 27 17 CALDWELL Cara BLAKE Elspeth 31
1 28 11 AYTON Lindsay FABER Ryan 99
1 29 64 HUMPHREY Nick VIMPANY Lara 113
1 30 19 HILLIARD Nigel SAUNDERS Katie 75
1 31 37 BAILLIE Rory WAKELING Joshua 54
1 32 67 TOMS Felicity HINTON Tilly 15
1 33 18 CONVEY Rosie TURNER-MOORE Sebastian 13
1 34 51 RATTIGAN Alex GOODSELL Joshua 48
1 35 42 PALMER Jeremy PUTMAN Abigail 83
1 36 21 OAKES Owen PUTMAN Daisy 69
1 37 47 LEWIS Sonny FABER Sophie 45
1 38 20 WILLIAMS-GRAVENER David VINCENT Ben 59
1 39 25 HINTON Georgina BROWN Ben 96
1 40 36 PROUDLOVE Andy TRUST Emma 23
1 41 80 GRECULA Adam TURNER-MOORE Ollie 7
1 42 22 LUTTERLOCH Ed BREEN Kate 8
1 43 62 HILLIARD Charlotte AYTON Evie 30
1 44 44 MELLON_HENDRY Freddie ATKINSON Molly 32
1 45 61 HYDE Gussie ATKINSON Liam 70
1 46 3 VALE Nikkie THOMPSON Niamh 111
1 47 34 AYTON Elle OLIVER Mark 10
1 48 46 MOORE Danica WILKINS Ellie 43
1 49 16 TRUST Alex ATKINSON Andrew 60
1 50 35 MILLER-HASTINGS Frankie BUNTON Ryan 92
1 51 63 BIGGS Saul SOUTHALL Merrick 38
1 52 53 WILLOWS Laurence VALE Lauren 2
Round 2
2 1 85 WESTIN-ILLINGWORTH Alexandra WOTTON Charlotte 103
2 2 78 CROOK Preston DENNIS Mayako 101
2 3 87 TANDY Hugo MELLON_HENDRY Caspar 98
2 4 72 MALEY George HUGHES Lucy 97
2 5 100 TRESIDDER Freya VIMPANY Ellie 81
2 6 14 RILEY Charlotte BABER Jacob 66
2 7 6 WARD Florrie FLETCHER Caitlin 112
2 8 106 TOVARLAZA Oliver SAWDON Benjamin 118
2 9 114 HIGGS Eira-Mia MEADWAY Eddie 57
2 10 116 WATTS Charlie BABER Kathryn 50
2 11 108 HAUNSTETTER Eva HAMBLETON Chloe 27
2 12 102 AMOS Brody GRACE Henry 117
2 13 86 MCDONALD Will FRENCH Chelsea 41
2 14 91 GIBLING Evie POVEY Claudette 4
2 15 115 GORDON Riley KELLY Boden 79
2 16 9 BUTCHER Eve HUGHES Alexandra 24
2 17 84 BABER Jonathan BUNTON Aimee 65
2 18 88 AMOS Lilly-Ella TANDY Joshua 33
2 19 12 DUMPLETON Isabel MITCHELL William 89
2 20 93 MCDONALD Owen WHITMARSH-ALI Evie 74
2 21 1 WEBER Jana CALDWELL Kitty-Jay 77
2 22 105 HUMPHREY Robert MAYHEAD Eve 5
2 23 52 BREEN Ellen SADLER Oliver 90
2 24 82 DISNEY Evie SADLER Isabel 71
2 25 110 AYTON Lila MELLON BACKHOUSE Isabella 104
2 26 68 RENDELL Maisie AMOS Martyn 49
2 27 99 FABER Ryan CALDWELL Cara 17
2 28 31 BLAKE Elspeth AYTON Lindsay 11
2 29 75 SAUNDERS Katie HUMPHREY Nick 64
2 30 113 VIMPANY Lara HILLIARD Nigel 19
2 31 15 HINTON Tilly BAILLIE Rory 37
2 32 54 WAKELING Joshua TOMS Felicity 67
2 33 48 GOODSELL Joshua CONVEY Rosie 18
2 34 13 TURNER-MOORE Sebastian RATTIGAN Alex 51
2 35 69 PUTMAN Daisy PALMER Jeremy 42
2 36 83 PUTMAN Abigail OAKES Owen 21
2 37 59 VINCENT Ben LEWIS Sonny 47
2 38 45 FABER Sophie WILLIAMS-GRAVENER David 20
2 39 23 TRUST Emma HINTON Georgina 25
2 40 96 BROWN Ben PROUDLOVE Andy 36
2 41 8 BREEN Kate GRECULA Adam 80
2 42 7 TURNER-MOORE Ollie LUTTERLOCH Ed 22
2 43 32 ATKINSON Molly HILLIARD Charlotte 62
2 44 30 AYTON Evie MELLON_HENDRY Freddie 44
2 45 111 THOMPSON Niamh HYDE Gussie 61
2 46 70 ATKINSON Liam VALE Nikkie 3
2 47 43 WILKINS Ellie AYTON Elle 34
2 48 10 OLIVER Mark MOORE Danica 46
2 49 92 BUNTON Ryan TRUST Alex 16
2 50 60 ATKINSON Andrew MILLER-HASTINGS Frankie 35
2 51 2 VALE Lauren BIGGS Saul 63
2 52 38 SOUTHALL Merrick WILLOWS Laurence 53
Round 3
3 1 85 WESTIN-ILLINGWORTH Alexandra CROOK Preston 78
3 2 101 DENNIS Mayako WOTTON Charlotte 103
3 3 87 TANDY Hugo MALEY George 72
3 4 97 HUGHES Lucy MELLON_HENDRY Caspar 98
3 5 100 TRESIDDER Freya RILEY Charlotte 14
3 6 66 BABER Jacob VIMPANY Ellie 81
3 7 6 WARD Florrie TOVARLAZA Oliver 106
3 8 118 SAWDON Benjamin FLETCHER Caitlin 112
3 9 114 HIGGS Eira-Mia WATTS Charlie 116
3 10 50 BABER Kathryn MEADWAY Eddie 57
3 11 108 HAUNSTETTER Eva AMOS Brody 102
3 12 117 GRACE Henry HAMBLETON Chloe 27
3 13 86 MCDONALD Will GIBLING Evie 91
3 14 4 POVEY Claudette FRENCH Chelsea 41
3 15 115 GORDON Riley BUTCHER Eve 9
3 16 24 HUGHES Alexandra KELLY Boden 79
3 17 84 BABER Jonathan AMOS Lilly-Ella 88
3 18 33 TANDY Joshua BUNTON Aimee 65
3 19 12 DUMPLETON Isabel MCDONALD Owen 93
3 20 74 WHITMARSH-ALI Evie MITCHELL William 89
3 21 1 WEBER Jana HUMPHREY Robert 105
3 22 5 MAYHEAD Eve CALDWELL Kitty-Jay 77
3 23 52 BREEN Ellen DISNEY Evie 82
3 24 71 SADLER Isabel SADLER Oliver 90
3 25 110 AYTON Lila RENDELL Maisie 68
3 26 49 AMOS Martyn MELLON BACKHOUSE Isabella 104
3 27 99 FABER Ryan BLAKE Elspeth 31
3 28 11 AYTON Lindsay CALDWELL Cara 17
3 29 75 SAUNDERS Katie VIMPANY Lara 113
3 30 19 HILLIARD Nigel HUMPHREY Nick 64
3 31 15 HINTON Tilly WAKELING Joshua 54
3 32 67 TOMS Felicity BAILLIE Rory 37
3 33 48 GOODSELL Joshua TURNER-MOORE Sebastian 13
3 34 51 RATTIGAN Alex CONVEY Rosie 18
3 35 69 PUTMAN Daisy PUTMAN Abigail 83
3 36 21 OAKES Owen PALMER Jeremy 42
3 37 59 VINCENT Ben FABER Sophie 45
3 38 20 WILLIAMS-GRAVENER David LEWIS Sonny 47
3 39 23 TRUST Emma BROWN Ben 96
3 40 36 PROUDLOVE Andy HINTON Georgina 25
3 41 8 BREEN Kate TURNER-MOORE Ollie 7
3 42 22 LUTTERLOCH Ed GRECULA Adam 80
3 43 32 ATKINSON Molly AYTON Evie 30
3 44 44 MELLON_HENDRY Freddie HILLIARD Charlotte 62
3 45 111 THOMPSON Niamh ATKINSON Liam 70
3 46 3 VALE Nikkie HYDE Gussie 61
3 47 43 WILKINS Ellie OLIVER Mark 10
3 48 46 MOORE Danica AYTON Elle 34
3 49 92 BUNTON Ryan ATKINSON Andrew 60
3 50 35 MILLER-HASTINGS Frankie TRUST Alex 16
3 51 2 VALE Lauren SOUTHALL Merrick 38
3 52 53 WILLOWS Laurence BIGGS Saul 63
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Folkestone Chatham B
Round 2
2 1 Chatham A Folkestone
2 2 Bromley Aldershot
Round 3
3 1 Aldershot Folkestone
3 2 Bromley Chatham A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team H Team I
Round 2
2 1 Team A Team H
2 2 Team D Team E
2 3 Team B Team G
2 4 Team C Team F
Round 3
3 1 Team H Team E
3 2 Team B Team C
Round 4
4 1 Team E Team B
4 2 Team H Team C