Gosling Ski and Board Centre: LSERSA (28 June 2015)

Date28 June 2015
SlopeGosling Ski and Board Centre
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Aldershot: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Folkestone: Team members not known (Folkestone Ski Club)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 37 1 SEN CLARK Ben BRO 9.599.179.1818.35100.0015.00
2 10 1 U18 BIGGS Saul FLK 9.549.459.1418.5998.6915.00
3 22 1 U16 SOUTHALL Merrick FLK 9.819.509.3618.8697.2215.00
4 46 1 U16 VALE Lauren CHT 10.089.659.5319.18100.0015.00
4 47 1 U21 SOUTHALL Frazer FLK 9.919.27DNF19.1895.4815.00
6 34 2 U16 SHERING Nicole HEM 9.829.759.4419.1999.9512.00
7 25 2 U21 BOTY Harry HEM 10.319.939.7119.6492.9712.00
8 44 2 U18 WHEELER Ryan CHT DSQ9.969.8819.8491.8812.00
9 4 3 U18 FOWLES James FLK 10.199.879.9819.8591.8310.00
10 27 2 U16 MILLER-HASTINGS Frankie FLK 10.3610.189.9320.1190.4112.00
11 2 3 U16 GASKIN Sam BRO 10.209.9910.1420.1390.3010.00
12 35 3 U16 MOORE Danica BRO 10.3510.1910.1020.2994.2110.00
13 41 4 U16 TRUST Alex ASR 10.7810.389.9420.3289.268.00
14 50 4 U16 WILKINS Eleanor ASR 10.5010.3610.1820.5492.918.00
15 57 1 MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 10.8510.5610.0620.6287.6315.00
16 60 5 U16 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 10.4910.3710.2920.6687.416.00
17 45 1 U14 MARTIN Lily BRO 10.9110.5610.1420.7092.0815.00
18 32 1 MAS 2 BUNTON Paul CHT 10.8310.4610.2820.7486.9815.00
19 62 1 U18 LEWINGTON Caitlin BRO 10.7410.6910.0920.7891.6615.00
20 39 1 SEN VALE Nikkie CHT 10.9110.5610.3320.8991.0815.00
21 33 2 U18 BOTY Carys HEM DNF10.6610.3721.0390.3512.00
22 17 1 U14 MCDONALD Ben ASR 10.9210.13DNF21.0585.2915.00
23 101 3 U18 KAHVE Lucy SUR DNF10.8010.2621.0690.2010.00
24 7 5 U16 WHITMARSH-ALI Megan CHT 11.3610.6710.4321.1089.996.00
25 26 4 U18 HILLIARD Charlotte BOW 10.8910.51DSQ21.4088.438.00
26 75 1 U12 BUNTON Ryan CHT 11.1610.9410.5521.4982.8915.00
27 59 4 U18 MUNDAY Thomas 11.3711.2410.4721.7181.698.00
28 76 2 U12 BARFOOT Joshua ASR 11.5111.4110.4521.8680.8712.00
29 52 5 U18 TREW Ellie BRO 11.6111.2610.7221.9885.406.00
30 79 1 U12 TRUST Emma ASR 11.3511.4310.9422.2983.7915.00
31 51 6 U18 TREW Izzy BRO 23.0711.4010.9522.3583.475.00
32 40 2 U14 VINCENT Ben TSN 11.5211.3611.0522.4177.8712.00
33 8 2 U14 BOTY Nia HEM 12.1411.3211.1822.5082.6912.00
34 3 6 U16 LEWIS Sonny CHT 11.4911.6211.1122.6076.845.00
35 21 6 U16 ATKINSON Molly CHT 11.33DSQ11.2822.6182.125.00
36 19 7 U16 BREEN Kate SUR 11.9911.4511.2022.6581.914.00
37 53 2 MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 11.6211.7611.1822.8075.7512.00
37 66 2 U12 THOMPSON Niamh TSN 12.0611.6211.1822.8081.1312.00
39 48 3 MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 12.3011.2411.5722.8175.6910.00
40 70 1 U10 BROWN Ben BRO 11.8611.6711.3923.0674.3315.00
41 9 8 U16 HINTON Georgina SUR 12.0211.7711.7023.4777.633.00
42 90 3 U12 TURNER-MOORE Ollie BOW 12.0412.0211.4723.4971.9910.00
43 93 2 U10 ATKINSON Liam CHT 11.7612.1911.7423.5071.9312.00
44 1 3 U14 WAKELING Joshua BOW 11.88DNF11.7523.6371.2310.00
45 89 4 U12 TANDY Joshua FLK 12.5912.2212.2724.4966.548.00
46 58 9 U16 FABER Sophie TSN 12.5212.5112.0124.5272.162.00
47 68 1 U10 BRZESKA Wanda BRO 12.4312.3612.2124.5771.9015.00
48 96 3 U12 HINTON Tilly SUR 12.9812.4412.3624.8070.7010.00
49 99 2 U10 PUTMAN Daisy TSN 13.0112.7912.0924.8870.2812.00
50 18 10 U16 ARTHUR April TSN 13.2912.5312.4024.9370.021.00
51 55 11 U16 SAWARD Clarissa BRO 14.5613.0112.5725.5866.630.00
52 14 12 U16 CALDWELL Cara TSN 13.9713.3212.4325.7565.750.00
53 80 1 U8 BRZESKA Margaret CHT 13.23DSQ13.0726.3062.8815.00
54 74 3 U10 HETTERLEY Mollie CHT 15.2713.4012.9326.3362.7210.00
55 83 4 U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT 13.4513.5212.9726.4262.258.00
56 6 4 U14 TURNER-MOORE Sebastian BOW 14.5513.3813.3626.7454.288.00
57 73 4 U10 PUTMAN Abigail TSN 13.4613.9213.2926.7560.538.00
58 69 1 U8 KENDAL Noah 13.9813.12DNF27.1052.3215.00
59 64 5 U12 HAMBLETON Chloe ASR 14.6914.0113.4327.4456.936.00
60 63 6 U12 HOLT Josie SUR 14.4714.3313.6928.0253.915.00
61 78 2 U8 BUNTON Aimee CHT 14.2514.2113.9728.1853.0812.00
62 20 3 U14 BLAKE Elspeth ASR 14.58DNF13.6328.2152.9210.00
63 42 4 U14 KING Mia 14.40DNF14.0828.4851.518.00
64 98 3 U8 CALDWELL Kitty-Jay TSN 15.2314.6614.0228.6850.4710.00
65 16 5 U14 COTTLE-BAILEY Poppy ASR 15.7314.5714.1828.7550.106.00
66 81 5 U10 TOMS Felicity BRO 14.9314.9013.9528.8549.586.00
67 31 5 U14 MEADWAY Eddie FLK 14.9715.0214.6329.6038.696.00
68 49 13 U16 RICH-JONES Charlotte SUR DSQ15.4914.6830.1742.700.00
69 23 6 U14 GRACE Ted ASR 15.5415.5714.9230.4634.015.00
70 95 6 U10 GREENHALGH Holly TSN 15.8615.7814.7730.5540.725.00
71 38 14 U16 HUGHES Alexandra SUR 16.4015.8214.7830.6040.460.00
72 28 6 U14 KOVACH Anastassia SUR 17.6615.3715.5830.9538.635.00
73 100 7 U10 HOLT Eleanor SUR 16.0615.5815.3930.9738.534.00
74 94 7 U12 KING Grace SUR 16.2616.3315.3131.5735.404.00
75 24 7 U14 GRAAS Jessica SUR 16.8516.2015.8132.0133.114.00
76 84 8 U10 WAKELING Cerys BOW 16.1416.6415.8932.0333.003.00
77 5 8 U14 WARD Florrie SUR 16.5516.3016.1232.4230.973.00
78 61 9 U14 BUTCHER Eve SUR 16.8316.1616.5232.6829.612.00
79 71 3 U10 KING Max Danes Hill DNF17.3116.4033.7116.2910.00
80 82 9 U10 HUGHES Lucy SUR 17.3818.3317.2834.6619.292.00
81 91 2 U8 SILVA Joshua SUR DSQ18.9820.3139.29-14.1112.00
82 65 3 U8 TANDY Hugo FLK 21.9221.4220.0441.46-25.9410.00
83 72 4 U8 SILVA Lucy SUR DNF21.8719.9241.79-17.888.00
11 U16 OHAYON Molly SUR DNSDNSDNS
12 U14 GAREWAL Millie SUR DNSDNSDNSDNS
13 U21 HUGHES Rachel SUR DNSDNSDNSDNS
15 U14 IRWIN Oliver FLK DNSDNSDNSDNS
29 MAS 2 COOPER Doug ESX DNSDNSDNSDNS
30 U14 BREEN Ellen SUR DNSDNSDNSDNS
36 U14 WILLOWS April BRO DNSDNSDNSDNS
43 U21 SYMONS Daniel CHT DNSDNSDNSDNS
54 U18 MEYLER Anna SUR DNSDNSDNSDNS
56 U14 WEBER Jana SUR DNSDNSDNSDNS
67 U10 GRACE Henry ASR DSQ18.46DSQDNF
77 U10 IRWIN Charlie FLK DNSDNSDNSDNS
85 U10 JESSE Anna SUR DNSDNSDNSDNS
86 U12 HUDSON Thomas SUR DNSDNSDNSDNS
87 U12 DATTANI Siena SUR DNSDNSDNSDNS
88 U8 FABER Ryan TSN DSQ16.12DSQDNF
92 U12 JESSE Kaylis SUR DNSDNSDNSDNS
97 U10 DE SARAM Ewan SUR DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Chatham CHT 102.2315.00
2 Bromley Race Club BRO 102.5312.00
3 Aldershot Ski Race Club ASR 106.0610.00
4 Bowles Ski Racing Club BOW 118.068.00
5 Team Snowtrax TSN 119.546.00
6 Surbiton High School Ski Club SUR 131.275.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1
1 2 11 OHAYON Molly
1 3 15 IRWIN Oliver GAREWAL Millie 12
1 4 29 COOPER Doug HUGHES Rachel 13
1 5 43 BREEN Ellen 30
1 6 54 MEYLER Anna WILLOWS April 36
1 7 85 JESSE Anna WEBER Jana 56
1 8 86 HUDSON Thomas IRWIN Charlie 77
1 9 97 DE SARAM Ewan DATTANI Siena 87
1 10 65 TANDY Hugo JESSE Kaylis 92
1 11 67 GRACE Henry SILVA Lucy 72
1 12 82 HUGHES Lucy SILVA Joshua 91
1 13 88 FABER Ryan KING Max 71
1 14 5 WARD Florrie BUTCHER Eve 61
1 15 100 HOLT Eleanor WAKELING Cerys 84
1 16 28 KOVACH Anastassia GRAAS Jessica 24
1 17 38 HUGHES Alexandra KING Grace 94
1 18 95 GREENHALGH Holly GRACE Ted 23
1 19 16 COTTLE-BAILEY Poppy RICH-JONES Charlotte 49
1 20 42 KING Mia MEADWAY Eddie 31
1 21 81 TOMS Felicity CALDWELL Kitty-Jay 98
1 22 63 HOLT Josie BUNTON Aimee 78
1 23 6 TURNER-MOORE Sebastian BLAKE Elspeth 20
1 24 73 PUTMAN Abigail HAMBLETON Chloe 64
1 25 83 WHITMARSH-ALI Evie KENDAL Noah 69
1 26 74 HETTERLEY Mollie BRZESKA Margaret 80
1 27 18 ARTHUR April SAWARD Clarissa 55
1 28 96 HINTON Tilly CALDWELL Cara 14
1 29 99 PUTMAN Daisy TANDY Joshua 89
1 30 58 FABER Sophie BRZESKA Wanda 68
1 31 9 HINTON Georgina WAKELING Joshua 1
1 32 90 TURNER-MOORE Ollie ATKINSON Liam 93
1 33 48 PROUDLOVE Andy BROWN Ben 70
1 34 19 BREEN Kate ATKINSON Molly 21
1 35 8 BOTY Nia HILLIARD Nigel 53
1 36 3 LEWIS Sonny THOMPSON Niamh 66
1 37 79 TRUST Emma VINCENT Ben 40
1 38 52 TREW Ellie TREW Izzy 51
1 39 59 MUNDAY Thomas BUNTON Ryan 75
1 40 76 BARFOOT Joshua HILLIARD Charlotte 26
1 41 39 VALE Nikkie WHITMARSH-ALI Megan 7
1 42 60 WILLIAMS-GRAVENER David BOTY Carys 33
1 43 50 WILKINS Eleanor BUNTON Paul 32
1 44 45 MARTIN Lily KAHVE Lucy 101
1 45 62 LEWINGTON Caitlin MCDONALD Ben 17
1 46 57 ATKINSON Andrew MOORE Danica 35
1 47 27 GASKIN Sam 2
1 48 44 WHEELER Ryan TRUST Alex 41
1 49 46 VALE Lauren FOWLES James 4
1 50 34 SHERING Nicole BOTY Harry 25
1 51 37 CLARK Ben SOUTHALL Merrick 22
1 52 10 BIGGS Saul SOUTHALL Frazer 47
Round 2
2 1
2 2 OHAYON Molly 11
2 3 13 HUGHES Rachel IRWIN Oliver 15
2 4 12 GAREWAL Millie COOPER Doug 29
2 5 36 WILLOWS April 43
2 6 30 BREEN Ellen MEYLER Anna 54
2 7 77 IRWIN Charlie JESSE Anna 85
2 8 56 WEBER Jana HUDSON Thomas 86
2 9 92 JESSE Kaylis DE SARAM Ewan 97
2 10 87 DATTANI Siena TANDY Hugo 65
2 11 91 SILVA Joshua GRACE Henry 67
2 12 72 SILVA Lucy HUGHES Lucy 82
2 13 61 BUTCHER Eve FABER Ryan 88
2 14 71 KING Max WARD Florrie 5
2 15 24 GRAAS Jessica HOLT Eleanor 100
2 16 84 WAKELING Cerys KOVACH Anastassia 28
2 17 23 GRACE Ted HUGHES Alexandra 38
2 18 94 KING Grace GREENHALGH Holly 95
2 19 31 MEADWAY Eddie COTTLE-BAILEY Poppy 16
2 20 49 RICH-JONES Charlotte KING Mia 42
2 21 78 BUNTON Aimee TOMS Felicity 81
2 22 98 CALDWELL Kitty-Jay HOLT Josie 63
2 23 64 HAMBLETON Chloe TURNER-MOORE Sebastian 6
2 24 20 BLAKE Elspeth PUTMAN Abigail 73
2 25 80 BRZESKA Margaret WHITMARSH-ALI Evie 83
2 26 69 KENDAL Noah HETTERLEY Mollie 74
2 27 14 CALDWELL Cara ARTHUR April 18
2 28 55 SAWARD Clarissa HINTON Tilly 96
2 29 68 BRZESKA Wanda PUTMAN Daisy 99
2 30 89 TANDY Joshua FABER Sophie 58
2 31 93 ATKINSON Liam HINTON Georgina 9
2 32 1 WAKELING Joshua TURNER-MOORE Ollie 90
2 33 21 ATKINSON Molly PROUDLOVE Andy 48
2 34 70 BROWN Ben BREEN Kate 19
2 35 66 THOMPSON Niamh BOTY Nia 8
2 36 53 HILLIARD Nigel LEWIS Sonny 3
2 37 51 TREW Izzy TRUST Emma 79
2 38 40 VINCENT Ben TREW Ellie 52
2 39 26 HILLIARD Charlotte MUNDAY Thomas 59
2 40 75 BUNTON Ryan BARFOOT Joshua 76
2 41 33 BOTY Carys VALE Nikkie 39
2 42 7 WHITMARSH-ALI Megan WILLIAMS-GRAVENER David 60
2 43 101 KAHVE Lucy WILKINS Eleanor 50
2 44 32 BUNTON Paul MARTIN Lily 45
2 45 35 MOORE Danica LEWINGTON Caitlin 62
2 46 17 MCDONALD Ben ATKINSON Andrew 57
2 47 41 TRUST Alex 27
2 48 2 GASKIN Sam WHEELER Ryan 44
2 49 25 BOTY Harry VALE Lauren 46
2 50 4 FOWLES James SHERING Nicole 34
2 51 47 SOUTHALL Frazer CLARK Ben 37
2 52 22 SOUTHALL Merrick BIGGS Saul 10
Round 3
3 1
3 2 11 OHAYON Molly
3 3 13 HUGHES Rachel GAREWAL Millie 12
3 4 29 COOPER Doug IRWIN Oliver 15
3 5 36 WILLOWS April BREEN Ellen 30
3 6 54 MEYLER Anna 43
3 7 77 IRWIN Charlie WEBER Jana 56
3 8 86 HUDSON Thomas JESSE Anna 85
3 9 92 JESSE Kaylis DATTANI Siena 87
3 10 65 TANDY Hugo DE SARAM Ewan 97
3 11 91 SILVA Joshua SILVA Lucy 72
3 12 82 HUGHES Lucy GRACE Henry 67
3 13 61 BUTCHER Eve KING Max 71
3 14 5 WARD Florrie FABER Ryan 88
3 15 24 GRAAS Jessica WAKELING Cerys 84
3 16 28 KOVACH Anastassia HOLT Eleanor 100
3 17 23 GRACE Ted KING Grace 94
3 18 95 GREENHALGH Holly HUGHES Alexandra 38
3 19 31 MEADWAY Eddie RICH-JONES Charlotte 49
3 20 42 KING Mia COTTLE-BAILEY Poppy 16
3 21 78 BUNTON Aimee CALDWELL Kitty-Jay 98
3 22 63 HOLT Josie TOMS Felicity 81
3 23 64 HAMBLETON Chloe BLAKE Elspeth 20
3 24 73 PUTMAN Abigail TURNER-MOORE Sebastian 6
3 25 80 BRZESKA Margaret KENDAL Noah 69
3 26 74 HETTERLEY Mollie WHITMARSH-ALI Evie 83
3 27 14 CALDWELL Cara SAWARD Clarissa 55
3 28 96 HINTON Tilly ARTHUR April 18
3 29 68 BRZESKA Wanda TANDY Joshua 89
3 30 58 FABER Sophie PUTMAN Daisy 99
3 31 93 ATKINSON Liam WAKELING Joshua 1
3 32 90 TURNER-MOORE Ollie HINTON Georgina 9
3 33 21 ATKINSON Molly BROWN Ben 70
3 34 19 BREEN Kate PROUDLOVE Andy 48
3 35 66 THOMPSON Niamh HILLIARD Nigel 53
3 36 3 LEWIS Sonny BOTY Nia 8
3 37 51 TREW Izzy VINCENT Ben 40
3 38 52 TREW Ellie TRUST Emma 79
3 39 26 HILLIARD Charlotte BUNTON Ryan 75
3 40 76 BARFOOT Joshua MUNDAY Thomas 59
3 41 33 BOTY Carys WHITMARSH-ALI Megan 7
3 42 60 WILLIAMS-GRAVENER David VALE Nikkie 39
3 43 101 KAHVE Lucy BUNTON Paul 32
3 44 45 MARTIN Lily WILKINS Eleanor 50
3 45 35 MOORE Danica MCDONALD Ben 17
3 46 57 ATKINSON Andrew LEWINGTON Caitlin 62
3 47 41 TRUST Alex GASKIN Sam 2
3 48 44 WHEELER Ryan 27
3 49 25 BOTY Harry FOWLES James 4
3 50 34 SHERING Nicole VALE Lauren 46
3 51 47 SOUTHALL Frazer SOUTHALL Merrick 22
3 52 10 BIGGS Saul CLARK Ben 37
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot Chatham B
1 2 Chatham A Bromley B
Round 2
2 1 Folkestone Aldershot
2 2 Bromley A Bromley B
Round 3
3 1 Folkestone Bromley A