Brentwood: LSERSA (06 September 2015)

Date06 September 2015
SlopeBrentwood
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Essex B: Team members not known (Essex)
Essex A: Team members not known (Essex)
Folkestone: Team members not known (Folkestone Ski Club)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham C: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female MAS1
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 22 1 U21 WILLOWS Laurence BRO 10.4910.4010.3020.70100.0015.00
2 35 2 U21 SYMONS Daniel CHT 10.7510.5010.7821.2597.3412.00
3 58 1 U18 BIGGS Saul CHT 11.3210.8610.8421.7095.1715.00
4 6 1 U16 SOUTHALL Merrick FLK 11.5111.1311.3322.4691.5015.00
5 2 2 U18 WHEELER Ryan CHT 12.1511.4711.5623.0388.7412.00
6 24 1 U16 VALE Lauren CHT 17.2011.1911.8923.08100.0015.00
7 37 3 U18 FOWLES James FLK 11.8011.6111.6123.2287.8310.00
8 50 3 U21 BOTY Harry HEM 11.6111.6412.2023.2587.6810.00
8 106 1 SEN SYMONS Rachel CHT 11.9111.5811.6723.2599.2615.00
10 27 2 U16 WILKINS Eleanor ASR 12.2511.8711.7823.6597.5312.00
11 15 2 U16 MILLER-HASTINGS Frankie FLK 11.9212.0911.7423.6685.7012.00
12 38 1 SEN CHAMPION Ben CHT 12.6011.45DNF24.0583.8215.00
13 55 3 U16 WILLIAMS-GRAVENER David FLK DNF12.2711.9724.2482.9010.00
14 63 1 U12 BARFOOT Joshua ASR 12.4312.2512.1024.3582.3715.00
15 81 2 U12 BUNTON Ryan CHT 13.1912.3412.0524.3982.1712.00
16 28 1 U18 HILLIARD Charlotte BOW 12.2612.3412.1724.4394.1515.00
17 5 2 U18 LEWINGTON Caitlin BRO 12.3312.2312.2624.4993.8912.00
17 18 1 U14 MARTIN Lily BRO 12.7812.2312.2624.4993.8915.00
19 34 3 U16 WHITMARSH-ALI Megan CHT 13.2312.4112.3724.7892.6310.00
20 45 3 U18 KAHVE Lucy SUR 12.7012.8312.4125.1191.2010.00
21 46 1 MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 12.93DNF12.3725.3077.7815.00
22 32 1 MAS 2 BUNTON Paul CHT 12.9112.8312.5425.3777.4415.00
23 36 4 U16 TRUST Alex ASR 13.4012.7912.7525.5476.628.00
24 54 4 U18 BOTY Carys HEM 13.0912.8012.7625.5689.258.00
25 26 2 SEN VALE Nikkie CHT 12.9312.7013.1625.6388.9512.00
26 53 4 U16 MOORE Danica BRO 12.5413.9113.1625.7088.658.00
27 3 5 U16 HADDEN Alexander ESX 13.0912.8812.9525.8375.226.00
28 20 5 U18 CHRISTOPHER Rebecca SUR 13.2512.70DSQ25.9587.566.00
29 39 6 U16 MARTIN Alex ESX 13.7113.5013.0826.5871.595.00
30 51 5 U16 RENDELL Callie SUR 14.1213.5513.2326.7883.976.00
31 60 2 MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 13.6213.3613.5026.8670.2412.00
32 49 6 U16 MCKEISH Alice ESX DSQ13.4513.4226.8783.585.00
33 23 1 U14 VINCENT Ben TSN 15.4813.3713.5226.8970.1015.00
34 70 1 U12 TRUST Emma ASR 14.1513.5813.3526.9383.3215.00
35 52 7 U16 MARTIN Joe ESX 13.9913.9413.0326.9769.714.00
36 31 8 U16 LEWIS Sonny CHT 13.9513.5513.4927.0469.373.00
37 56 9 U16 WESTON Ryan FLK 14.9013.6713.6127.2868.212.00
38 85 2 U12 THOMPSON Niamh TSN 14.5413.6013.9027.5080.8512.00
39 12 2 U14 BOTY Nia HEM 14.3613.5014.0427.5480.6812.00
40 10 4 U18 PAYNE George ESX 13.7214.7214.0227.7465.998.00
41 8 3 MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 14.2613.5924.5327.8565.4610.00
42 76 1 U10 ATKINSON Liam CHT 14.6214.0513.8827.9365.0715.00
43 4 10 U16 PAYNE Arthur ESX 14.0313.92DNF27.9564.981.00
44 44 7 U16 BREEN Kate SUR 14.3314.1514.0328.1877.904.00
45 101 3 U12 TURNER-MOORE Ollie BOW DSQ13.9414.2828.2263.6710.00
46 78 2 U10 BROWN Ben BRO DSQ14.2713.9628.2363.6212.00
47 1 3 U14 WILLOWS April BRO 14.3214.1914.4428.5176.4710.00
48 57 8 U16 ATKINSON Molly CHT 14.8114.4014.1828.5876.173.00
49 65 3 U12 HINTON Tilly SUR 14.4114.2814.4528.6975.6910.00
50 40 4 U14 LANDER Izzy BWP 14.8514.8113.8928.7075.658.00
51 7 9 U16 HINTON Georgina SUR 14.9213.9714.7628.7375.522.00
52 43 5 U14 AYTON Evie BRO 14.6414.4314.4728.9074.786.00
53 17 2 U14 TURNER-MOORE Sebastian BOW 14.5714.6414.4028.9760.0512.00
54 103 1 U10 PUTMAN Abigail TSN 15.1715.1713.9329.1073.9215.00
55 61 3 U14 WAKELING Joshua BOW 14.8614.73DSQ29.5957.0510.00
56 92 4 U12 BRACKEN Arthur BOW 16.2314.8914.7129.6057.008.00
57 14 10 U16 CALDWELL Cara TSN 15.8014.3815.2329.6171.711.00
58 80 2 U10 PUTMAN Daisy TSN 14.8614.8115.1229.6771.4512.00
59 25 6 U14 MCLEISH Emily ESX 15.4114.6115.1229.7371.195.00
60 89 5 U12 MARTIN Max ESX 15.2115.0415.0730.1154.546.00
61 98 3 U10 ENGLAND Alfie ESX 15.5914.7025.7430.2953.6710.00
62 90 6 U12 TANDY Joshua FLK DNF14.4915.9430.4353.005.00
63 42 2 MAS 1 AMOS Martyn ESX DNF15.5915.2930.8850.8212.00
64 77 4 U10 MCDONALD Cameron SUR 15.6915.6015.3730.9750.398.00
65 83 3 U10 AYTON Lila BRO 15.9415.9715.5431.4863.6010.00
66 96 4 U10 HETTERLEY Mollie CHT 16.4219.8715.1231.5463.348.00
67 87 1 U8 CALDWELL Kitty-Jay TSN 16.3516.1415.4831.6263.0015.00
68 33 4 U14 IRWIN Oliver FLK 16.2115.5516.8531.7646.578.00
69 71 4 U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT 17.0416.0016.0432.0461.188.00
70 29 1 MAS 1 AYTON Lindsay BRO 16.4515.74DSQ32.1960.5315.00
71 68 5 U12 HOLT Josie SUR 16.7416.1816.2032.3859.716.00
72 102 5 U10 TOMS Felicity BRO 17.1016.5416.1132.6558.546.00
73 99 1 U8 FABER Ryan TSN 16.6016.7617.7633.3638.8415.00
74 16 7 U14 COTTLE-BAILEY Poppy ASR 17.5817.3917.2634.6549.874.00
75 88 2 U8 BUNTON Aimee CHT 17.5617.2117.9634.7749.3512.00
76 19 11 U16 HUGHES Alexandra SUR 17.6317.2117.7834.8449.050.00
77 66 6 U12 JESSE Kayliss SUR 17.5317.58DNF35.1147.885.00
78 67 3 U8 AMOS Lilly-Ella ESX 19.0418.6917.7636.4542.0710.00
79 48 5 U14 MEADWAY Eddie FLK 19.9718.5618.2336.7922.276.00
80 105 8 U14 BREEN Ellen SUR 19.9119.0418.3637.4037.953.00
81 79 6 U10 HIGGS Eira-Mia ESX 19.4919.1418.6237.7636.405.00
82 93 7 U12 SIBER Maya SUR 20.0918.7619.2237.9835.444.00
83 9 12 U16 ELPHICK Isabel ESX 19.1919.1218.9438.0635.100.00
84 69 7 U10 HOLT Eleanor SUR 22.7019.3219.1138.4333.494.00
85 95 8 U12 KING Grace SUR 20.0019.5218.9638.4833.283.00
86 47 9 U14 ZACHARIAH Elizabeth SUR 20.5625.7919.0139.5728.552.00
87 97 5 U10 KING Max Danes Hill DSQ20.9619.5240.484.446.00
88 64 2 U8 KELLY Boden BRO 26.6220.3920.6941.081.5512.00
89 82 4 U8 HADDEN Amelia ESX 22.8121.9419.8841.8218.808.00
90 94 8 U10 WAKELING Cerys BOW 23.0421.1921.9543.1413.083.00
91 73 3 U8 AMOS Brody ESX 22.8722.3921.0443.43-9.8110.00
92 74 9 U12 DAVIES Roxanne SUR 23.5621.5822.7944.377.762.00
93 100 4 U8 TANDY Hugo FLK 24.7922.7121.7844.49-14.938.00
94 72 9 U10 HUGHES Lucy SUR 52.2423.7521.3245.074.722.00
95 91 10 U12 DATTANI Siena SUR 25.6423.5824.3447.92-7.631.00
96 104 5 U8 HETTERLEY Livvy CHT 37.7124.4226.0150.43-18.506.00
11 U21 HUGHES Rachel SUR DNSDNSDNSDNS
13 U16 FABER Sophie TSN DNFDNSDNSDNF
21 U14 KOVACH Anastassia SUR DNF18.09DSQDNF
30 MAS 2 COOPER Doug BWP DNSDNSDNSDNS
41 MAS 2 GIBB Jim CHT DNSDNSDNSDNS
59 U14 GRAAS Jessica SUR DNSDNSDNSDNS
62 U14 WARD Florrie SUR DNSDNSDNSDNS
75 U10 VERNON Charlotte Danes Hill DNSDNSDNSDNS
84 U10 IRWIN Charlie FLK DNF18.16DSQDNF
86 U10 JESSE Anna SUR DSQDSQ23.17DNF
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Chatham CHT 115.2015.00
2 Bromley Race Club BRO 123.6112.00
3 Aldershot Ski Race Club ASR 135.1210.00
4 Essex ESX 136.368.00
5 Bowles Ski Racing Club BOW 139.066.00
6 Surbiton High School Ski Club SUR 139.735.00
7 Team Snowtrax TSN 142.774.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 11 HUGHES Rachel
1 2 13 FABER Sophie
1 3 59 GRAAS Jessica COOPER Doug 30
1 4 62 WARD Florrie GIBB Jim 41
1 5 91 DATTANI Siena VERNON Charlotte 75
1 6 86 JESSE Anna HETTERLEY Livvy 104
1 7 72 HUGHES Lucy TANDY Hugo 100
1 8 94 WAKELING Cerys DAVIES Roxanne 74
1 9 82 HADDEN Amelia AMOS Brody 73
1 10 97 KING Max KELLY Boden 64
1 11 95 KING Grace HOLT Eleanor 69
1 12 9 ELPHICK Isabel ZACHARIAH Elizabeth 47
1 13 105 BREEN Ellen SIBER Maya 93
1 14 48 MEADWAY Eddie HIGGS Eira-Mia 79
1 15 67 AMOS Lilly-Ella IRWIN Charlie 84
1 16 66 JESSE Kayliss KOVACH Anastassia 21
1 17 88 BUNTON Aimee COTTLE-BAILEY Poppy 16
1 18 99 FABER Ryan HUGHES Alexandra 19
1 19 71 WHITMARSH-ALI Evie HOLT Josie 68
1 20 29 AYTON Lindsay TOMS Felicity 102
1 21 87 CALDWELL Kitty-Jay IRWIN Oliver 33
1 22 77 MCDONALD Cameron AYTON Lila 83
1 23 89 MARTIN Max AMOS Martyn 42
1 24 80 PUTMAN Daisy HETTERLEY Mollie 96
1 25 98 ENGLAND Alfie WAKELING Joshua 61
1 26 25 MCLEISH Emily BRACKEN Arthur 92
1 27 17 TURNER-MOORE Sebastian TANDY Joshua 90
1 28 14 CALDWELL Cara AYTON Evie 43
1 29 57 ATKINSON Molly HINTON Tilly 65
1 30 44 BREEN Kate WILLOWS April 1
1 31 101 TURNER-MOORE Ollie HINTON Georgina 7
1 32 103 PUTMAN Abigail BROWN Ben 78
1 33 76 ATKINSON Liam PAYNE Arthur 4
1 34 10 PAYNE George LANDER Izzy 40
1 35 8 HILLIARD Nigel WESTON Ryan 56
1 36 12 BOTY Nia THOMPSON Niamh 85
1 37 23 VINCENT Ben LEWIS Sonny 31
1 38 60 PROUDLOVE Andy MCKEISH Alice 49
1 39 39 MARTIN Alex TRUST Emma 70
1 40 52 MARTIN Joe RENDELL Callie 51
1 41 36 TRUST Alex HADDEN Alexander 3
1 42 20 CHRISTOPHER Rebecca BOTY Carys 54
1 43 32 BUNTON Paul VALE Nikkie 26
1 44 45 KAHVE Lucy MOORE Danica 53
1 45 5 LEWINGTON Caitlin ATKINSON Andrew 46
1 46 18 MARTIN Lily WHITMARSH-ALI Megan 34
1 47 81 BUNTON Ryan HILLIARD Charlotte 28
1 48 55 WILLIAMS-GRAVENER David BARFOOT Joshua 63
1 49 50 BOTY Harry WILKINS Eleanor 27
1 50 37 FOWLES James MILLER-HASTINGS Frankie 15
1 51 38 CHAMPION Ben SYMONS Rachel 106
1 52 24 VALE Lauren WHEELER Ryan 2
1 53 35 SYMONS Daniel SOUTHALL Merrick 6
1 54 22 WILLOWS Laurence BIGGS Saul 58
Round 2
2 1 HUGHES Rachel 11
2 2 FABER Sophie 13
2 3 41 GIBB Jim GRAAS Jessica 59
2 4 30 COOPER Doug WARD Florrie 62
2 5 104 HETTERLEY Livvy DATTANI Siena 91
2 6 75 VERNON Charlotte JESSE Anna 86
2 7 74 DAVIES Roxanne HUGHES Lucy 72
2 8 100 TANDY Hugo WAKELING Cerys 94
2 9 64 KELLY Boden HADDEN Amelia 82
2 10 73 AMOS Brody KING Max 97
2 11 47 ZACHARIAH Elizabeth KING Grace 95
2 12 69 HOLT Eleanor ELPHICK Isabel 9
2 13 79 HIGGS Eira-Mia BREEN Ellen 105
2 14 93 SIBER Maya MEADWAY Eddie 48
2 15 21 KOVACH Anastassia AMOS Lilly-Ella 67
2 16 84 IRWIN Charlie JESSE Kayliss 66
2 17 19 HUGHES Alexandra BUNTON Aimee 88
2 18 16 COTTLE-BAILEY Poppy FABER Ryan 99
2 19 102 TOMS Felicity WHITMARSH-ALI Evie 71
2 20 68 HOLT Josie AYTON Lindsay 29
2 21 83 AYTON Lila CALDWELL Kitty-Jay 87
2 22 33 IRWIN Oliver MCDONALD Cameron 77
2 23 96 HETTERLEY Mollie MARTIN Max 89
2 24 42 AMOS Martyn PUTMAN Daisy 80
2 25 92 BRACKEN Arthur ENGLAND Alfie 98
2 26 61 WAKELING Joshua MCLEISH Emily 25
2 27 43 AYTON Evie TURNER-MOORE Sebastian 17
2 28 90 TANDY Joshua CALDWELL Cara 14
2 29 1 WILLOWS April ATKINSON Molly 57
2 30 65 HINTON Tilly BREEN Kate 44
2 31 78 BROWN Ben TURNER-MOORE Ollie 101
2 32 7 HINTON Georgina PUTMAN Abigail 103
2 33 40 LANDER Izzy ATKINSON Liam 76
2 34 4 PAYNE Arthur PAYNE George 10
2 35 85 THOMPSON Niamh HILLIARD Nigel 8
2 36 56 WESTON Ryan BOTY Nia 12
2 37 49 MCKEISH Alice VINCENT Ben 23
2 38 31 LEWIS Sonny PROUDLOVE Andy 60
2 39 51 RENDELL Callie MARTIN Alex 39
2 40 70 TRUST Emma MARTIN Joe 52
2 41 54 BOTY Carys TRUST Alex 36
2 42 3 HADDEN Alexander CHRISTOPHER Rebecca 20
2 43 53 MOORE Danica BUNTON Paul 32
2 44 26 VALE Nikkie KAHVE Lucy 45
2 45 34 WHITMARSH-ALI Megan LEWINGTON Caitlin 5
2 46 46 ATKINSON Andrew MARTIN Lily 18
2 47 63 BARFOOT Joshua BUNTON Ryan 81
2 48 28 HILLIARD Charlotte WILLIAMS-GRAVENER David 55
2 49 15 MILLER-HASTINGS Frankie BOTY Harry 50
2 50 27 WILKINS Eleanor FOWLES James 37
2 51 2 WHEELER Ryan CHAMPION Ben 38
2 52 106 SYMONS Rachel VALE Lauren 24
2 53 58 BIGGS Saul SYMONS Daniel 35
2 54 6 SOUTHALL Merrick WILLOWS Laurence 22
Round 3
3 1
3 2 13 FABER Sophie HUGHES Rachel 11
3 3 41 GIBB Jim COOPER Doug 30
3 4 62 WARD Florrie GRAAS Jessica 59
3 5 104 HETTERLEY Livvy VERNON Charlotte 75
3 6 86 JESSE Anna DATTANI Siena 91
3 7 74 DAVIES Roxanne TANDY Hugo 100
3 8 94 WAKELING Cerys HUGHES Lucy 72
3 9 64 KELLY Boden AMOS Brody 73
3 10 97 KING Max HADDEN Amelia 82
3 11 47 ZACHARIAH Elizabeth HOLT Eleanor 69
3 12 9 ELPHICK Isabel KING Grace 95
3 13 79 HIGGS Eira-Mia SIBER Maya 93
3 14 48 MEADWAY Eddie BREEN Ellen 105
3 15 21 KOVACH Anastassia IRWIN Charlie 84
3 16 66 JESSE Kayliss AMOS Lilly-Ella 67
3 17 19 HUGHES Alexandra COTTLE-BAILEY Poppy 16
3 18 99 FABER Ryan BUNTON Aimee 88
3 19 102 TOMS Felicity HOLT Josie 68
3 20 29 AYTON Lindsay WHITMARSH-ALI Evie 71
3 21 83 AYTON Lila IRWIN Oliver 33
3 22 77 MCDONALD Cameron CALDWELL Kitty-Jay 87
3 23 96 HETTERLEY Mollie AMOS Martyn 42
3 24 80 PUTMAN Daisy MARTIN Max 89
3 25 92 BRACKEN Arthur WAKELING Joshua 61
3 26 25 MCLEISH Emily ENGLAND Alfie 98
3 27 43 AYTON Evie TANDY Joshua 90
3 28 14 CALDWELL Cara TURNER-MOORE Sebastian 17
3 29 1 WILLOWS April HINTON Tilly 65
3 30 44 BREEN Kate ATKINSON Molly 57
3 31 78 BROWN Ben HINTON Georgina 7
3 32 103 PUTMAN Abigail TURNER-MOORE Ollie 101
3 33 40 LANDER Izzy PAYNE Arthur 4
3 34 10 PAYNE George ATKINSON Liam 76
3 35 85 THOMPSON Niamh WESTON Ryan 56
3 36 12 BOTY Nia HILLIARD Nigel 8
3 37 49 MCKEISH Alice LEWIS Sonny 31
3 38 60 PROUDLOVE Andy VINCENT Ben 23
3 39 51 RENDELL Callie TRUST Emma 70
3 40 52 MARTIN Joe MARTIN Alex 39
3 41 54 BOTY Carys HADDEN Alexander 3
3 42 20 CHRISTOPHER Rebecca TRUST Alex 36
3 43 53 MOORE Danica VALE Nikkie 26
3 44 45 KAHVE Lucy BUNTON Paul 32
3 45 34 WHITMARSH-ALI Megan ATKINSON Andrew 46
3 46 18 MARTIN Lily LEWINGTON Caitlin 5
3 47 63 BARFOOT Joshua HILLIARD Charlotte 28
3 48 55 WILLIAMS-GRAVENER David BUNTON Ryan 81
3 49 15 MILLER-HASTINGS Frankie WILKINS Eleanor 27
3 50 37 FOWLES James BOTY Harry 50
3 51 2 WHEELER Ryan SYMONS Rachel 106
3 52 24 VALE Lauren CHAMPION Ben 38
3 53 58 BIGGS Saul SOUTHALL Merrick 6
3 54 22 WILLOWS Laurence SYMONS Daniel 35
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Chatham A Bromley B
1 2 Chatham B Essex A
1 3 Folkestone Essex B
1 4 Bromley A Chatham C
Round 2
2 1 Chatham A Chatham B
2 2 Folkestone Bromley A
Round 3
3 1 Chatham A Bromley A