Brentwood: LSERSA (10 October 2015)

Date10 October 2015
SlopeBrentwood
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Aldershot: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Essex: Team members not known (Essex)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female MAS1
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 30 1 U21 WILLOWS Laurence BRO 10.159.91DSQ20.06100.0015.00
2 7 1 U18 BINGHAM Jonathan ESX 10.3710.30DNF20.6796.9615.00
3 36 1 SEN CLARK Ben BRO 10.6710.3210.3620.6896.9115.00
4 32 2 U18 WHEELER Ryan CHT DSQ10.8710.9021.7791.4812.00
5 29 1 U16 VALE Lauren CHT 11.1928.1411.7122.90100.0015.00
6 14 1 U14 BINGHAM Nicholas ESX 11.56DSQ11.4122.9785.4915.00
7 34 1 U16 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 12.4711.7811.3523.1384.7015.00
8 38 2 U16 WILKINS Eleanor ASR 12.0411.7111.5323.2498.5212.00
9 41 2 U21 BOTY Harry HEM 11.57DNF11.8023.3783.5012.00
10 27 2 SEN CHAMPION Ben CHT 12.1411.76DSQ23.9080.8612.00
11 15 2 U16 HADDEN Alexander ESX 12.0511.9311.9923.9280.7612.00
12 42 1 MAS 1 ATKINSON Andrew CHT DSQ12.0512.3924.4478.1715.00
13 16 3 U16 TRUST Alex ASR 12.7412.5612.0624.6277.2710.00
14 18 1 U18 HILLIARD Charlotte BOW 12.4812.20DSQ24.6892.2315.00
15 61 1 U10 ATKINSON Liam CHT 12.6012.6012.6025.2074.3815.00
16 33 3 U16 MOORE Danica BRO 13.1412.7312.5925.3289.4310.00
17 74 1 U10 BRZESKA Wanda BRO 12.8012.7812.9225.5888.3015.00
18 56 1 U12 BUNTON Ryan CHT DNF13.3912.5225.9170.8415.00
19 71 2 U12 BARFOOT Joshua ASR DSQ13.3612.5725.9370.7412.00
20 12 1 MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 13.1013.7513.2926.3968.4415.00
21 50 2 U10 BROWN Ben BRO 13.5113.1013.6726.6167.3512.00
22 40 4 U16 RATTIGAN Alex BRO 14.1513.4413.3426.7866.508.00
23 69 2 U10 HETTERLEY Mollie CHT 13.5513.3913.5526.9482.3612.00
24 63 1 U12 THOMPSON Niamh TSN 13.5813.4813.5026.9882.1815.00
25 67 3 U12 TURNER-MOORE Ollie BOW 19.0913.6613.5627.2264.3110.00
26 59 4 U12 GRECULA Adam BRO 13.78DSQ13.6927.4763.068.00
27 43 2 U14 VINCENT Ben TSN 14.1214.2113.6927.8161.3712.00
28 80 3 U10 PUTMAN Abigail TSN 14.8613.8814.4928.3776.1110.00
29 57 3 U10 ENGLAND Alfie ESX 14.7514.1314.6228.7556.6810.00
30 35 2 MAS 1 AMOS Martyn ESX 14.8714.7214.1728.8955.9812.00
31 78 4 U10 PUTMAN Daisy TSN 14.3314.9415.2629.2772.188.00
32 5 3 U14 WAKELING Joshua BOW 14.9014.89DNF29.7951.5010.00
33 21 4 U16 FABER Sophie TSN 15.1015.0434.2130.1468.388.00
34 45 4 U14 TURNER-MOORE Sebastian BOW 15.0929.7515.1430.2349.308.00
35 62 2 U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT 15.3515.1615.1230.2867.7712.00
36 10 1 MAS 1 AYTON Lindsay BRO 16.7615.3415.2130.5566.5915.00
37 44 3 SEN GOODSELL Joshua BOW 15.8314.96DNF30.7946.5110.00
38 49 3 U12 HAMBLETON Chloe ASR 15.7615.5115.7831.2763.4510.00
39 70 5 U10 AYTON Lila BRO 16.1115.7515.6031.3563.106.00
40 3 5 U16 CALDWELL Cara TSN 15.2816.12DNF31.4062.886.00
41 53 1 U8 CALDWELL Kitty-Jay TSN 16.5715.85DSQ32.4258.4315.00
42 82 1 U8 FABER Ryan TSN 16.64134.3316.1032.7436.7915.00
43 58 6 U10 TOMS Felicity BRO 16.9816.3316.6032.9356.205.00
44 76 2 U8 AMOS Lilly-Ella ESX 17.2616.7117.3833.9751.6612.00
45 24 1 U14 COTTLE-BAILEY Poppy ASR 17.6117.0816.9133.9951.5715.00
46 64 3 U8 BUNTON Amiee CHT 19.2417.8116.7934.6048.9110.00
47 31 2 MAS 2 COOPER Doug ESX 17.5617.2217.6134.7826.6212.00
48 72 7 U10 GREENHALGH Holly TSN 17.9417.1917.7034.8947.644.00
49 2 5 U14 MEADWAY Eddie FLK 18.1917.8817.5135.3923.586.00
50 55 8 U10 HIGGS Eira-Mia ESX 18.2718.9818.6236.8938.913.00
51 51 4 U10 WEBB Joshua ESX 18.9618.7318.4637.1914.618.00
51 54 4 U10 HODSON Thomas BOW 19.1018.3618.8337.1914.618.00
53 23 6 U16 ELPHICK Isabel ESX 18.30DNF19.9138.2133.145.00
54 60 4 U8 HADDEN Amelia ESX DSQ19.0519.3538.4032.318.00
55 79 2 U8 KELLY Boden BRO DNF19.7719.7239.493.1412.00
56 17 1 SEN POVEY Claudette BOW DSQ20.9520.4641.4119.1715.00
57 66 3 U8 AMOS Brody ESX 21.4120.7821.0941.87-8.7210.00
58 83 4 U8 CIS Luca ESX 21.5321.5021.0442.54-12.068.00
59 75 5 U8 HETTERLEY Livvy CHT 23.1423.0923.8546.23-1.886.00
60 37 3 U18 BIGGS Saul CHT DSQ27.5445.3972.93-163.5610.00
1 MAS 2 GIBB Jim CHT DNSDNSDNSDNS
4 U14 AYTON Evie BRO DSQDSQ15.08DNF
6 U16 ARTHUR April TSN DSQDSQ15.47DNF
8 U16 RENDELL Callie SUR DSQ46.35DSQDNF
9 U14 LANDER Izzy ESX DNSDNSDNSDNS
11 U16 HINTON Georgina SUR DNSDNSDNSDNS
13 U21 SOUTHALL Frazer FLK DNSDNSDNSDNS
19 U14 MARTIN Lily BRO DNFDSQ12.04DNF
20 U16 AYTON Elle BRO DSQDNFDNFDNF
22 U21 SYMONS Dan CHT DNSDNSDNSDNS
25 U16 WHITMARSH-ALI Megan CHT DSQDNFDSQDNF
26 U14 KING Mia DNSDNSDNSDNS
28 U18 LEWINGTON Caitlin BRO DNFDNFDNFDNF
39 U14 VERNON Rebecca SUR DNSDNSDNSDNS
46 U16 ATKINSON Molly CHT DSQDSQ13.47DNF
47 MAS 2 BUNTON Paul CHT 13.58DNSDNSDNF
48 U10 VERNON Charlotte Danes Hill DNSDNSDNSDNS
52 U12 TRUST Emma ASR DNSDNSDNSDNS
65 U8 BRZESKA Margaret CHT DSQDSQ15.98DNF
68 U10 PARKER Luke BRO DNSDNSDNSDNS
73 U12 BRACKEN Arthur BOW DNSDNSDNSDNS
77 U12 TANDY Joshua FLK DNSDNSDNSDNS
81 U12 HINTON Tilly SUR DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Chatham CHT 119.6815.00
2 Bromley Race Club BRO 124.3512.00
3 Essex ESX 130.2810.00
4 Aldershot Ski Race Club ASR 139.058.00
5 Team Snowtrax TSN 142.576.00
6 Bowles Ski Racing Club BOW 142.715.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 9 LANDER Izzy
1 2 11 HINTON Georgina GIBB Jim 1
1 3 22 SYMONS Dan SOUTHALL Frazer 13
1 4 25 WHITMARSH-ALI Megan AYTON Elle 20
1 5 39 VERNON Rebecca KING Mia 26
1 6 48 VERNON Charlotte LEWINGTON Caitlin 28
1 7 73 BRACKEN Arthur TRUST Emma 52
1 8 77 TANDY Joshua PARKER Luke 68
1 9 37 BIGGS Saul HINTON Tilly 81
1 10 75 HETTERLEY Livvy RENDELL Callie 8
1 11 17 POVEY Claudette CIS Luca 83
1 12 79 KELLY Boden AMOS Brody 66
1 13 54 HODSON Thomas HADDEN Amelia 60
1 14 23 ELPHICK Isabel WEBB Joshua 51
1 15 31 COOPER Doug HIGGS Eira-Mia 55
1 16 72 GREENHALGH Holly MEADWAY Eddie 2
1 17 76 AMOS Lilly-Ella COTTLE-BAILEY Poppy 24
1 18 58 TOMS Felicity BUNTON Amiee 64
1 19 53 CALDWELL Kitty-Jay FABER Ryan 82
1 20 70 AYTON Lila BRZESKA Margaret 65
1 21 3 CALDWELL Cara HAMBLETON Chloe 49
1 22 10 AYTON Lindsay ARTHUR April 6
1 23 4 AYTON Evie WHITMARSH-ALI Evie 62
1 24 21 FABER Sophie TURNER-MOORE Sebastian 45
1 25 78 PUTMAN Daisy GOODSELL Joshua 44
1 26 35 AMOS Martyn WAKELING Joshua 5
1 27 43 VINCENT Ben ENGLAND Alfie 57
1 28 59 GRECULA Adam PUTMAN Abigail 80
1 29 63 THOMPSON Niamh BUNTON Paul 47
1 30 46 ATKINSON Molly TURNER-MOORE Ollie 67
1 31 50 BROWN Ben HETTERLEY Mollie 69
1 32 12 PROUDLOVE Andy RATTIGAN Alex 40
1 33 33 MOORE Danica BRZESKA Wanda 74
1 34 71 BARFOOT Joshua ATKINSON Liam 61
1 35 16 TRUST Alex BUNTON Ryan 56
1 36 42 ATKINSON Andrew HILLIARD Charlotte 18
1 37 27 CHAMPION Ben MARTIN Lily 19
1 38 41 BOTY Harry HADDEN Alexander 15
1 39 34 WILLIAMS-GRAVENER David WILKINS Eleanor 38
1 40 29 VALE Lauren BINGHAM Nicholas 14
1 41 7 BINGHAM Jonathan WHEELER Ryan 32
1 42 30 WILLOWS Laurence CLARK Ben 36
Round 2
2 1 1 GIBB Jim LANDER Izzy 9
2 2 HINTON Georgina 11
2 3 20 AYTON Elle SYMONS Dan 22
2 4 13 SOUTHALL Frazer WHITMARSH-ALI Megan 25
2 5 28 LEWINGTON Caitlin VERNON Rebecca 39
2 6 26 KING Mia VERNON Charlotte 48
2 7 68 PARKER Luke BRACKEN Arthur 73
2 8 52 TRUST Emma TANDY Joshua 77
2 9 8 RENDELL Callie BIGGS Saul 37
2 10 81 HINTON Tilly HETTERLEY Livvy 75
2 11 66 AMOS Brody POVEY Claudette 17
2 12 83 CIS Luca KELLY Boden 79
2 13 51 WEBB Joshua HODSON Thomas 54
2 14 60 HADDEN Amelia ELPHICK Isabel 23
2 15 2 MEADWAY Eddie COOPER Doug 31
2 16 55 HIGGS Eira-Mia GREENHALGH Holly 72
2 17 64 BUNTON Amiee AMOS Lilly-Ella 76
2 18 24 COTTLE-BAILEY Poppy TOMS Felicity 58
2 19 65 BRZESKA Margaret CALDWELL Kitty-Jay 53
2 20 82 FABER Ryan AYTON Lila 70
2 21 6 ARTHUR April CALDWELL Cara 3
2 22 49 HAMBLETON Chloe AYTON Lindsay 10
2 23 45 TURNER-MOORE Sebastian AYTON Evie 4
2 24 62 WHITMARSH-ALI Evie FABER Sophie 21
2 25 5 WAKELING Joshua PUTMAN Daisy 78
2 26 44 GOODSELL Joshua AMOS Martyn 35
2 27 80 PUTMAN Abigail VINCENT Ben 43
2 28 57 ENGLAND Alfie GRECULA Adam 59
2 29 67 TURNER-MOORE Ollie THOMPSON Niamh 63
2 30 47 BUNTON Paul ATKINSON Molly 46
2 31 40 RATTIGAN Alex BROWN Ben 50
2 32 69 HETTERLEY Mollie PROUDLOVE Andy 12
2 33 61 ATKINSON Liam MOORE Danica 33
2 34 74 BRZESKA Wanda BARFOOT Joshua 71
2 35 18 HILLIARD Charlotte TRUST Alex 16
2 36 56 BUNTON Ryan ATKINSON Andrew 42
2 37 15 HADDEN Alexander CHAMPION Ben 27
2 38 19 MARTIN Lily BOTY Harry 41
2 39 14 BINGHAM Nicholas WILLIAMS-GRAVENER David 34
2 40 38 WILKINS Eleanor VALE Lauren 29
2 41 36 CLARK Ben BINGHAM Jonathan 7
2 42 32 WHEELER Ryan WILLOWS Laurence 30
Round 3
3 1 1 GIBB Jim
3 2 11 HINTON Georgina LANDER Izzy 9
3 3 20 AYTON Elle SOUTHALL Frazer 13
3 4 25 WHITMARSH-ALI Megan SYMONS Dan 22
3 5 28 LEWINGTON Caitlin KING Mia 26
3 6 48 VERNON Charlotte VERNON Rebecca 39
3 7 68 PARKER Luke TRUST Emma 52
3 8 77 TANDY Joshua BRACKEN Arthur 73
3 9 8 RENDELL Callie HINTON Tilly 81
3 10 75 HETTERLEY Livvy BIGGS Saul 37
3 11 66 AMOS Brody CIS Luca 83
3 12 79 KELLY Boden POVEY Claudette 17
3 13 51 WEBB Joshua HADDEN Amelia 60
3 14 23 ELPHICK Isabel HODSON Thomas 54
3 15 2 MEADWAY Eddie HIGGS Eira-Mia 55
3 16 72 GREENHALGH Holly COOPER Doug 31
3 17 64 BUNTON Amiee COTTLE-BAILEY Poppy 24
3 18 58 TOMS Felicity AMOS Lilly-Ella 76
3 19 65 BRZESKA Margaret FABER Ryan 82
3 20 70 AYTON Lila CALDWELL Kitty-Jay 53
3 21 6 ARTHUR April HAMBLETON Chloe 49
3 22 10 AYTON Lindsay CALDWELL Cara 3
3 23 45 TURNER-MOORE Sebastian WHITMARSH-ALI Evie 62
3 24 21 FABER Sophie AYTON Evie 4
3 25 5 WAKELING Joshua GOODSELL Joshua 44
3 26 35 AMOS Martyn PUTMAN Daisy 78
3 27 80 PUTMAN Abigail ENGLAND Alfie 57
3 28 59 GRECULA Adam VINCENT Ben 43
3 29 67 TURNER-MOORE Ollie BUNTON Paul 47
3 30 46 ATKINSON Molly THOMPSON Niamh 63
3 31 40 RATTIGAN Alex HETTERLEY Mollie 69
3 32 12 PROUDLOVE Andy BROWN Ben 50
3 33 61 ATKINSON Liam BRZESKA Wanda 74
3 34 71 BARFOOT Joshua MOORE Danica 33
3 35 18 HILLIARD Charlotte BUNTON Ryan 56
3 36 42 ATKINSON Andrew TRUST Alex 16
3 37 15 HADDEN Alexander MARTIN Lily 19
3 38 41 BOTY Harry CHAMPION Ben 27
3 39 14 BINGHAM Nicholas WILKINS Eleanor 38
3 40 29 VALE Lauren WILLIAMS-GRAVENER David 34
3 41 36 CLARK Ben WHEELER Ryan 32
3 42 30 WILLOWS Laurence BINGHAM Jonathan 7
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot Bromley B
1 2 Essex Chatham B
Round 2
2 1 Chatham A Aldershot
2 2 Bromley A Essex
Round 3
3 1 Chatham A Essex
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team D Team E
1 2 Team B Team G
1 3 Team C Team F
Round 2
2 1 Team A Team E
2 2 Team B Team C
Round 3
3 1 Team A Team B