Brentwood Park Ski and Snowboard Centre: LSERSA (L&SERSA Summer Series 2018 - Round 2) (02 June 2018)

Date02 June 2018
SlopeBrentwood Park Ski and Snowboard Centre
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Bowles: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Snowtrax: Team members not known (Team Snowtrax)
Hemel: Team members not known (Hemel Ski Club)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley C: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female MAS1
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U21
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 160 1 Male SEN WILLOWS Laurence BRO 11.2810.8510.8321.68100.0015.00
2 146 1 Female U18 VALE Lauren ASR 11.5611.3411.5422.88100.0015.00
3 151 1 Male U18 ABRISHAMI Diaco BRO DSQ11.8811.9223.8090.2215.00
4 157 1 Male U21 GASKIN Sam BRO DSQ12.1911.9224.1188.7915.00
5 144 2 Female U18 MARTIN Lily ESX 12.5712.6612.2924.8691.3512.00
6 152 2 Male U18 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 13.8412.6812.3825.0684.4112.00
7 155 1 Female U21 AYTON Elle BRO 13.0312.3412.7425.0890.3815.00
8 133 1 Female U16 AYTON Evie BRO 12.7612.49DSQ25.2589.6415.00
9 141 1 Male U16 VINCENT Ben TSN 12.8512.8612.7125.5682.1015.00
10 156 2 Female U21 HILLIARD Charlotte BOW 13.3712.9912.6025.5988.1612.00
11 132 2 Female U16 WARNE Charlotte HEM 12.9312.9813.1225.9186.7612.00
12 150 3 Male U18 WAKELING Joshua BOW 15.5113.2812.7526.0379.9410.00
13 147 3 Female U18 HINTON Georgina ASR 13.0313.1813.3526.2185.4510.00
14 120 1 Male U14 GRECULA Adam BRO 13.1413.1713.0926.2379.0115.00
15 115 2 Male U14 BROWN Ben BRO 14.1013.3213.0726.3978.2712.00
16 22 1 Female U12 PUTMAN Daisy TSN 13.2513.6213.2226.4784.3115.00
17 19 2 Female U12 RENDELL Maisie TSN 13.4013.4813.1926.5983.7812.00
18 153 4 Male U18 LEWIS Sonny CHT 13.3813.2513.5626.6377.178.00
19 30 1 Male U12 ATKINSON Liam CHT 13.3113.4513.5026.7676.5715.00
20 25 3 Female U12 AYTON Lila BRO 13.8913.5913.2726.8682.6010.00
21 26 2 Male U12 KELLY Boden BRO 13.8113.2913.6026.8975.9712.00
22 125 3 Male U14 STANLEY Harvey 14.0913.7413.6827.4273.5210.00
23 27 3 Male U12 PIETRZAK Maximilian ESX 14.2913.9913.4527.4473.4310.00
24 103 1 Female U14 PUTMAN Abigail TSN 13.6913.9913.8027.4979.8515.00
25 154 5 Male U18 RATTIGAN Alex BRO 13.9113.70DSQ27.6172.656.00
26 164 1 Male MAS 2 BUNTON Paul HEM 14.2413.6014.0227.6272.6015.00
27 111 2 Female U14 DISNEY Evie ASR 14.2313.7813.8727.6579.1512.00
27 139 2 Male U16 TURNER-MOORE Ollie BOW DSQ13.9313.7227.6572.4612.00
29 159 1 Female SEN POVEY Claudette BOW 14.3213.7713.8927.6679.1115.00
30 129 3 Female U16 GLADIN Amber 14.3314.0413.6627.7078.9310.00
31 167 2 Male MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 13.7713.9414.0627.7172.1912.00
32 102 3 Female U14 TOMKINSON Isabella TSN 14.6614.1313.7327.8678.2310.00
33 17 4 Female U12 VIMPANY Ellie TSN 14.7914.1913.7427.9377.938.00
34 112 4 Female U14 VIMPANY Lara TSN 14.33DSQ13.6227.9577.848.00
35 149 6 Male U18 TURNER-MOORE Seb BOW 14.3114.5513.6827.9970.895.00
36 106 5 Female U14 TOMS Felicity CHT 14.4314.2413.8928.1377.056.00
37 166 3 Male MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 14.0214.1314.3428.1570.1610.00
38 130 4 Female U16 HINTON Tilly ASR 14.5114.3413.9028.2476.578.00
39 28 4 Male U12 VERGANI Alberto HEM DSQ14.3813.8928.2769.608.00
40 21 5 Female U12 SIMMONDS Lillia 14.3814.3413.9928.3376.186.00
41 10 1 Female U10 POPLE Stella BOW 14.8514.6914.0428.7374.4315.00
42 122 4 Male U14 WARNE Ben HEM 15.3914.1114.6728.7867.258.00
43 31 5 Male U12 FOLEY Liam BRO DSQ14.5614.8229.3864.486.00
44 126 5 Female U16 HAMBLETON Chloe ASR 14.8114.8214.5929.4071.506.00
45 128 6 Female U16 LUCAS Brooke TSN 14.8516.0714.5829.4371.375.00
46 14 1 Male U10 WONTNER Rufus BOW 14.9814.8414.6029.4464.2115.00
47 119 5 Male U14 EVEREST Toby BOW 14.9914.8614.7929.6563.246.00
48 163 1 Male MAS 1 AMOS Martyn ESX 14.9314.7914.9029.6963.0515.00
49 107 6 Female U14 WHITMARSH-ALI Evie CHT 15.0614.8714.8629.7370.065.00
50 127 7 Female U16 FRENCH Chelsea SUR 17.6315.2914.6429.9369.194.00
51 16 6 Female U12 AMOS Lilly-Ella ESX 14.9715.2214.9929.9669.065.00
52 162 2 Male MAS 1 HUELIN Christopher CHT 15.7015.0814.9230.0061.6212.00
53 13 2 Male U10 AMOS Brody ESX 14.8015.5215.2930.0961.2112.00
54 123 6 Male U14 POPLE Toby BOW 15.4915.2815.0330.3160.195.00
55 143 3 Male U16 MEADWAY Eddie FLK 15.4015.8215.3230.7258.3010.00
56 110 7 Female U14 ALEY Lauren BRS 15.7615.8915.0030.7665.564.00
57 121 7 Male U14 WATTS Charlie FLK 15.40DSQ15.4030.8057.934.00
57 136 4 Male U16 HETHERINGTON Max HEM 18.0515.4315.3730.8057.938.00
59 109 8 Female U14 HAUNSTETTER Eva SUR 16.2615.5915.4131.0064.513.00
60 20 7 Female U12 BUNTON Aimee CHT 15.6815.6115.4231.0364.384.00
61 118 8 Male U14 TOVARLAZA Oliver CHT 15.3815.79DSQ31.1756.233.00
62 11 2 Female U10 TRESIDDER Freya SUR 16.2815.8215.5331.3562.9812.00
63 12 3 Female U10 PIETRZAK Amelia ESX 15.9215.8115.6431.4562.5410.00
64 137 5 Male U16 PANNELL Joseph BOW 16.55DSQ15.1631.7153.746.00
65 161 1 Female MAS 1 AYTON Lindsay BRO DSQ15.8416.1231.9660.3115.00
66 165 4 Male MAS 2 DUNNET Bill BOW 16.7755.8215.8932.6649.358.00
67 9 4 Female U10 EVEREST Phoebe BOW 16.7216.9616.0032.7256.998.00
68 3 1 Male U8 MATTHEWS Alfred SAS 15.9025.0817.4933.3945.9915.00
69 23 8 Female U12 WALL Tilly CHT 17.5116.6816.7233.4054.023.00
70 5 2 Male U8 HUELIN Joshua CHT 18.0917.3717.1634.5340.7312.00
71 29 6 Male U12 MALEY George FLK 17.8017.6817.0634.7439.765.00
72 114 9 Male U14 DUNNET Toby BOW 17.20DSQ17.5734.7739.622.00
73 7 5 Female U10 HINTON Ruby TSN 18.3817.5117.5135.0246.946.00
74 142 6 Male U16 FIRTH Piers BRO DSQ18.1917.1235.3137.135.00
75 18 9 Female U12 WOOD Freya CHT 18.8418.1517.6435.7943.582.00
76 24 10 Female U12 LORD Ilana FLK 19.6618.4217.6236.0442.481.00
77 168 5 Male MAS 2 COOPER Doug 18.7018.3418.3236.6630.906.00
78 140 7 Male U16 ENGLAND Oliver FLK 19.0018.6418.2936.9329.664.00
79 104 9 Female U14 PRAGNELL Elizabeth CHT DSQ19.3717.6337.0038.292.00
80 105 10 Female U14 BUTCHER Isabella 34.5518.7018.6337.3336.841.00
81 108 11 Female U14 LINCH Ruby FLK 19.1822.8218.5437.7235.140.00
82 8 6 Female U10 TOWNSEND Mathilda BRO 18.8619.19DSQ38.0533.705.00
83 4 3 Male U8 GRECULA Noah BRO DSQ20.3619.6740.0315.3610.00
84 33 7 Male U12 RENDO-CASTRO Noah FLK 20.0021.3620.2340.2314.444.00
85 113 10 Male U14 JACKSON Andrew SAS 30.8322.5617.9540.5113.151.00
86 15 3 Male U10 FOLEY Seb BRO 20.9720.6320.1240.7512.0410.00
87 2 1 Female U8 PRAGNELL Florence CHT DSQ22.7222.2744.993.3715.00
88 117 11 Male U14 WARBURTON William FLK 24.3423.9522.9146.86-16.140.00
89 131 8 Female U16 WARBURTON Caitlin FLK 26.0825.6823.4049.08-14.513.00
90 1 2 Female U8 KELLY Jessica BRO 26.3526.3225.1151.43-24.7812.00
91 6 7 Female U10 GLADIN Violet 25.5977.2425.9551.54-25.264.00
32 Male U12 CORNICK Adam CHT DSQDSQ13.34DNF
101 Female U14 BURNS Ella ESX 21.91DSQDSQDNF
116 Male U14 MCDONALD Cameron ASR DNSDNSDNSDNS
124 Male U14 BUNTON Ryan CHT DNSDNSDNSDNS
134 Female U16 ZACHARIAH Elizabeth SUR DNSDNSDNSDNS
135 Male U16 LANCASTER Alex DSQ14.82DSQDNF
138 Male U16 MUNDY Jack ESX DSQDSQDSQDNF
145 Female U18 CONVEY Rosie SPR 34.05DNSDNSDNF
148 Female U18 SKINNER EILIDH DNSDNSDNSDNS
158 Male U21 BIGGS Saul CHT DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Bromley Race Club BRO 123.8215.00
2 Team Snowtrax TSN 133.9712.00
3 Bowles Ski Racing Club BOW 137.4410.00
4 Chatham CHT 141.258.00
5 Hemel Ski Club HEM 141.386.00
6 Essex ESX 142.045.00
7 Folkestone Ski Club FLK 157.364.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 6 GLADIN Violet MUNDY Jack 138
1 2 1 KELLY Jessica CONVEY Rosie 145
1 3 2 PRAGNELL Florence WARBURTON Caitlin 131
1 4 101 BURNS Ella WARBURTON William 117
1 5 4 GRECULA Noah FOLEY Seb 15
1 6 8 TOWNSEND Mathilda RENDO-CASTRO Noah 33
1 7 168 COOPER Doug BUTCHER Isabella 105
1 8 140 ENGLAND Oliver LINCH Ruby 108
1 9 104 PRAGNELL Elizabeth JACKSON Andrew 113
1 10 24 LORD Ilana WOOD Freya 18
1 11 5 HUELIN Joshua HINTON Ruby 7
1 12 142 FIRTH Piers DUNNET Toby 114
1 13 9 EVEREST Phoebe MALEY George 29
1 14 3 MATTHEWS Alfred WALL Tilly 23
1 15 12 PIETRZAK Amelia DUNNET Bill 165
1 16 11 TRESIDDER Freya AYTON Lindsay 161
1 17 121 WATTS Charlie BUNTON Aimee 20
1 18 118 TOVARLAZA Oliver HAUNSTETTER Eva 109
1 19 137 PANNELL Joseph HETHERINGTON Max 136
1 20 123 POPLE Toby MEADWAY Eddie 143
1 21 162 HUELIN Christopher ALEY Lauren 110
1 22 107 WHITMARSH-ALI Evie AMOS Lilly-Ella 16
1 23 163 AMOS Martyn LANCASTER Alex 135
1 24 119 EVEREST Toby AMOS Brody 13
1 25 126 HAMBLETON Chloe FRENCH Chelsea 127
1 26 128 LUCAS Brooke WONTNER Rufus 14
1 27 10 POPLE Stella FOLEY Liam 31
1 28 166 HILLIARD Nigel WARNE Ben 122
1 29 28 VERGANI Alberto SIMMONDS Lillia 21
1 30 106 TOMS Felicity HINTON Tilly 130
1 31 159 POVEY Claudette DISNEY Evie 111
1 32 17 VIMPANY Ellie PROUDLOVE Andy 167
1 33 154 RATTIGAN Alex TOMKINSON Isabella 102
1 34 103 PUTMAN Abigail TURNER-MOORE Ollie 139
1 35 129 GLADIN Amber TURNER-MOORE Seb 149
1 36 112 VIMPANY Lara STANLEY Harvey 125
1 37 32 CORNICK Adam BUNTON Paul 164
1 38 30 ATKINSON Liam PIETRZAK Maximilian 27
1 39 153 LEWIS Sonny KELLY Boden 26
1 40 22 PUTMAN Daisy AYTON Lila 25
1 41 115 BROWN Ben RENDELL Maisie 19
1 42 147 HINTON Georgina GRECULA Adam 120
1 43 141 VINCENT Ben WARNE Charlotte 132
1 44 156 HILLIARD Charlotte WAKELING Joshua 150
1 45 155 AYTON Elle AYTON Evie 133
1 46 144 MARTIN Lily WILLIAMS-GRAVENER David 152
1 47 146 VALE Lauren GASKIN Sam 157
1 48 160 WILLOWS Laurence ABRISHAMI Diaco 151
Round 2
2 1 145 CONVEY Rosie GLADIN Violet 6
2 2 138 MUNDY Jack KELLY Jessica 1
2 3 117 WARBURTON William PRAGNELL Florence 2
2 4 131 WARBURTON Caitlin BURNS Ella 101
2 5 33 RENDO-CASTRO Noah GRECULA Noah 4
2 6 15 FOLEY Seb TOWNSEND Mathilda 8
2 7 108 LINCH Ruby COOPER Doug 168
2 8 105 BUTCHER Isabella ENGLAND Oliver 140
2 9 18 WOOD Freya PRAGNELL Elizabeth 104
2 10 113 JACKSON Andrew LORD Ilana 24
2 11 114 DUNNET Toby HUELIN Joshua 5
2 12 7 HINTON Ruby FIRTH Piers 142
2 13 23 WALL Tilly EVEREST Phoebe 9
2 14 29 MALEY George MATTHEWS Alfred 3
2 15 161 AYTON Lindsay PIETRZAK Amelia 12
2 16 165 DUNNET Bill TRESIDDER Freya 11
2 17 109 HAUNSTETTER Eva WATTS Charlie 121
2 18 20 BUNTON Aimee TOVARLAZA Oliver 118
2 19 143 MEADWAY Eddie PANNELL Joseph 137
2 20 136 HETHERINGTON Max POPLE Toby 123
2 21 16 AMOS Lilly-Ella HUELIN Christopher 162
2 22 110 ALEY Lauren WHITMARSH-ALI Evie 107
2 23 13 AMOS Brody AMOS Martyn 163
2 24 135 LANCASTER Alex EVEREST Toby 119
2 25 14 WONTNER Rufus HAMBLETON Chloe 126
2 26 127 FRENCH Chelsea LUCAS Brooke 128
2 27 122 WARNE Ben POPLE Stella 10
2 28 31 FOLEY Liam HILLIARD Nigel 166
2 29 130 HINTON Tilly VERGANI Alberto 28
2 30 21 SIMMONDS Lillia TOMS Felicity 106
2 31 167 PROUDLOVE Andy POVEY Claudette 159
2 32 111 DISNEY Evie VIMPANY Ellie 17
2 33 139 TURNER-MOORE Ollie RATTIGAN Alex 154
2 34 102 TOMKINSON Isabella PUTMAN Abigail 103
2 35 125 STANLEY Harvey GLADIN Amber 129
2 36 149 TURNER-MOORE Seb VIMPANY Lara 112
2 37 27 PIETRZAK Maximilian CORNICK Adam 32
2 38 164 BUNTON Paul ATKINSON Liam 30
2 39 25 AYTON Lila LEWIS Sonny 153
2 40 26 KELLY Boden PUTMAN Daisy 22
2 41 120 GRECULA Adam BROWN Ben 115
2 42 19 RENDELL Maisie HINTON Georgina 147
2 43 150 WAKELING Joshua VINCENT Ben 141
2 44 132 WARNE Charlotte HILLIARD Charlotte 156
2 45 152 WILLIAMS-GRAVENER David AYTON Elle 155
2 46 133 AYTON Evie MARTIN Lily 144
2 47 151 ABRISHAMI Diaco VALE Lauren 146
2 48 157 GASKIN Sam WILLOWS Laurence 160
Round 3
3 1 145 CONVEY Rosie MUNDY Jack 138
3 2 1 KELLY Jessica GLADIN Violet 6
3 3 117 WARBURTON William WARBURTON Caitlin 131
3 4 101 BURNS Ella PRAGNELL Florence 2
3 5 33 RENDO-CASTRO Noah FOLEY Seb 15
3 6 8 TOWNSEND Mathilda GRECULA Noah 4
3 7 108 LINCH Ruby BUTCHER Isabella 105
3 8 140 ENGLAND Oliver COOPER Doug 168
3 9 18 WOOD Freya JACKSON Andrew 113
3 10 24 LORD Ilana PRAGNELL Elizabeth 104
3 11 114 DUNNET Toby HINTON Ruby 7
3 12 142 FIRTH Piers HUELIN Joshua 5
3 13 23 WALL Tilly MALEY George 29
3 14 3 MATTHEWS Alfred EVEREST Phoebe 9
3 15 161 AYTON Lindsay DUNNET Bill 165
3 16 11 TRESIDDER Freya PIETRZAK Amelia 12
3 17 109 HAUNSTETTER Eva BUNTON Aimee 20
3 18 118 TOVARLAZA Oliver WATTS Charlie 121
3 19 143 MEADWAY Eddie HETHERINGTON Max 136
3 20 123 POPLE Toby PANNELL Joseph 137
3 21 16 AMOS Lilly-Ella ALEY Lauren 110
3 22 107 WHITMARSH-ALI Evie HUELIN Christopher 162
3 23 13 AMOS Brody LANCASTER Alex 135
3 24 119 EVEREST Toby AMOS Martyn 163
3 25 14 WONTNER Rufus FRENCH Chelsea 127
3 26 128 LUCAS Brooke HAMBLETON Chloe 126
3 27 122 WARNE Ben FOLEY Liam 31
3 28 166 HILLIARD Nigel POPLE Stella 10
3 29 130 HINTON Tilly SIMMONDS Lillia 21
3 30 106 TOMS Felicity VERGANI Alberto 28
3 31 167 PROUDLOVE Andy DISNEY Evie 111
3 32 17 VIMPANY Ellie POVEY Claudette 159
3 33 139 TURNER-MOORE Ollie TOMKINSON Isabella 102
3 34 103 PUTMAN Abigail RATTIGAN Alex 154
3 35 125 STANLEY Harvey TURNER-MOORE Seb 149
3 36 112 VIMPANY Lara GLADIN Amber 129
3 37 27 PIETRZAK Maximilian BUNTON Paul 164
3 38 30 ATKINSON Liam CORNICK Adam 32
3 39 25 AYTON Lila KELLY Boden 26
3 40 22 PUTMAN Daisy LEWIS Sonny 153
3 41 120 GRECULA Adam RENDELL Maisie 19
3 42 147 HINTON Georgina BROWN Ben 115
3 43 150 WAKELING Joshua WARNE Charlotte 132
3 44 156 HILLIARD Charlotte VINCENT Ben 141
3 45 152 WILLIAMS-GRAVENER David AYTON Evie 133
3 46 144 MARTIN Lily AYTON Elle 155
3 47 151 ABRISHAMI Diaco GASKIN Sam 157
3 48 160 WILLOWS Laurence VALE Lauren 146
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Bromley A Chatham B
1 2 Snowtrax Hemel
1 3 Bromley B Bromley C
1 4 Bowles Chatham A
Round 2
2 1 Bromley A Snowtrax
2 2 Bromley B Chatham A
Round 3
3 1 Snowtrax Chatham A
3 2 Bromley B Bromley A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team A Team H
1 2 Team D Team E
1 3 Team B Team G
1 4 Team C Team F
Round 2
2 1 Team A Team E
2 2 Team B Team F
Round 3
3 1 Team A Team B
3 2 Team E Team F