Gosling Ski and Board Centre: Club National (ERSA) (05 July 2014)

Date05 July 2014
SlopeGosling Ski and Board Centre
FormatClub National
StatusResults Available
Female 11.39 (BARTS: oBARTS Female)
Male 10.00 (BARTS: oBARTS Male)
CN Series Club National Series
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • BARTS: oBARTS Female: 11.39
1 96 1 U18 USHER Annie ASR 11.1411.0410.8621.9011.39
2 105 2 U18 COE Megan NOR 11.6511.6810.9722.6231.77
3 104 1 U14 TAPSELL Charlotte HEM 11.8011.5811.8523.4354.71
4 93 2 U14 VALE Lauren CHT DNF12.1911.5823.7764.33
5 92 1 U16 TREW Eleanor HEM 12.6512.3511.8424.1976.22
6 98 2 U16 SHERING Nicole HEM DNF12.4112.0024.4182.45
7 101 3 U16 GATTY Victoria PND DNF12.5512.2024.7592.07
8 97 4 U16 SNOW Elise HEM 13.6112.8812.0324.9196.60
9 106 5 U16 HYDE Gussie SUR DSQ13.0312.7925.82122.37
10 91 3 U14 MIDSON Poppy FLK 13.2413.4912.8326.07129.44
11 121 4 U14 SCRANAGE-HARRISON Eleanor HEM 13.4913.3213.0626.38138.22
12 113 3 U18 WHITTALL Martha ASR 14.1313.7713.9127.68175.02
13 108 6 U16 WHITMARSH-ALI Megan CHT 14.9714.0914.0228.11187.20
14 115 5 U14 HAWKINS Lily HEM DNF14.3713.8428.21190.03
15 120 6 U14 HAWKINS Danielle HEM 14.5614.4013.9028.30192.58
16 112 4 U18 CARE Chloe MID 14.6314.5614.2528.81207.02
17 118 7 U14 WILLOWS April BRO 15.4315.4515.0130.44253.16
18 119 8 U14 HEYMOZ Louise WGC 16.1116.2915.8331.94295.63
19 95 9 U14 SKIPPER Megan NOR 12.5912.6120.1432.73317.99
94 U18 HATHWAY Isabella ASR DNFDSQDNF
99 U16 TREW Isobel HEM DNF13.58DNFDNF
100 U14 MARTIN Lily BRO DSQDNFDNF
102 U16 WILKINS Eleanor BRS DNF12.65DSQDNF
103 U21 THOMAS Elisabeth MID DNFDNFDNF
107 U16 BURROUGHS Hannah NOR 13.6013.31DSQDNF
109 U16 WEBSTER Atlanta NOR DNSDNSDNS
110 U16 BOSWELL Olivia SRR DNSDNSDNS
111 U14 HAWKINS Zara HEM DSQDSQDNF
114 U14 STEVENS Lilyella HEM DNSDNSDNS
116 U14 VICKERS Katie SPR DNSDNSDNS
117 U16 PETERSON Amy HEM 14.24DSQDSQDNF
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • BARTS: oBARTS Male: 10.00
1 31 1 U21 CORR Christopher PND 10.079.559.6519.2010.00
2 28 1 SEN HATCHER David WCS 10.379.729.8119.5320.66
3 26 2 U21 WILLOWS Laurence BRO 10.229.789.7719.5521.30
4 21 1 U18 WITTS Callum PND 10.359.819.8419.6524.53
5 30 2 SEN FLAHIVE Gerard LSU 9.96DSQ9.7019.6624.85
6 34 3 SEN MOLLOY Daniel NOR 10.5510.0910.2520.3446.81
7 74 4 SEN HUGHES Toby NOR DNF10.589.9620.5453.27
8 23 5 SEN EMMERSON Phil MID DSQ10.2210.5220.7459.73
9 22 1 U16 SPEED Craig ASR 11.0510.5610.3920.9566.51
10 24 2 U18 CHAPMAN Euan ASR 10.8810.7710.3821.1572.97
11 29 1 U14 WEEKS Oliver MID 11.1710.6410.7221.3679.75
12 42 2 U14 CASE Toby HEM 11.4911.0210.8221.8495.25
13 38 6 SEN DANNS Jack LSU 11.3211.0910.8121.9097.19
14 37 7 SEN CONDE Jamie TEL 11.01DSQ10.9721.9899.77
15 27 3 U21 MERCER Patrick NOR DNF11.2711.0922.36112.04
16 50 2 U16 HOWE Charlie NOR 11.22DNF11.2422.46115.27
17 63 3 U18 BRESKAL Bailey WGC 11.9011.4811.1022.58119.15
18 35 4 U21 WITTS Kaigan PND DNF12.0510.7622.81126.57
19 46 3 U16 WORTT Aaron ASR 11.9811.6911.7223.41145.95
20 45 3 U14 APPLETON Byron HEM DNF11.8911.5523.44146.92
21 55 4 U16 MILLER-HASTINGS Frankie FLK 11.91DNF11.5823.49148.53
22 53 4 U14 UPTON Thomas MID DNF11.9811.8023.78157.90
23 79 5 U14 LONGSTAFF Michael WGC DNF12.1811.6723.85160.16
24 47 1 MAS BUNTON Paul CHT 12.5213.3612.0424.56183.08
25 68 6 U14 JONES Gethin CAR 13.0312.5212.6925.21204.07
26 59 2 MAS SHARP Anthony HEM 13.10DNF12.7525.85224.74
27 66 7 U14 HUMPHREYS Charles HEM DSQ13.3512.6025.95227.97
28 64 5 U16 TRUST Alex HEM DNF13.5012.9326.43243.47
29 67 3 MAS SMITH Anthony ALD 13.7813.4813.1426.62249.60
30 71 8 U14 GIBBS Jack ASR 13.6813.5313.1526.68251.54
31 54 4 MAS PROUDLOVE Andy BRO 14.08DSQ12.9827.06263.81
32 69 9 U14 WILLIS James SMK 14.1213.7213.4227.14266.40
33 65 10 U14 WILLIAMS-GRAVENER David FLK DNF14.1413.3927.53278.99
34 75 11 U14 BARTON Dominic HEM 14.8915.0614.2529.14330.98
35 72 5 MAS CALVERT John ASR 15.3914.8614.7129.57344.86
36 56 12 U14 BINGHAM Nicholas ESX DNF17.4112.1929.60345.83
37 73 13 U14 CARE James MID 15.5815.2214.6429.86354.23
38 77 14 U14 HEYMOZ Daniel WGC 17.8816.7917.9034.69510.20
39 33 5 U21 LEE Adam. PND 11.3111.2525.8737.12588.67
40 61 6 U16 LANE Joshua NOR 12.3521.0636.7349.08974.88
25 SEN CLARK Benjamin BRO DNFDSQDNF
32 U18 BARTON Daniel HEM DNSDNSDNS
36 SEN CHAMPION Ben CHT DNFDSQDNF
39 U16 BINGHAM Jonathan ESX DNFDSQDNF
40 SEN HOOK Kristian ASR 31.3411.23DSQDNF
41 U18 BIGGS Saul FLK DNFDNFDNF
43 U18 BOTY Harry HEM DNFDSQDNF
44 U16 DAVIES Harry NOR DNFDNFDNF
48 U18 GIBBS James ASR DNFDNFDNF
49 U16 FOWLES James FLK 11.9711.73DSQDNF
51 U16 LAWRENCE Thomas MID DNFDNFDNF
52 MAS ATKINSON Andrew BRO DNSDNSDNS
57 U16 SMITH Euan ASR DNF11.93DSQDNF
58 U14 SMITH Nathan ASR DNFDSQDNF
60 U16 TREW Richard HEM DNF11.79DNFDNF
62 U16 JONES Iwan CAR DNF12.24DNFDNF
70 U16 NEWTON William HEM DSQDSQDNF
76 U21 HUTCHINGS Michael WGC 12.27DNFDSQDNF
78 U16 MANNION Fynn HEM DNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Club National Series
1 Norfolk Ski Club NOR 85.9625.00
2 Pendle Ski Club PND 86.4120.00
3 Aldershot Ski Race Club ASR 87.4116.00
4 Hemel Ski Club HEM 93.8714.00
5 Midland Ski Club MID 94.6912.00
Welwyn Garden City Race Team
WGC DNF
Brentwood Park Ski Racing Club
BWP DNF
Cardiff Ski Club
CAR DNF
Aldershot Senior Ski Club
ALD DNF
Team Snowtrax
TSN DNF
Bromley Race Club
BRO DNF
Folkestone Ski Club
FLK DNF
Loughborough Sno
LSU DNF
Chatham
CHT DNF
Surbiton High School Ski Club
SUR DNF
Telford Junior Ski Club
TEL DNF
Ski MK Race Team
SMK DNF
Western Counties Ski Club
WCS DNF