Gosling Ski and Board Centre: LSERSA (Round 5) (08 October 2017)

Date08 October 2017
SlopeGosling Ski and Board Centre
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Aldershot: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Bowles: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Snowtrax: Team members not known (Team Snowtrax)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U21
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 143 1 Male SEN WILLOWS Laurence BRO 9.609.789.8019.38100.0015.00
2 144 2 Male SEN SYMONS Daniel CHT 9.949.9310.2619.8797.4712.00
3 128 1 Female U18 VALE Lauren ASR 10.1510.04DNF20.19100.0015.00
4 146 1 Male MAS 1 CLARK Benjamin BRO 10.1510.30DNF20.4594.4815.00
5 141 1 Male U21 BIGGS Saul CHT 10.4810.4410.0820.5294.1215.00
6 133 2 Female U18 SHERING Nicole TSN 10.30DNF10.4020.7097.4712.00
7 149 2 Male MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 10.9710.7810.8721.6588.2912.00
8 135 1 Male U18 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 11.0110.9510.8121.7687.7215.00
9 138 2 Male U18 TRUST Alex ASR 11.0610.9910.8421.8387.3612.00
10 110 1 Male U14 BUNTON Ryan CHT 11.8011.2111.0122.2285.3515.00
11 139 1 Female U21 LEWINGTON Caitlin BRO 11.3611.2111.1522.3689.2515.00
12 132 3 Female U18 MOORE Danica BRO 11.2111.3611.4022.5788.2110.00
13 109 2 Male U14 GRECULA Adam BRO 11.5011.3911.2522.6483.1812.00
14 124 1 Male U16 VINCENT Ben TSN 11.5011.4811.3222.8082.3515.00
15 122 2 Male U16 OAKES Owen TSN DSQ11.5911.2222.8182.3012.00
16 48 1 Male U12 DUNCAN Harry ASR 11.5611.45DSQ23.0181.2715.00
17 127 4 Female U18 FABER Sophie 11.5311.5511.6923.0885.698.00
18 126 5 Female U18 ATKINSON Molly CHT 11.8511.7611.3923.1585.346.00
19 119 1 Female U16 AYTON Evie BOW 11.6911.6911.9923.3884.2015.00
20 35 1 Female U12 PUTMAN Abigail TSN 11.9612.0011.4723.4383.9515.00
21 137 3 Male U18 LEWIS Sonny CHT DNF11.7711.7323.5078.7410.00
22 41 2 Male U12 ATKINSON Liam CHT 12.0712.1711.7523.8277.0912.00
23 49 3 Male U12 ATKINS Reuben ASR 12.2112.0211.9023.9276.5710.00
24 46 4 Male U12 BROWN Ben BRO 12.6112.0911.8723.9676.378.00
25 31 2 Female U12 TOMS Felicity BRO 12.1112.3211.8723.9881.2312.00
26 28 3 Female U12 PUTMAN Daisy TSN 12.3112.2611.7824.0480.9310.00
27 33 4 Female U12 TOMKINSON Isabella TSN DNF11.9512.2424.1980.198.00
28 116 3 Male U14 TURNER-MOORE Ollie BOW DNF12.1512.0924.2474.9210.00
29 23 5 Female U12 SAUNDERS Katie ASR 12.3912.4912.2824.6777.816.00
30 18 1 Male U10 FABER Ryan DNF12.5312.3924.9271.4115.00
30 151 1 Male MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 12.4613.0012.4624.9271.4115.00
32 101 1 Female U14 VIMPANY Lara 13.2212.6312.3024.9376.5215.00
33 125 3 Male U16 WAKELING Joshua BOW 21.1012.6212.3825.0071.0010.00
34 14 1 Female U10 VIMPANY Ellie 13.2612.6712.3925.0675.8815.00
35 102 2 Female U14 DISNEY Evie ASR 12.8812.8112.2825.0975.7312.00
36 39 5 Male U12 ENGLAND Alfie ESX 12.7112.5712.5525.1270.386.00
37 136 4 Male U18 RATTIGAN Alex BRO 12.7412.42DNF25.1670.188.00
38 19 2 Male U10 KELLY Boden BRO 12.6312.5612.6625.1970.0212.00
39 115 4 Male U14 FISHER Edward ESX 13.7812.6512.5825.2369.818.00
40 142 1 Female SEN POVEY Claudette BOW 13.7313.1512.2625.4174.1515.00
41 25 6 Female U12 HIGGS Eira-Mia ESX DSQ13.1412.4425.5873.305.00
42 12 2 Female U10 RENDELL Maisie TSN 13.6912.9412.8725.8172.1612.00
43 37 6 Male U12 TOMS Harry ESX 13.4913.1012.7625.8666.565.00
44 22 3 Male U10 MITCHELL William ASR DSQ13.2512.6225.8766.5110.00
45 150 2 Male MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 13.2012.8913.0225.9166.3112.00
46 145 3 Male SEN GOODSELL Joshua BOW DSQ13.4112.6126.0265.7410.00
47 11 3 Female U10 CALDWELL Kitty-Jay CHT 13.1613.0513.0726.1270.6310.00
48 43 7 Male U12 PHILLIPS Daniel 13.1513.2313.0726.2264.714.00
49 147 3 Male MAS 1 AMOS Martyn ESX 13.2813.3613.0526.3364.1410.00
50 47 8 Male U12 STEWART Oscar SPR 13.3913.8213.0226.4163.733.00
51 108 3 Female U14 GLADIN Amber HEM DSQ13.4013.2226.6268.1510.00
52 107 4 Female U14 HAMBLETON Chloe ASR 13.8713.3713.3826.7567.518.00
53 7 1 Male U8 AMOS Brody ESX DSQ13.4513.4026.8561.4615.00
54 104 5 Female U14 WHITMARSH-ALI Evie CHT 13.8813.4513.4626.9166.726.00
55 129 6 Female U18 CALDWELL Cara CHT 13.4613.5813.5226.9866.375.00
56 20 4 Male U10 BABER Jacob ASR 13.4113.6713.5826.9960.738.00
57 10 4 Female U10 AMOS Lilly-Ella ESX 13.8313.6513.4027.0566.028.00
58 27 7 Female U12 SARKAR Anna ESX 14.0213.8513.3927.2465.084.00
59 45 9 Male U12 JELPIDIFOROV eric ESX 14.0814.2013.2127.2959.182.00
60 42 10 Male U12 EVEREST Toby BOW DSQ13.7113.6427.3558.881.00
61 17 5 Female U10 BUNTON Aimee CHT 13.8513.8113.5527.3664.496.00
62 24 8 Female U12 AYTON Lila BOW 14.1413.52DSQ27.6663.003.00
63 51 11 Male U12 TOVARLAZA Oliver CHT 14.5813.9114.0327.9455.830.00
64 34 9 Female U12 GREENHALGH Holly TSN DNF14.3913.6828.0760.972.00
65 8 6 Female U10 POPLE Stella BOW 14.2014.2214.0128.2160.285.00
66 113 5 Male U14 WATTS Charlie FLK 14.3614.0520.6828.4153.416.00
67 21 5 Male U10 WONTNER Benjamin BOW DNF14.3014.2128.5152.896.00
68 112 6 Male U14 POPLE Toby BOW 14.6714.3314.2428.5752.585.00
69 13 7 Female U10 JELPIDIFOROVA Valeria ESX 23.4414.3714.2828.6558.104.00
69 123 4 Male U16 MEADWAY Eddie FLK DSQ14.4514.2028.6552.178.00
71 29 10 Female U12 WAKELING Cerys BOW 15.0615.0414.6429.6853.001.00
72 44 12 Male U12 PENNECK Alexander ESX DNF13.6716.0229.6946.800.00
73 106 6 Female U14 BABER Kathryn ASR 15.2915.3014.5729.8652.115.00
74 40 13 Male U12 BABER Jonathan ASR 15.4815.0514.9029.9545.460.00
75 4 2 Male U8 MATTHEWS Alfred TSN DNF15.7914.7230.5142.5712.00
76 15 8 Female U10 EVEREST Phoebe BOW 16.1616.1115.5131.6243.393.00
77 152 3 Male MAS 2 COOPER Doug 16.2116.1815.7731.9535.1410.00
78 3 1 Female U8 HINTON Ruby TSN 17.8716.5015.9832.4839.1315.00
79 118 2 Female U16 MOYLAN Imogen ASR 16.3516.3716.5732.7237.9412.00
80 6 3 Male U8 WONTNER Rufus BOW 17.1516.2016.5632.7630.9610.00
81 2 2 Female U8 TOMS Juliette ESX 16.2716.6616.5232.7937.5912.00
82 5 4 Male U8 HUELIN Joshua CHT 17.0716.6716.2332.9030.248.00
83 117 7 Male U14 ENGLAND Oliver FLK 18.4717.6817.3835.0619.094.00
84 38 14 Male U12 MALEY George FLK 18.0717.7818.0135.7915.330.00
85 1 3 Female U8 HIGGS Sasha ESX 21.7120.2720.9441.21-4.1110.00
9 Female U10 SADLER Isabel TSN DNSDNSDNSDNS
16 Female U10 BEVERIDGE Alice DNSDNSDNSDNS
26 Female U12 GIBLING Evie ASR DNSDNSDNSDNS
30 Female U12 HETTERLEY Mollie CHT DNSDNSDNSDNS
32 Female U12 GORDON Ellie FLK DNSDNSDNSDNS
36 Female U12 VERNON Charlotte SPR DNSDNSDNSDNS
50 Male U12 SADLER Oliver TSN DNSDNSDNSDNS
103 Female U14 BEVERIDGE Amelie DNSDNSDNSDNS
105 Female U14 HINTON Tilly SUR DNSDNSDNSDNS
111 Male U14 GORDON Riley FLK DNSDNSDNSDNS
114 Male U14 MCDONALD Owen CHT DNSDNSDNSDNS
120 Female U16 VERNON Rebecca SPR DNSDNSDNSDNS
121 Female U16 CONVEY Rosie SPR 12.85DNFDNSDNF
130 Female U18 AYTON Elle BOW DNSDNSDNSDNS
131 Female U18 RENDELL Callie SUR DNSDNSDNSDNS
134 Female U18 WHITMARSH-ALI Megan CHT DSQDNFDNSDNF
140 Male U21 FOWLES James FLK DSQDNF11.32DNF
148 Male MAS 1 FISHER james ESX 13.37DSQDNFDNF
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Bromley Race Club BRO 112.5315.00
2 Aldershot Ski Race Club ASR 113.6212.00
3 Team Snowtrax TSN 113.7810.00
4 Chatham CHT 115.188.00
5 Bowles Ski Racing Club BOW 125.386.00
6 Essex ESX 128.125.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1
1 2 134 WHITMARSH-ALI Megan
1 3 117 ENGLAND Oliver HIGGS Sasha 1
1 4 118 MOYLAN Imogen MALEY George 38
1 5 6 WONTNER Rufus TOMS Juliette 2
1 6 3 HINTON Ruby HUELIN Joshua 5
1 7 40 BABER Jonathan COOPER Doug 152
1 8 4 MATTHEWS Alfred EVEREST Phoebe 15
1 9 13 JELPIDIFOROVA Valeria WAKELING Cerys 29
1 10 112 POPLE Toby BABER Kathryn 106
1 11 113 WATTS Charlie WONTNER Benjamin 21
1 12 8 POPLE Stella MEADWAY Eddie 123
1 13 44 PENNECK Alexander TOVARLAZA Oliver 51
1 14 42 EVEREST Toby GREENHALGH Holly 34
1 15 129 CALDWELL Cara BUNTON Aimee 17
1 16 104 WHITMARSH-ALI Evie AYTON Lila 24
1 17 7 AMOS Brody BABER Jacob 20
1 18 27 SARKAR Anna AMOS Lilly-Ella 10
1 19 108 GLADIN Amber FISHER james 148
1 20 45 JELPIDIFOROV eric HAMBLETON Chloe 107
1 21 11 CALDWELL Kitty-Jay PHILLIPS Daniel 43
1 22 47 STEWART Oscar AMOS Martyn 147
1 23 121 CONVEY Rosie HILLIARD Nigel 150
1 24 37 TOMS Harry RENDELL Maisie 12
1 25 115 FISHER Edward MITCHELL William 22
1 26 19 KELLY Boden GOODSELL Joshua 145
1 27 25 HIGGS Eira-Mia ENGLAND Alfie 39
1 28 136 RATTIGAN Alex PROUDLOVE Andy 151
1 29 125 WAKELING Joshua VIMPANY Ellie 14
1 30 101 VIMPANY Lara FABER Ryan 18
1 31 142 POVEY Claudette DISNEY Evie 102
1 32 116 TURNER-MOORE Ollie SAUNDERS Katie 23
1 33 31 TOMS Felicity TOMKINSON Isabella 33
1 34 46 BROWN Ben ATKINS Reuben 49
1 35 137 LEWIS Sonny PUTMAN Daisy 28
1 36 119 AYTON Evie ATKINSON Liam 41
1 37 48 DUNCAN Harry FABER Sophie 127
1 38 126 ATKINSON Molly PUTMAN Abigail 35
1 39 109 GRECULA Adam FOWLES James 140
1 40 122 OAKES Owen VINCENT Ben 124
1 41 110 BUNTON Ryan MOORE Danica 132
1 42 138 TRUST Alex LEWINGTON Caitlin 139
1 43 133 SHERING Nicole WILLIAMS-GRAVENER David 135
1 44 146 CLARK Benjamin ATKINSON Andrew 149
1 45 144 SYMONS Daniel BIGGS Saul 141
1 46 143 WILLOWS Laurence VALE Lauren 128
Round 2
2 1
2 2 WHITMARSH-ALI Megan 134
2 3 38 MALEY George ENGLAND Oliver 117
2 4 1 HIGGS Sasha MOYLAN Imogen 118
2 5 5 HUELIN Joshua WONTNER Rufus 6
2 6 2 TOMS Juliette HINTON Ruby 3
2 7 15 EVEREST Phoebe BABER Jonathan 40
2 8 152 COOPER Doug MATTHEWS Alfred 4
2 9 106 BABER Kathryn JELPIDIFOROVA Valeria 13
2 10 29 WAKELING Cerys POPLE Toby 112
2 11 123 MEADWAY Eddie WATTS Charlie 113
2 12 21 WONTNER Benjamin POPLE Stella 8
2 13 34 GREENHALGH Holly PENNECK Alexander 44
2 14 51 TOVARLAZA Oliver EVEREST Toby 42
2 15 24 AYTON Lila CALDWELL Cara 129
2 16 17 BUNTON Aimee WHITMARSH-ALI Evie 104
2 17 10 AMOS Lilly-Ella AMOS Brody 7
2 18 20 BABER Jacob SARKAR Anna 27
2 19 107 HAMBLETON Chloe GLADIN Amber 108
2 20 148 FISHER james JELPIDIFOROV eric 45
2 21 147 AMOS Martyn CALDWELL Kitty-Jay 11
2 22 43 PHILLIPS Daniel STEWART Oscar 47
2 23 12 RENDELL Maisie CONVEY Rosie 121
2 24 150 HILLIARD Nigel TOMS Harry 37
2 25 145 GOODSELL Joshua FISHER Edward 115
2 26 22 MITCHELL William KELLY Boden 19
2 27 151 PROUDLOVE Andy HIGGS Eira-Mia 25
2 28 39 ENGLAND Alfie RATTIGAN Alex 136
2 29 18 FABER Ryan WAKELING Joshua 125
2 30 14 VIMPANY Ellie VIMPANY Lara 101
2 31 23 SAUNDERS Katie POVEY Claudette 142
2 32 102 DISNEY Evie TURNER-MOORE Ollie 116
2 33 49 ATKINS Reuben TOMS Felicity 31
2 34 33 TOMKINSON Isabella BROWN Ben 46
2 35 41 ATKINSON Liam LEWIS Sonny 137
2 36 28 PUTMAN Daisy AYTON Evie 119
2 37 35 PUTMAN Abigail DUNCAN Harry 48
2 38 127 FABER Sophie ATKINSON Molly 126
2 39 124 VINCENT Ben GRECULA Adam 109
2 40 140 FOWLES James OAKES Owen 122
2 41 139 LEWINGTON Caitlin BUNTON Ryan 110
2 42 132 MOORE Danica TRUST Alex 138
2 43 149 ATKINSON Andrew SHERING Nicole 133
2 44 135 WILLIAMS-GRAVENER David CLARK Benjamin 146
2 45 128 VALE Lauren SYMONS Daniel 144
2 46 141 BIGGS Saul WILLOWS Laurence 143
Round 3
3 1
3 2 134 WHITMARSH-ALI Megan
3 3 38 MALEY George HIGGS Sasha 1
3 4 118 MOYLAN Imogen ENGLAND Oliver 117
3 5 5 HUELIN Joshua TOMS Juliette 2
3 6 3 HINTON Ruby WONTNER Rufus 6
3 7 15 EVEREST Phoebe COOPER Doug 152
3 8 4 MATTHEWS Alfred BABER Jonathan 40
3 9 106 BABER Kathryn WAKELING Cerys 29
3 10 112 POPLE Toby JELPIDIFOROVA Valeria 13
3 11 123 MEADWAY Eddie WONTNER Benjamin 21
3 12 8 POPLE Stella WATTS Charlie 113
3 13 34 GREENHALGH Holly TOVARLAZA Oliver 51
3 14 42 EVEREST Toby PENNECK Alexander 44
3 15 24 AYTON Lila BUNTON Aimee 17
3 16 104 WHITMARSH-ALI Evie CALDWELL Cara 129
3 17 10 AMOS Lilly-Ella BABER Jacob 20
3 18 27 SARKAR Anna AMOS Brody 7
3 19 107 HAMBLETON Chloe FISHER james 148
3 20 45 JELPIDIFOROV eric GLADIN Amber 108
3 21 147 AMOS Martyn PHILLIPS Daniel 43
3 22 47 STEWART Oscar CALDWELL Kitty-Jay 11
3 23 12 RENDELL Maisie HILLIARD Nigel 150
3 24 37 TOMS Harry CONVEY Rosie 121
3 25 145 GOODSELL Joshua MITCHELL William 22
3 26 19 KELLY Boden FISHER Edward 115
3 27 151 PROUDLOVE Andy ENGLAND Alfie 39
3 28 136 RATTIGAN Alex HIGGS Eira-Mia 25
3 29 18 FABER Ryan VIMPANY Ellie 14
3 30 101 VIMPANY Lara WAKELING Joshua 125
3 31 23 SAUNDERS Katie DISNEY Evie 102
3 32 116 TURNER-MOORE Ollie POVEY Claudette 142
3 33 49 ATKINS Reuben TOMKINSON Isabella 33
3 34 46 BROWN Ben TOMS Felicity 31
3 35 41 ATKINSON Liam PUTMAN Daisy 28
3 36 119 AYTON Evie LEWIS Sonny 137
3 37 35 PUTMAN Abigail FABER Sophie 127
3 38 126 ATKINSON Molly DUNCAN Harry 48
3 39 124 VINCENT Ben FOWLES James 140
3 40 122 OAKES Owen GRECULA Adam 109
3 41 139 LEWINGTON Caitlin MOORE Danica 132
3 42 138 TRUST Alex BUNTON Ryan 110
3 43 149 ATKINSON Andrew WILLIAMS-GRAVENER David 135
3 44 146 CLARK Benjamin SHERING Nicole 133
3 45 128 VALE Lauren BIGGS Saul 141
3 46 143 WILLOWS Laurence SYMONS Daniel 144
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Aldershot Bromley B
1 2 Bromley A Chatham B
1 3 Snowtrax Bowles
Round 2
2 1 Chatham A Bromley B
2 2 Bromley A Snowtrax
Round 3
3 1 Chatham A Bromley A
3 2 Snowtrax Bromley B
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team H Team I
Round 2
2 1 Team A Team I
2 2 Team D Team E
2 3 Team B Team G
2 4 Team C Team F
Round 3
3 1 Team A Team D
3 2 Team G Team F
Round 4
4 1 Team G Team D
4 2 Team A Team F